אביב גפן ישתף פעולה עם ברט אנדרסון, סולן להקת "סווייד" לשעבר, במופע שינעל את אירועי פסטיבל הפסנתר העשירי. השניים יבצעו ביחד לחוד ממיטב שיריהם בעיבודים לפסנתר ולרביעיית מיתרים בניצוחו של ערן מיטלמן.

הפסטיבל יתקיים בין ה12 ל 15 בנובמבר במרכז סוזאן דלל בתל אביב ויכלול תוכנית אמנותית מגוונת במיוחד, שנחשפה הבוקר במסיבת עיתונאים בהשתתפות מיטב האמנים שייטלו חלק באירוע. הרשימה כוללת מופע פתיחה חגיגי שיצדיע לשלמה גרוניך בהשתתפות עשרה מבצעים-פסנתרנים בהם אביתר בנאי, אוהד חיטמן, דניאל סלומון, מרינה מקסימיליאן בלומין, עידן אלתרמן, עידן יניב, שלומי שבן ואחרים (12/11).

ריטה במופע "צד ב'", בו תעביר לקדמת הבמה בעיבודים אינטימיים שירים פחות מוכרים מהרפרטואר העשיר שלה (14/11). קרן אן ושלומי שבן במופע משותף, דניאל סלומון ויונתן גפן במופע החדש "רסיטל למשורר, זמר ופסנתר", במהלכו יבצע סלומון שירים חדשים שהלחין למילים של גפן. המופע "נשים שרות ערן צור" בו יבצעו אונילי, טל גורדון, עלמה זהר ומרינה מקסימיליאן בלומין (שגם תנהל מוזיקלית ואמנותית) ממיטב שיריו של ערן צור.

כמו כן יתקיימו הופעות של אברהם טל, שיארח את קרן פלס, יוני רכטר, שיארח את שלומי שבן, אבנר קנר ואלון יבנאי, יונתן רזאל, שיארח את אביתר בנאי, מירי מסיקה, שתארח את לאה שבת, שולי רנד, יובל כספין במופע משירי משוררות, יוני בלוך, שיארח את אריק ברמן, אמילי קרפל, גורי אלפי במופע בידור חדש בשם "נכנס דרך החלון", עידו מוסרי, שיארח את משה לוי, מוש בן ארי, שיארח את ארקדי דוכין, דנה לפידות ועוד ועוד.

"באופן טבעי היה חשוב לנו שהאירוע יהיה השנה חגיגי במיוחד בגלל חגיגות העשור", אומר המנהל האמנותי אודי דבוש. "אבל בשנים האחרונות העבודה על פסטיבל הפסנתר ממילא כל כך אינטנסיבית שכבר לא סופרים. פשוט עושים מה שצריך לעשות. אני חושב שרשימת המופעים מדברת בעד עצמה. עבורי, העובדה שהפסטיבל הפך בעשר שנות קיומו לשם דבר היא הגשמת חלום. מיטב האמנים מגיעים לפסטיבל מדי שנה והופכים אותו למאין מעבדה, בה הם בוחנים מחדש את גבולות היצירתיות שלהם הן ברפרטואר קיים והם ביצירת חומרים חדשים".

בפסטיבל הושקעו השנה 800 אלף שקלים, מתוכם חצי מיליון מתקציב מחלקת המופעים של עיריית תל אביב.