אין תמונה
ולנטינה עם איזבו

הזמרת ולנטינה מונטה, נציגת סן מרינו לאירוויזיון הקרוב עם השיר "The Social Network", מבקרת בימים אלה בישראל ואוספת חוויות לקראת התחרות שתיערך בסוף החודש בבאקו בירת אזרבייג'ן.

ולנטינה תתמודד בחצי הגמר האירוויזיון הראשון ב-22 במאי, כלומר מול להקת איזבו שמייצגת את ישראל עם השיר "Time". השיר הישראלי הוגרל להיות מבוצע עשירי באותו ערב, וולנטינה נציגת סן מרינו תעלה על הבמה מיד אחרי האיזבואים. כיוון שהישראלים לא יכולים להצביע עבור איזבו, החליטה ולנטינה להגיע לארץ, כדי לקדם את עצמה ואת השיר בקרב מעריצי האירוויזיון המקומיים שיצביעו בתחרות.

את השיר "The Social Network", הלחין ראלף זיגל מגרמניה, שזהו השיר העשרים שלו שמתחרה לאורך השנים באירוויזיון. בהתחלה נקרא השיר שלה "שיר הפייסבוק", אולם הוא נפסל על ידי איגוד השידור האירופאי בגלל שהזכיר שם של חברה מסחרית, מה שנוגד את כללי האירוויזיון. לאחר שינוי המילים ושם השיר הורשתה סן מרינו הקטנה להשתתף גם השנה בתחרות.

הבוקר (רביעי) נפגשה ולנטינה עם חברי להקת איזבו, במסעדת "מונטיפיורי שבע" בתל אביב. עוד לפני כן התארחה בתוכנית הרדיו של עופר דומינגז והראל סלוצקי המשודרת ברדיו תל אביב 102FM. הצמד הביע תמיכה בזמרת והחליט לשמיע את השיר שלה כל יום עד לתחרות. בצהריים התאחרה ולנטינה בתחנת רדיוס בתוכניתו של ירון אשבל שגם הביע תמיכה בשיר.

את ביקורה בישראל פתחה ולנטינה כבר אמש, כשנסעה להשתתף בתוכנית חגיגית של ערוץ 1 לקראת האירוויזיון ולאחר מכן נסעה לכותל המערבי, שם טמנה פתק ארוך מאוד עם מספר בקשות (נחשו מה היא ביקשה). הערב תהיה ולנטינה אורחת הכבוד במפגש חובבי האירוויזיון בתל אביב.

אין תמונה
ולנטינה עם סלוצקי ודומינגז

>> דנה אינטרנשיונל, יזהר כהן ואילנית במופע 40 שנות ישראל באירוויזיון