יורדל טוקג'אן (צילום: יח"צ)
ינגן עם זהר פרסקו. יורדאל טוקג'אן | צילום: יח"צ

פסטיבל העוד ייפתח השנה עם מופע חדש של אתי אנקרי, שתבצע ממיטב שיריו של הפילוסוף-משורר רבי יהודה הלוי בלחנים חדשים פרי עטה, במיטב גל החזרה למקורות השוטף את אמני ישראל בשנתיים האחרונות. את אנקרי ילווה הרכב נגנים שכולל את פטריק סבג, שהפיק את "שירת רבים", אלבום הפיוטים המצליח של דוד ד'אור.

מופעים בולטים נוספים שיועלו במסגרת הפסטיבל: מפגש פסגה של שלושה וירטואוזים בעלי שם עולמי בז'אנר מוזיקת העולם: יורדאל טוקג'אן הטורקי, רוס דאלי האירי וזהר פרסקו הישראלי. דלאל אבו אמנה, אחת הזמרות הצעירות המובילות בעולם הערבי כיום, תעלה מופע מיצירות אום כולת'ום, עבד אל וואהב, פיירוז ואחרים. ויולט סלאמה, זמרת ערביה-ישראלית מחיפה, הזוכה להכרה והצלחה גדולה בעיקר במצריים שם היא מכונה "המורה", תעלה מופע מחווה לשיריהן של הזמרות לילא מוראד, אסמהאן ואום כולת'ום.

הזמר-שחקן המצרי עבד אלחלים חאפז, שנפטר ב 1977, יזכה למופע הצדעה לשיריו בביצועים חדשים של מקהלת גברים ונשים וכן הסולנים וורוד ג'ובראן, מאג'ד עבליני, אדריאן חדאד, אליאס מעיקי ושאדי דקור. ההרכב "דיוואנה", מחבל רג'יסטן בצפון הודו, יעלה מופע של מוזיקה רג'יסטנית מסורתית. הזמרת מורין נהדר תעלה מופע הוקרה למוזיקה המסורתית של יהדות איראן ועוד ועוד.

בנוסף, זוכה השנה פסטיבל העוד זוכה השנה להתעניינות בינלאומית יוצאת דופן של רשת ה BBC, שתסקר את האירוע בהרחבה. צוות בריטי יגיע לארץ שבוע לפני תחילת המופעים, יראיין את המשתתפים, יתעד כמה מהחזרות ואף יצלם שלושה מופעים מלאים להקרנה בבריטניה.

פסטיבל העוד, 20/11-4/12, מתחם בית הקונפדרציה בירושלים.