אחינועם ניני מירה עוואד אירוויזיון מוסקבה כתום (צילום: Oleg Nikishin, GettyImages IL)
מירה עווד ואחינועם ניני. הקונצרט שלא היה | צילום: Oleg Nikishin, GettyImages IL

הזמרת מירה עוואד, שייצגה את ישראל באירוויזיון הקודם במוסקבה, טוענת כי ביקשה לבטל הופעה ביום העצמאות הקרוב של מדינת ישראל בגלל מורכבות התאריך עבורה כערביה-ישראלית. עוואד כתבה זאת בהודעה בדף הפייסבוק שלה, שצוטט באתר וואלה.

הודעה זו של עוואד הגיעה אחרי פרסום ביום שישי בעיתון "ג'רוזלם פוסט", שם נכתב כי בעקבות איומים טלפוניים אנונימיים על חייה ועל חיי משפחתה ביטלה עוואד הופעה בלונדון עם אחינועם ניני, שהיתה אמורה להיערך לכבוד חגיגות יום העצמאות, אותן עורכת הפדרציה הציונית בבריטניה.

לאחר קבלת האיומים הוחלט שעוואד לא תופיע וניני כן. אולם עוואד טוענת בדף הפייסבוק שלה כי מראש לא הסכימה להופיע ביום העצמאות: "בשעה שהייתי עסוקה ב'רוקדים עם כוכבים' המנהל שלי, עופר פסנזון, קיבל בקשה לקיים קונצרט של אחינועם בלונדון בו אתארח והוא הסכים, תוך מחשבה שזו תהיה הזדמנות לחשוף את המוזיקה שלי ויותר חשוב, להפיץ את המסר הרלוונטי יותר מתמיד שאני ואחינועם מנסות להעביר", כותבת עוואד.

מירה עוואד: התאריך נקבע ליום העצמאות של ישראל וביקשתי לבטל את השתתפותי

"מאוחר יותר נקבע התאריך ליום העצמאות של ישראל. בדקה ששמעתי על הקונצרט הזה ביקשתי מעופר לבטל את הופעתי מתוך התחשבות במורכבות התאריך הזה בשבילי. עופר הבין את רגשותיי בנוגע לנושא והודה שטעה בקביעת המופע מבלי לחשוב על ההשלכות ומייד החל לפעול לביטולו. זה לקח זמן והרבה הסברים אבל בסופו של דבר הצליח לעשות כן".

כזכור, ניסו אחינועם ניני ומירה עוואד להפיץ בעזרת השתתפותן באירוויזיון מסר של פיו ושלום בין יהודים לערבים. אולם, לאחר ששתיהן נבחרו לייצג את ישראל ניסו גורמים שונים להניע את עוואד מלעשות כן, בטענה שהיא משתפת פעולה עם שלטון הכיבוש הישראלי ועם אחינועם ניני שנמנעה מלגנות את מבצע "עופרת יצוקה" בעזה.

>> שיר חדש למען גלעד שליט: "עד גיל 24 אתה תחזור"