אין תמונה
מאות כרטיסים בחצי מחיר. הרולינג סטונס
המופע של "הרולינג סטונס" בישראל מתקרב, אבל כצפוי, סוגיית מחירי הכרטיסים הגבוהים ממשיכה להעסיק את המעריצים, שמתקשים לשלם 695 שקלים לכרטיס רגיל והרבה יותר ב-VIP ובגולדן רינג, כרטיסים שנמצאים במשלב המחירים הגבוה ביותר שנראה בארץ בהופעה. מחירים גבוהים אלה נועדו כאמור לכסות את ההשקעה הגדולה - הסכום אליו התחייבה ההפקה המקומית בפני הלהקה - 6.7 מיליון דולר מובטחים מראש עבור הופעה אחת.

מעריצים התרברבו ברשת ויצרו תסכול בקרב רבים

מעריצים של "הרולינג סטונס" שרכשו כרטיסים במחיר מלא ובמיטב כספם, גילו לתדהמתם מבצעי הנחה מיוחדים שעשתה להקת ה"רולינג סטונס" עצמה באתר שלה, ובה, בשתי הזדמנויות, נמכרו מאות כרטיסים ב-350 ש"ח בלבד. כרטיסים אלה מכונים "Lucky Dip Tickets", "כרטיסי מזל", שיכולים להוביל את הרוכש למקום הכי טוב בפארק (גולדן רינג, VIP) או למדשאה במחיר הרגיל (ועדיין בהנחה גדולה). המעריצים שזכו לרכוש את "כרטיס המזל" יגלו רק ביום המופע, ה-4 ביוני, מה הוא המיקום אותו קיבלו. מדובר במבצע מיוחד שנועד לפצות ולו חלק קטן מהמעריצים על מחירי הכרטיסים היקרים למופעים של הסטונס.

בעקבות המבצע נוצרה בפייסבוק תופעה של התרברבות של חלק מהמעריצים שרכשו את אותם "כרטיסי מזל" בפני אלה ש"נתקעו" עם הכרטיסים במחיר המלא. התוצאה היא תסכול גדול בקרב מי שכבר רכש כרטיס לפני כן. יש מעריצים שטוענים שהפקת המופע בארץ "עובדת עליהם" והוזילה את המחירים כיוון שהמכירות חלשות. בנוסף, נתגלו מבצעי הנחות מיוחדים של ארגוני רכישה וועדי עובדים, שרכשו כרטיסים ומוכרים אותם בהנחה.

שוקי וייס (צילום: ענבל צח)
מפיק המופע שוקי וייס | צילום: ענבל צח

אחד הגולשים טוען: "כל הלאקי דיפ הזה בולשיט אנשים. תביטו בקבלה שקיבלתם. הכרטיסים שהסטונס מציעים בכל סיבוב ומופע במסגרת הזאת הם כרטיסים שיכולים במזל להקנות לכם שהות בגולדן רינג או במתחם הvip. אלו שנמכרו אתמול לא היו מאלו. המיקום המצויין בקבלה:דשא, ואין סיכוי שההפקה לא מעורבת בזה, המכירה אתמול הייתה פתוחה לקהל במשך שעה וחצי ברוטו!!! בדר"כ הדיפ נגמרים אחרי 27 שניות. שוקי וייס ציין שמכרו עד כה לא יותר מ25000 כרטיסים, הטבעת שלו ריקה והוא ציפה ל60000. חכו ותראו שמכירה נוספת כזו תגיע".

"עכשיו מתברר שהמחיר ירד ל-350 שקלים"

