עברי לידר משחרר הבוקר (רביעי) שיר חדש "תעצרו את העולם" לזכרו של הגיטריסט יונתן פריג', שנפטר בשנת 2020, וחוגג היום את יום הולדתו ה-43. במקביל ליציאת השיר, מודיע לידר על מלגת לימודים לגיטריסטים מצטיינים בבית הספר "רימון" ע"ש פריג', על מנת "שימשיכו וינציחו את דרכו ומורשתו של יונתן ואת האהבה העצומה שלו למקצוע".

בפתיחת הקישור לתרומה למלגה כתבה לידר: "איך נפרדים מחבר קרוב, איך מצליחים לקבל את ניתוק החוטים הדקים שהולכים ומתהדקים במשך שנים של יצירה משותפת, של קרבה, שותפות למסע החיים העדין והשביר", ומסיים את דבריו בהשראת מילות השיר: "תעצרו את העולם אני רוצה לרדת, לא יכול להיות שזה הסוף. וזה הסוף וגם לא. ממשיך להיות איתנו בתוך היצירות, בזיכרון הקולקטיבי של כולנו. הגוף נגמר, המשמעות לא".

View this post on Instagram

A post shared by Shiri Maimon (@shirimaimon1)

יונתן פריג' היה גיטריסט, מפיק מוזיקלי ומלחין, שעבד עם טובי האומנים והזמרים בישראל. הוא נפטר מאירוע לבבי ביוני 2020 ואבריו נתרמו והצילו 5 בני אדם. אומנים רבים ספדו לאומן, ביניהם ריטה, דנה אינטרנשיונל, ושירי מימון שכתבה אז: "אני לא יכולה לתאר במילים. לא זוכרת מתי אי פעם בחיי הסתכלתי במראה וראיתי שהעיניים שלי כל כך עצובות, ובוכות. זה ג'וני שלי. ושל עוד כל כך הרבה... כמה אהבה ותפילות, היקום התמלא בשם שלך".