שלום חנוך עלה הערב בשעה 22:40 על הבמה הגדולה בכיכר רבין, בימת עצרת המחאה החברתית המרכזית. חנוך פנה אל הקהל במילים: "ערב טוב, סוף סוף הגיע תורי להופיע כאן בפניכם. אני שמח מאוד על ההזדמנות הזו שניתנה לי ואני רוצה להגיד לכם שאני מתחיל לראות אור בקצה המחאה. אני לא אגזול הרבה מזמנכם רק את הזמן של השיר שבחרתי לבצע כאן הערב בפניכם.

ואז, כשהוא מלווה את עצמו בגיטרה אקוסטית בלבד, ללא להקת ליווי או בשותפו המוזיקלי הנצחי משה לוי, ביצע חנוך את שיר המחאה הגדול ביותר שלו, ואולי בהיסטוריה של המוזיקה הישראלית כולה - "מחכים למשיח", שיר הנושא מאלבומו המתריס משנת 1985.

חנוך לא ביצע את כל בתיו של השיר, אבל לקראת סוף הביצוע הזמין לבמה את השחקנית קרן מור שנעמדה לידו יחד עם בנה. למעשה נעל חנוך את העצרת, כאשר אחרי הופעתו התקיימה רק שירת ההמנון הלאומי "התקווה".

אלי לוזון: "מאוד קשה לחיות במדינה הזאת"

מי שעוד הופיע הערב בעצרת הוא הזמר אלי לוזון, עם המנון מחאה משלו, "איזו מדינה", שהתפוצץ בגדול בשנת 1987. לוזון אמר הערב ל-mako: "אני חושב שאם אנחנו מסתכלים על השיר מלפני כ-25 שנה שהוא יצא, אז כלום לא השתנה חוץ מהתאריך. אז אני שר הערב: 'איזו מדינה איזו מדינה, עברו 25 שנה וכלום לא השתנה'. יש לי עוד שיר מחאה בשם 'חצי תפוח', שיצא לאחרונה ומדבר על דאגה לילדים רעבים".

"על המחאה החברתית אני יכול להגיד רק דברים טובים. הגיע הזמן שמישהו יעשה את זה ואני מברך שעשו את זה. האזרח הקטן בישראל, אם הוא לא יודע את החוק, הוא מאוד מסכן. הבירוקרטיה מאוד קשה אצלנו. האלה שם למעלה, הפוליטיקאים, אוהבים להראות דרך התקשורת שהם עושים ושהם נותנים, אז צריך להיאבק בהם בנשק שלהם - בגלוי, בגדול ובתקשורת. דרך המחאות האלה והעצרת הזו והעצרות שכבר היו אני מקווה שישתנו דברים ונוכל לנשום לרווחה, כי מאוד קשה לחיות במדינה הזאת".

קרולינה: "מרגש אותי לראות את הסולידריות של העם למען המטרה הנעלה"

גם הזמרת קרולינה, שכבר הופיעה ב"צעדת המיליון" בירושלים, עלתה הערב לבמה בכיכר עם השיר "So Far" שכתבה ושרה במסגרת ההרכב "הבנות נחמה", ואליו הקדימה את "I Was Born In The Ghetto", במקור של סם קוק.

קרולינה אמרה הערב: "הרגשתי צורך אישי להופיע ולהשמיע את קולי. מרגש אותי לראות את הסולידריות של העם למען המטרה הנעלה של צדק חברתי, אני מאמינה שאנחנו בפתחה של תקופה חדשה".

בעצרת הופיעו גם שחקני "החמישיה הקאמרית", שכתאחדו במערכון שכתב במיוחד אתגר קרת.