מילים ולחן: Orphaned Land צילום: ואדים מכונה עריכה: אלון סרנגה

עוד כשכיכבה על המסכים כאחת המתחרות הבולטות בעונה השלישית של דה ווייס, מורן מגל לא הסתירה את הזיקה שלה לרוק כבד. הזמרת הגישה כבר באודישנים את המנון הרוק הכבד של אליס קופר, "Poison", במה שהיה לאודישן מושלם, לדברי השופטים. ועדיין, הדרך מתחרות הכשרונות ועד לסצנת המטאל הישראלית היא לא מובנת מאליה. אבל בתקופה האחרונה מתברר שמגל הולכת בדיוק לשם: אלבומה החדש כולל את גרסתה לאליס קופר, ועתה יוצא ממנו גם קאבר חדש לאורפנד לנד בשיתוף סולן הלהקה קובי פרחי. 

מעל לעשרים שנה שאורפנד לנד מפיצים בכל העולם את הסגנון הייחודי שלהם, שמערב את המסורת היהודית האוריינטלית עם מסורת המטאל. הם מגיעים לעיתים תכופות להופיע בטורקיה ומככבים במדינות ערביות נוספות (ביניהן איראן), כמו גם בכל אירופה ובפסטיבלי המטאל הגדולים בעולם. ואולם כשהלהקה פגשה את מורן מגל, קרה דבר יוצא דופן: הטונים ירדו, הדיסטורשנים שקטו והרוק הכבד הפך לשקט ומלודי, אך לא פחות אפלולי וסוער.

עוד ב-mako מוזיקה:

הגרסה המשותפת של פרחי ומגל לשיר "From Broken Vessels", במקור מאלבומם הרביעי של אורפנד לנד, נחשפה לראשונה בהופעה של ענקי המטאל בפסטיבל הפסנתר האחרון וזכתה לתשואות רמות. ובצדק - כי לא בכל יום הלהקה חושפת את הצד הנוגה שמתחת למעטה הכבד. היום היא זוכה לקליפ חדש, בדרך לעוד כמה הפתעות שייכללו באלבום הבא של מגל שייצא בחורף הקרוב. 

מורן מגל וקובי פרחי (צילום: ואדים מכונה,  יחסי ציבור )
מורן מגל וקובי פרחי | צילום: ואדים מכונה, יחסי ציבור