אזיליה בנקס (צילום: Joe Scarnici, GettyImages IL)
לא תבוא. אזיליה בנקס | צילום: Joe Scarnici, GettyImages IL

פסטיבל המוזיקה "פלאג-פסט" שהיה אמור להתקיים ב-9 עד ה-11 במאי בכפר הנוקדים ליד מצדה בוטל. אזיליה בנקס, ג'סי וור, !!!, CSS ושאר האמנים לא יגיעו לישראל.

הקונספט אותו ניסה הפסטיבל להביא לארץ הוא של פסטיבל מוזיקה אלטרנטיבית, בחלקה אלקטרונית, עם שתיים-שלוש במות והופעות על פני שלושה ימים, כולל לינה בנווה מדבר. בהפקה קיוו שכמה אלפי בליינים ומעריצים של אמנים כמו כאזיליה בנקס, chk chk chk (!!!), ג'סי וור, css, ג'ון טלאבוט, Tinariwen, לי סקרץ' פרי ו-2manydj's (ושורת אמנים ישראלים אלטרנטיביים), ינטשו את חייהם למשך שלושה ימים וידרימו למצדה, כנהוג בפסטיבלים מקבילים בחו"ל ובפסטיבל "אינדינגב" המקומי. בהפקה שאפו למכור מראש כ-5000 כרטיסים בלבד במחיר של כ-700 ש"ח לכרטיס לשלושה ימים.

בהמשך, כאשר המכירה לא התרוממה, הודיעו על שורת אמנים ישראלים נוספת שמצטרפת לאירוע לצד "Simian mobile Disco" וכי ניתן לרכוש כרטיסים רק לערב אחד או שניים מימי הפסטיבל - אבל גם זה לא עזר והוחלט לבטל את הפסטיבל כולו.

ההפקה: "היה לנו חלום, אבל הוא לא צלח"

מהחברה המפיקה "פלאג פרודקשנז" נמסר: "עקב מכירת כרטיסים והיענות דלה של הקהל, פסטיבל פלאגפסט שהיה אמור להתקיים ב 9-11 במאי- מתבטל. היה לנו חלום ורצון גדול להביא לישראל פסטיבל אלטרנטיבי ראשון מסוגו לפי מודלים של פסטיבלים גדולים בעולם.

"לצערנו הניסיון לא צלח ומכירת הכרטיסים והיענות הקהל הייתה דלילה. הייתה תקווה שהמכירה תתפוס תאוצה קרוב יותר למועד הפסטיבל, כפי שקורה בהופעות רבות בישראל, אך לצערנו זה לא קרה. לכל רוכשי הכרטיסים יינתן אוטומטית החזר מלא של כספם. אנו נמשיך במאמצים להביא הופעות בינלאומיות גדולות וחשובות למען הקהל הישראלי".

יש לציין כי חברת ההפקות "פלאג פרודקשנז" של המפיק אילן אלקיים מביאה הקיץ לארץ את ההופעות של הפט שופ בויז להיכל נוקיה ואת פיטבול לביתן 1.

>> אבל ה-XX צפויים להופיע הקיץ בירושלים