לומר לקראת סופה של שנת 2015 שהתקליטים חוזרים לאופנה זו הצהרה קצת מאוחרת, בלשון המעטה. הפטיפון הפך למוצר בסיסי בביתו של כל היפסטר וכל חובב מוזיקה שלא מוכן להתפשר על חוויית הסאונד. גם מוזיקאים מתחילים להצטרף לטרנד: בין הרבים שהוציאו את אלבומיהם החדשים על גבי ויניל תמצאו גם את רמי פורטיס, שאלבומו האחרון "תולדות הכותרת" יצא אך ורק על גבי ויניל. עכשיו כשכולם כבר מבינים שהתקליטים כאן כדי להישאר, הגיע הזמן להשלים פערים. 

כך נוצר הפרויקט החדש "בחזרה לוויניל", בשילוב כוחות של שתי ענקיות מוזיקה: מהצד אחד הלייבל הוותיק נענע דיסק, שבחסותו יצאו מאות אלבומים ישראליים: ברי סחרוף, אהובה עוזרי, נקמת הטרקטור ועוד רבים ביניהם. מהצד השני מועדון הבארבי, שמארח מדי שבוע הופעות גדולות וייחודיות, ישראליות וגם בינלאומיות. שיתוף הפעולה ביניהם הוליד סדרה של אירועים מוזיקליים, שכוללים השקת תקליטים חדשים לאלבומים ישראליים שברובם מעולם לא הודפסו על גבי ויניל, והופעות חגיגיות שייערכו לכבוד כל השקה. 

את סדרת האירועים הזו ייפתח ברי סחרוף, שאלבומו המיתולוגי מ-1998, "נגיעות", ייראה אור על תקליט. ההופעות שיציינו זאת ייערכו בבארבי ב-4 וב-5 בנובמבר. 

אחריו תגיע אחת מלהקות הרוק הישראליות הראשונות, הצ'רצ'ילים, שההוצאה המחודשת של אלבומה "Jericho Jones" יחבר את חבריה למופע חד פעמי עם שיריו ב-28.11.

אהובה עוזרי תשיק במסגרת הסדרה שתי הוצאות חדשות לאלבומיה "היכן החייל" ו-"צלצולי פעמונים" ב-16.12. אלבום הבכורה של אסף אמדורסקי ייצא לראשונה כתקליט, ההופעה תערך ב-28.1. הצעיר מבין המשתתפים, שי צברי, יחגוג את צאת אלבום הבכורה הטרי שלו "שחרית" על גבי ויניל ב-11.2. בהמשך יצטרפו אליהם אלבומיהם הגדולים של אלג'יר, יוסי אלפנט ולהקה רטורית, שולי רנד, שמוליק קראוס ו-"אוטוביוגרפיה" של כנסיית השכל. 

כל התקליטים שיודפסו במסגרת הסדרה הזו יעברו עריכה ומאסטרינג מחודשים, והם ייצאו ממוספרים וחתומים על ידי האמנים. אז אם לא הצטרפתם כבר לטרנד הפטיפונים זה הזמן.