ניב אוליאל פרומו (צילום: תמי דהן)
מזל טוב. ניב אוליאל | צילום: תמי דהן

השבוע הזה הוא מוזיקלי ביותר. כל הארץ אלבומים אלבומים. ואם חשבתי שאף אחד לא קונה וכולם צורבים או מורידים, אז הופתעתי לגלות השבוע, ביום ההולדת של חברי הטוב ניב אוליאל (ד"ש) שחגג בביתו, שארבעה חברים שונים בחרו להיות מקוריים ולקנות לו במתנה את האלבום החדש והנוצץ של אייל גולן. ניב כמובן צריך רק אחד, לכן סיכמנו שאלבום אחד אני אקבל (התקזז על מתנה ליום ההולדת שלי). אני ועץ הריח במכונית שמחנו לגלות 17 שירים יפים שכל אחד בטעם וריח שונה. מצחיק שעץ ריח מגלה טעם וריח? ממש לא!

אם באלבומים עסקינן, השבוע האחרון בחרתי יחד עם המפיק המוזיקלי שלי שניר מרקוס את הרצועות הנוספות לאלבום שלי, שייצא בקיץ. שלב הבחירות הוא מהנה אך מלא בחששות. בשנתיים האחרונות הצטברו כמויות של סקיצות, כאשר לכל שיר יש ערך סנטימנטלי עבורי, ולכן הבחירה היא קשה ומלאה בהתלבטויות. את בחירת הסינגלים שלי אני עושה בדרך כלל בשתי דרכים, קודם לפי תחושת הבטן הפנימית שלי, ושנית לפי "דעת הקהל".
חשובה לי דעתם של המשפחה והחברים שדווקא לא קשורים לעולם המוזיקה. בסופו של דבר מי שצורך את המוזיקה הוא קהל אובייקטיבי, שלא מקשיב לשירים בהיבט של סולמות או אקורדים או מז'ורים או מינורים, אלה פשוט אוהב או לא אוהב. נגיד אבא שלי, נותן לי אחלה עצות, לפעמים יותר טובות ממוזיקאים גדולים שאני מכירה. אז כוכב נולד, דה ווייס, אייל גולן קורא לך 3, אם מישהו שומע אותי תנו לאבא שלי להיות שופט, מבטיחה שלא תתאכזבו.

מה, העיפו את זיוה??!

אביבית חוזרת הביתה (צילום: ראובן שניידר )
אנחנו דומות, חוץ מהשיער, העיניים, הריסים, הסיליקון, הבוטוקס והבכי. אביבית | צילום: ראובן שניידר

ללא ספק מוזיקה היא כל עולמנו, לפחות כל עולמי, ועד שהמוזיקה תדבר בעד עצמה ממש בקרוב בסינגל חדש, בינתיים אני אדבר, והרבה, כי אם הספקתם לשים לב, אני לא שתקנית במיוחד. אז קצת על האח הגדול, שזו תוכנית שיצא לי לעקוב אחריה בזמן האחרון והערב כמובן הגמר. נשארו שם קותי מבית שמש, יאנה שאני מחבבת, תמיר המוזר והמתוק, "פנונה" שמכנים אותה גם שרי, וסער שהפך מלך הסטטוסים בפייסבוק, כמו למשל "סער, שבוע הבא אתה עף, נגמר לערבים הטוקמן", או "הם החזירו לנו את גלעד שליט זה הזמן להביא להם את סער".

אני מודה שתמכתי באביבית הטבעית עם השוקולד בכוס. היא הכי הזכירה לי אותי, חוץ מהתוספות שיער, העיניים המלאכותיות, הריסים המלאכותיים, הסיליקון, הבוטוקס, השמלות והבכי. חוץ מזה אנחנו ממש דומות. או שלא. אחרי שהיא עפה אני בעד זיווה לזכייה, איזה אקשן היא עושה, איזה משוגעת, אני אוהבת אותך זיווה ואני אשלח לך את כל חבילת האסמסים שיש לי בסלולר. כן, קצת קשה לי עם זה שהיא הלכה, אז אני הוזה שהיא עדיין שם. היא ללא ספק גרמה לי לצחוק והרבה. אבל נשארו חמישה מועמדים, עם הרבה נוכחות. קותי מייצג כביכול את הפשטות והעממיות. אני דווקא מפרשת את קותי כמישהו חכם ואינטלגנט אפילו יותר ממתמודדים בטייפקאסט של "המלומד" כמו ערן או סער. בדיבור היום יומי של קותי, ובשיחות שלו עם האח הגדול יש הומור שנון ומשובח שיש רק לו, מה שמסמל יצירתיות וראש מפותח ביותר.

חמישיית הגמר האח הגדול 4 (צילום: רונן אקרמן)
אני בעד זיווה. אה, היא כבר לא שם? חמישיית הגמר של האח הגדול | צילום: רונן אקרמן

את יאנה קצת יותר קשה לי לפצח, התרשמתי שיש לה אינטליגנציה רגשית גבוה מאוד, והיא בן אדם טוב. ליאנה יש "קריזות" חינניות שמייצגות כמעט כל ישראלי, ולטעמי רק מפלפלות אותה, ואת התוכנית. אני לא רוצה שהיא תזכה, אבל מצד שני אני בטוחה שהיא תעשה את המיליון באיזה קמפיין אופנה (עתידות כבר לא רק בבזוקה). שרי, "פנונה", קודם כל מסכנה, כי הדביקו לה את השם הזה. חוץ מזה אני אגדיר אותה בשתי מילים: "לא מזיקה".

אני בעד הכנות של תמיר

סער הוא מלך הסטטוסים בפייסבוק כמו שכבר ציינתי, וגם נראה שהוא סוג של מלך בבית האח. משום מה החברים שם התחברו אליו מאוד. אני אישית, ובלי קשר לדעותיו הפוליטיות, לא מתחברת לאישיות המתחכמת שלו, הוא מסוג הילדים שאצלי בכיתה היו מתעללים בהם, פשוט מתחכם יותר מדי. והחמישי, תמיר, אני יודעת שאני לא מקורית, אבל אני בעד שתמיר יזכה. במשך ארבע עונות אנחנו צופים באח הגדול ומחפשים את הכנות. אהבתי הרבה מתמודדים באח הגדול לדורותיו, אבל מי שאני מאמינה באישיותו האמיתית הוא תמיר. אז סמסו לתמיר ועל הדרך סמסו לי איזה "יום טוב" או "מה איתך?" שאני ידע שאתם חושבים עליי.

נסיים בסיכום בחרוזים: אז נגעתי במוזיקה, וקצת בחיי האישיים, דיברתי על טלוויזיה, ודעותיי על כמה אנשים. אייל גולן באלבום החדש, מתנות לניב אוליאל ועל הדרך גם ד"ש. אבא להציג מועמדות לדה ווייס. אביבית הטבעית עם שוקולד בכוס. סטטוסים בפייסבוק נגד סער. תיכף יאנה בפנאי פלוס בשער. קותי בפאנצ'ים מקום ראשון. האם תמיר יקח ת'מיליון? ותזכרו טוב שאם כן, תגידו לו שאני עשיתי ת'קמפיין. ושלא ישכח עם מי לחלוק. אני רצינית. הפסקתי לצחוק.