פסטיבל יערות מנשה (צילום: אירה חייט)
מרסדס בנד | צילום: אירה חייט

בסוף השבוע האחרון התקיים פסטיבל יערות מנשה בפארק רמת מנשה שבמועצה האזורית מגידו. כל הכרטיסים לפסטיבל אזלו מראש והפסטיבל הכריז על "sold out" כבר ביום חמישי בערב, זו השנה השנייה ברצף. אלפי אנשים הגיעו ליער לחזות בהופעות, בהם נוער, צעירים ומשפחות.

הפסטיבל אירח מגוון אמנים ולהקות, ביניהם להקת ההיפ הופ "סיסטם עאלי" ובה 10 חברים, יהודים וערבים מיפו ששרים בעברית, אנגלית, רוסית וערבית. "עאלי" נתנו ראפ מחאתי ובועט כולל קאבר ל"חלון לים התיכון" של יהודה פוליקר. שיא הקהל נרשם החל מהופעתם של "הקולקטיב", שחזרו להופעה זו מסיבוב הופעות מוצלח בארה"ב וחילקו לקהל רעשנים וצעצועים כדי שיוכלו לקחת חלק בהופעה.

פסטיבל יערות מנשה (צילום: גיא פריבס)
אסף אבידן | צילום: גיא פריבס

אסף אבידן חנך בפסטיבל בכורה למופע חדש עם הרכב חשמלי הכולל את קרני פוסטל, תום דרום וחגי פרשטמן. ההופעה כללה מגוון שירים חדשים מאלבום חדש אותו יוציא בקיץ הקרוב, לצד שורת להיטים ותיקים. תומר יוסף הלהיב את הקהל עם הרכב מנצח שכלל את חבריו ל"בלקן ביט בוקס", במופע אנרגטי ומקפיץ בעקבות האלבום האחרון "השחר 35".

את הערב נעל מופע פטיפונים חי מבית משפחת היוצרים הירושלמים "Raashhour", שהרקידו את הקהל עד השעות הקטנות של הלילה. בבמה השנייה, במת "ארמגדון", כיכבו אלישע בנאי ו-40 השודדים עם מופע רוק, להקת "Drunk Machine", שהתמודדו בכבוד על מול הקולקטיב, הרוקרית שני פלג ועוד רבים.

השבת נפתחה עם הופעה של להקת "The Angelcy". אחריהם מארש דונדורמה הרקידו בהופעת גרוב ים-תיכוני סוחפת. "כל החתיכים אצלי" החזירו את הרוק לעניינים עם הופעה שכללה בין היתר שירים חדשים מתוך האלבום הקרב ובא. מרסדס בנד חתמו את הבמה המרכזית עם הופעת מיטב הלהיטים מכל האלבומים. ההופעות של מארש דונדורמה, כל החתיכים אצלי ומרסדס בנד ריכזו את שיאי הקהל ביום השני.

פסטיבל יערות מנשה (צילום: גיא פריבס)
כל החתיכים אצלי | צילום: גיא פריבס
פסטיבל יערות מנשה (צילום: גיא פריבס)
תומר יוסף | צילום: גיא פריבס
פסטיבל יערות מנשה (צילום: גיא פריבס)
מארש דונדורמה | צילום: גיא פריבס
פסטיבל יערות מנשה (צילום: גיא פריבס)
סיסטם עלי | צילום: גיא פריבס
_OBJ