חיים דדון פרומו (צילום: נעם יוסף)
"רק ההוא למעלה יקבע אם אצליח". חיים דדון | צילום: נעם יוסף

לפני חודשיים כתבנו שחיים דדון עומד בפני פריצה, והיום היא מגיעה. הזמר בן ה-22 הוציא אתמול את שירו החדש "באתי", ונדמה שעל חלק ממעריצי המוזיקה המזרחית השמיים נפלו מרוב אושר. לדדון יש קול נמוך, עבה, בכייני, שמזכיר את קובי פרץ בתחילת הקריירה, כזה שנשמע "טורקטי" ו"דכאוני" אפילו יותר מהקולות של עומר אדם ומאור אדרי, שאליהם עוד נגיע בהמשך.

דדון מנוהל כבר חצי שנה בחברת ההפקות "אנווה מיוזיק" ובהתאם לכך את "באתי" כתב צ'ולי זכאי ללחן של מרטין ביולצ'ב הבולגרי. את העיבוד וההפקה המוזיקלית עשו שי ראובני ואלי קשת. הניהול האישי מופקד בידיו של ליאור זיני.

חיים דדון נולד וגדל בטבריה ושר בעיקר באירועים משפחתיים. לפני שנה בדיוק עבר לנתניה, שם הוא מחזיק בחברה וחולק דירה עם הקלידן שלו עודד הווארד שמלווה אותו לכל אורך הדרך. הבאז סביבו החל כאשר הגיעו לרשת קטעי וידיאו שלו שר את "אמא יקרה" ואת "רוחות רעות" של מאור אדרי. לפני כחצי שנה נפגש עם המפיק המוזיקלי המוערך שי ראובני ((שמכיר מהלך אחד או שניים בקריירה של קובי פרץ, ליאור נרקיס, שרית חדד ומושיק עפיה) ובין השניים נוצק חיבור מיידי. הם החלו לאסוף חומרים ובימים אלה הם מקליטים את אלבום הבכורה של דדון, ומבטיחים שהוא יכלול "להיטי ענק".

"אנשים אומרים לי שכבר התמכרו לשיר"

בינתיים יש לחיים דדון כבר להיט אחד, "באתי", והוא מתעורר מאוחר, הרוס מהתגובות לשיר. "ההרגשה נפלאה, לא הרגשתי ככה הרבה זמן. אני מותש קצת מהתגובות של האנשים לשיר, שהן בעיקר טובות. הכי הרבה אומרים לי שהשיר נפלא ושהתמכרו אליו כבר. חיכיתי לרגע הזה הרבה שנים, כל החיים אמרתי שזה יהיה באיזי לאט לאט, לא צריך למהר לשום מקום. עכשיו הגעתי לזמן הנכון ולמקום הנכון של להוציא שיר ולעבוד עם שי ראובני ואלי קשת וצ'ולי זכאי זה כיף גדול וגאווה".

-לאן אתה שואף להגיע?
"בעזרת השם שואף להגיע כמה שיותר גבוה. אני אוהב מוזיקה ואני בא אליה מאהבה. אני רוצה לעשות דברים שאנשים יאהבו. פחות חשוב איפה אני אהיה ומה אני אעשה".

-מה שמעת בגיל צעיר?
הרבה מוזיקה טורקית וערבית, הייתי מיוחד לעומת החברים שלי. אני שר מאז שאני זוכר את עצמי. פעם ראשונה שהופעתי זה היה בגיל 12 ואחרי בבר מצווה בגיל 13. שרתי קובי פרץ, ליאור נרקיס, אייל גולן, כל הלהיטים שהיו אז, 'אש' של משה פרץ".

"לא יודע במה אני מיוחד ושונה"

משה פרץ, בהאנגר (צילום: שרון רביבו)
"אנחנו דומים במקאמים והמניירות". משה פרץ | צילום: שרון רביבו

-אתה ומשה פרץ שניכם טבריינים.
"אני מכיר את המשפחה שלו ואותו הכרתי רק לאחרונה. הוא מוכשר ברמות. הסגנון שלי הוא יותר הסגנון הכבד, אבל מבחינת מקאמים ומניירות אנחנו אותו סגנון".

-מה הכיוון שלך, עומר אדם, מאור אדרי?
"כן, בעזרת השם. מבחינת המוזיקה זה אפשרי, למה לא. מבחינת הצלחה - זה רק אלוהים קובע".

-במה אתה מיוחד ושונה מהאחרים?
"אני לא יודע. יש לי את מה שיש לכולם. יש את המוזיקה שאני מתחבר אליה והאנשים שאני נותן להם אהבה. אני מתייחס לכולם. אני לא יודע למה שיבחרו דווקא בי, לא יודע איך להסביר את זה".

"אני מופיע בחפלות קטנות"

עומר אדם האנגר (צילום: שרון רביבו)
"זה הכיוון". עומר אדם | צילום: שרון רביבו

-איפה אתה מופיע?
"מופיע אצל חברים, בחפלות קטנות. עשיתי הופעה קטנה במועדון בהרצליה לפני חודש וחצי והיה מגניב. בהופעות אני שר שירים של דודו אהרון, משה פרץ, עופר לוי, כולם, לא מתמקד על משהו".

-ממי אתה לומד?
"הייתי בהופעות של ליאור נרקיס ושרית חדד בהאנגר. באתי ללמוד וליהנות. התרשמתי מהעבודה שלהם עם הרכב ואיך הם עומדים על הבמה".

-מה החלום שלך?
"שכל בן אדם במדינה יידע מי אני, מי זה חיים דדון, מה זה לא כיף?".

>> צליל קליפי מתלבטת: מותר להוציא סינגל בספירת העומר?