עומר אדם מגיב לראשונה לסערת העזיבה, כפי שנחשפה ב-mako: "אני לא עוזב אני לא בורח, נוסע לחפש את הנשמה שלי". אדם משחרר הבוקר את "אני" שיר חדש עליו עבד יחד עם אודיה והוא עוסק בדרמה האחרונה בחייו. "אתם מכירים אותי כבר שנים, אתם יודעים שאני לא מדבר הרבה", כתב באינסטגרם שלו.

"אני שומר את החיים שלי ואת הרגשות שלי לעצמי ולסביבה שלי. אבל לפעמים כשאתה לא מדבר, אנשים מדברים במקומך", הוסיף, "רציתי לספר לכם קצת ממה שעובר עליי בתקופה האחרונה. להוציא שיר בשבילכם ובשבילי. אני לא עוזב אני לא בורח, נוסע לחפש את הנשמה שלי, ולהגיד לכם בעצמי. מוזיקה ואתם זה החיים שלי. תכתבו לי מה אתם חושבים על השיר ובעזרת השם נפגשים בקרוב".

כזכור, כפי שפרסמנו לראשונה כאן ב-mako, עומר אדם החליט לצמצם למינימום את פעילותו המוזיקלית, לסגור את יומן ההופעות שלו לשנה הקרובה, לא להקליט שירים חדשים ולעבור להשקיע בדובאי. "הוא רוצה להתמקד בזוגיות עם יעל ובעסקים, זה הדבר שהכי מעניין אותו וחשוב לו כרגע", סיפרו בזמנו מקורבים לזמר. מטעמו נמסר: "לצד העשייה בארץ עומר משלב מספר לא מבוטל של פרויקטים שנסגרו בחו"ל".

לאדם יש מספר התחייבויות לשנה הקרובה, כשבראשן סדרת הופעות חנוכה במסגרת המופע "נקסט" שמתקיימות בימים אלה ומחויבויות נוספות שנסגרו מראש לשנת 2023. עם זאת, יומן ההופעות לשנה הקרובה סגור נכון לרגע זה, ומי שמנסה להזמין הופעות נתקל בהתחמקויות. "הוא לא החליט עדיין כמה זמן תימשך ההפסקה אבל הדברים שהכי מעניינים את עומר כרגע זה העסקים שלו ויעל. רק זה מה שחשוב לו", הוסיפו בסביבתו של הזמר ל-mako מוזיקה, "עם העסקים הולך לו טוב מאוד בשנים האחרונות ולכן הוא רוצה להמשיך עם זה".

השנתיים האחרונות היו קשות עבור כל זמר בארץ ובעולם בעקבות משבר הקורונה, אך נראה שעל אדם זה השפיע יותר מכולם בדרך החשיבה, ההתנהלות והעובדה שמוזיקה כבר לא נמצאת אצלו בראש סדר העדיפויות. זאת, למרות שהוציא בשנה האחרונה שמונה סינגלים, מתוכם רק שניים הפכו ללהיטים גדולים. שיא המשבר היה בסערת הענק שהגיעה בעקבות המופע בפארק הירקון עליה אומרים גורמים בתעשייה כי "בתקופה שלו כשהוא היה חי ונושם מוזיקה, דבר כזה לא היה קורה".