העיתונאי והמוזיקאי אמיר בן דוד פרסם בדף הפייסבוק שלו: "הזדרזתי לרכוש לעצמי, לבני משפחה ולחברים עשרה כרטיסים להופעה של הסטונס במחיר 600 שקלים. חשבנו שזה מחיר מעט מופרז אבל כמו שקורה לא פעם - האהבה הכריעה. עכשיו מתברר לנו שהמחירים ירדו ל-350 שקלים. למעשה נגיע להופעה בחברת חברים ובני משפחה שלא מיהרו כמונו ושילמו 250 שקלים פחות מאיתנו על אותו בילוי עצמו. אתה בטח יכול להבין שזה מעורר בנו תחושות בלתי נעימות. נדמה לי שמן הראוי שתתייחס אליהן ברצינות. כי אתה מבין, מר וייס, הסטונס ינחתו ויעזבו אבל אנחנו נישאר. ומחר, או בעוד חצי שנה, או בקיץ הבא, אתה תביא לארץ הופעת ענק אחרת. זה מה שאתה יודע ואוהב לעשות. נראה לך שיש סיכוי כלשהו שאנחנו או כל אחד אחר נקנה ממך כרטיסים במכירה מוקדמת? הרי מעכשיו ברור לכולם שעם שוקי וייס צריך לחכות בסבלנות עד ליום המופע ואז המחירים צוללים. אני בטוח שתתקשה להסתדר בפעם הבאה בלי פראיירים כמונו, שכבר לא ימהרו יותר".

לסטטוס של אמיר בן דוד הגיבו גולשים רבים שטענו: "אנחנו מכירים מספר אנשים שהצליחו לקנות כרטיסים בהנחה". המספר הגדול של האנשים שהצליחו לקנות כרטיסים בהנחה, לפי עדויות אלה - אכן מעורר חשד, שאותה מכירת "Lucky Dip" בפעם השניה היא לא כמו המכירה הראשונה שכבר היתה לפני כחודש.

"למדנו את הלקח - לא לקנות בהתחלה. המפיקים ייפגעו"

הגולשת י' (השם שמור במערכת), פנתה ל-mako וטוענת שלמדה את הלקח: "אני קניתי מהר דרך המבצע של פלאפון, כי חשבתי שלא יהיו יותר מבצעים, משום שזה הרושם שנוצר. חודש אחרי ואני רואה שגם המבצע של פלאפון עוד קיים, וגם מתחילים למכור כרטיסים מוזלים דרך ועדים ועוד כל מיני מכירות, מעבר למה שהוצהר מלכתחילה. לא יודעת מי אשם בזה, ואם בכלל יש אשם בזה, אבל זה מאוד מבאס. הלקח שלמדתי הוא פשוט לא לקנות מיד את הכרטיסים, ואני בטוחה שיש עוד לא מעט אנשים כמוני שלמדו את הלקח הזה, וזה יפגע בעתיד במפיקים. כרטיסים מוזלים אמורים להציע בתחילת פתיחת המכירות, כפי שמקובל לא פעם, כדי למשוך כמה שיותר אנשים, ולא בסוף".

מיק ג'אגר, קית' ריצ'ארדס, הרולינג סטונז (צילום: Simone Joyner, GettyImages IL)
"לפי שיקול דעתם". הרולינג סטונז | צילום: Simone Joyner, GettyImages IL

יחסי הציבור: "סיבוב שני של כרטיסי המזל"

מיחסי הציבור של שוקי וייס נמסר בתגובה: "מדובר בפעילות שהלהקה עושה עבור מעריציה בכל העולם במסגרת האפליקציה הרשמית של הרולינג סטונס, שהיא ערוץ התקשורת של הלהקה עם מעריציה. הם עושים זאת לשיקולם הבלעדי בכל מדינה אליה הם מגיעים. יחד עם ישראל נפתח סיבוב שני של כרטיסי המזל גם באוסלו שלשם אזלו כל הכרטיסים וכך גם בציריך. זו פעילות מקסימה שהנחילה הלהקה ומדובר במספר מצומצם מאד של כרטיסים. אנו מציעים לכל החפץ בכך לקפוץ על ההזדמנות כיוון שכידוע בפעם האחרונה הכרטיסים אזלו מהר מאד".

בנוגע להוזלות בועדים ובארגונים נמסר בתגובה: "כמו בכל מופע גדול יש ועדים וארגונים שרוכשים כרטיסים במרוכז ומסבסדים לרוכשים חלק ממחיר הכרטיס. אנחנו מעודדים את הפעילות המבורכת הזאת".

>> סימפטיה לשטניים: מיטב הקאברים לשירי "הרולינג סטונס"