שון פורבס הוא אמן ראפ חירש מדטרויט, שיגיע לישראל בסוף השבוע הקרוב לצמד הופעות, כאורח עמותת "נגישות ישראל" והראפר איזי. פורבס צפוי להופיע באירוע "להרגיש נגישות" שיתקיים ביום שישי (23 במאי) בנמל תל אביב, ובועידת "נגישות ישראל" שתתקיים ב"אווניו" ב"איירפורט סיטי" שליד שדה התעופה ב-2 ביוני.

פורבס בן ה-32 התחרש כתוצאה מדלקת קרום המוח, בה לקה בינקותו. כאמן חירש הוא מודע למסרים שלא מגיעים אל הקהל שאינו שומע ולכן יצר את D-PAN - רשת האמנים החירשים, אירגון שדואג להנגיש מוזיקה פופולרית על ידי יצירת גרסאות בשפת הסימנים האמריקאית. קהילת החירשים והמתקשים בשמיעה באמריקה רואה בו את "הקול" שלה. הוא עצמו, על אף חירשותו, סופג את פעימות הקצב ואת רעידות גלי הקול מהרמקולים.

ראיון עם איזי (תמונת AVI: mako)
המארח. איזי | תמונת AVI: mako

פורבס נמצא כעת בסיבוב הופעות עולמי. לישראל הוא מגיע לאחר ששמע על שני אירועים גדולים שמקיימת עמותת "נגישות ישראל" בשבועיים הקרובים - הפנינג "להרגיש נגישות". פורבס התנדב להופיע בהפנינג כאורח של הראפר הישראלי איזי וכן לנאום בפני באי הכנס על הקשיים והפתרונות של אמן עם מוגבלות.

שון פורבס גדל בבית מוזיקלי בפארמינגטון הילס, דטרויט, ארצות הברית. אביו מנגן בהרכב קאנטרי-רוק, ואמו פסנתרנית. בגיל חמש קנו לו הוריו מערכת תופים, ובגיל 10 החל לנגן בגיטרה. למרות המוגבלות נחשף למוזיקה, מהרולינג סטונס ועד להקות ביגבנד. לדבריו הוא מושפע בעיקר מה-3b's: הביסטי בויז, הביטלס ובוב דילן. בהמשך החל לכתוב ולהלחין שירים, אך בחר בראפ כי לדבריו "לא תרצו לשמוע אותי שר".

קטעים מפורסמים של שון פורבס:

בשנת 2010 שחרר את הסינגל הראשון שלו שנקרא בפשטות "I'm Deaf".

באחד הקליפים המפורסמים שלו, "Let's Mambo", מככבת השחקנית זוכת האוסקר, מרלי מטלין.

בשנת 2012 הוציא אלבום במהדורת דיסק-די.וי.די בשם "חוסר-שלמות מושלמת" ("Perfect Imperfection"), שכולל את הקליפ "Don't Let Anything Hold You Back".

קליפ מונגש לשיר Beautiful של כריסטינה אגילרה

קליפ מונגש לחירשים לשיר Fireflies של Owl City