להקת הרוק-קאלט "אינפקציה" חוזרת לשני מופעי איחוד, שיתקיימו ב-10 בספטמבר וב-6 באוקטובר, במועדון "בארבי" בתל אביב. הבוקר פרסמה הלהקה שהיא חוזרת למופכ חד-פעמי, אבל אחרי שכל הכרטיסים אזלו תוך שמונה שעות, הוכרז מופע שני. ל"אינפקציה" מעריצים רבים שמחכים לראות אותה שוב על הבמה, וב"בארבי" צפוי להיות מטורף במיוחד.

להקת "אינפקציה", שפעלה בשנים 1995-2006 נחשבת לאחת מלהקות הרוק המוטרפות והמקוריות שפעלו בארץ. היא הוקמה בפת תקווה ותחת הנהגתו של הסולן והקלידן ניר טרטר והגיטריסט גיא בן שטרית, היא שילבה מטאל, פאנק, רוק רך ופופ, עם טקסטים שחלקם היו סאטיריים וחלקם נונסנס, אבל תמיד פאן. החיבור בין הטקסטים ההומוריסטיים והמוזיקה ה"כבדה" נשמעה לפעמים כמו פרודיה על רוק כבד, אבל מתוך אהבה גדולה.

מסעדות דגים


זכוכיות

את ההרכב השלימו גיא שמי (גיטרה), ירון שראל (בס) ורן יורגנסון ובהמשך עמרי הנגבי (תופים). ברזומה שלהם צמד אלבומים "ככה מפנקים" (2000) ו"בכיף" (2005), שלוו בהופעות משוגעות עם הרבה רעש וכיף. בין הכינויים (המופרכים!) שדבקו בה לאורך הדרך: "כוורת" הפחות נחמדים, "נושאי המגבעת" של שנות ה-90'. הגרסה היותר מוזיקלית של "ג'ירפות". ממש.

כלהקה שהיא קודם כל להקת הופעות עם המון אנרגיות ומופע במה הורס, נהגה "אינפקציה" לבצע קאברים לשירים ונעימות פופולריים וגם אלטרנטיביים, לפעמים בביצועים שונים לחלוטין מהמקור, או כחלק משירים מקוריים. חברי הלהקה שילבו תחפושות ססגוניות ופריטי לבוש, ואירחו בהופעות אמנים כמו קובי אוז, יהלי סובול, ברי סחרוף, השחקן אלי גורנשטיין, שרי ועוד. "אינפקציה" צמחה מה"שטח", מקהל של הופעות, ומתופעה שהיתה אז חדשה יחסית - האינטרנט - מעריצי הלהקה התכנסו בפורום שהוקם לכבודה ושיתפו הקלטות מהופעות, בוטלגים, תמונות וכיוצא באלה.

סרט של סקס


עין הנמר


את אלבום הבכורה "ככה מפנקים" (2000) הפיקו אלי לולאי וברוך בן יצחק מ"רוקפור". הוא כלל את "זכוכיות" ו"פתח תקווה", שיר שהצליח לפרוץ ולהגיע מחוץ לקהל הקבוע של הלהקה. אחרי האלבום פרש יורגנסון מהלהקה ועמרי הנגבי החליף אותו בתופים. האלבום שני "בכיף" (2005) הופק על ידי טל מטמור וכלל גם שירי פופ ושימוש באלקטרוניקה. חברי להקה נוספים השתתפו בכתיבה. האלבום כלל שתי גרסאות כיסוי שהפכו ללהיטים בהופעות - "זה היה ביתי" של מני בגר ו"עין הנמר", גרסה מעוברתת (בסגנון חופשי) ללהיטה הגדול של להקת Survivor מהסרט "רוקי 3".

אלטעזאכן


שתיל