★ יותר מעשור אחרי שהמדינה התאהבה בו כשזכה ב"כוכב נולד", יהודה סעדו חוזר לקדמת הבמה עם חידוש לשיר של אריק איינשטיין "אהבה ממבט ראשון". הוא סיפר: "לא נעלמתי. ב"כוכב נולד" הכל פשוט קרה כל כך מהר והייתי חייב להוריד הילוך".

אי אפשר להגיד שלא נעלמת, בכל זאת כמעט עשור שלא שמענו על יהודה סעדו.

"עד היום אני מופיע, הוצאתי אלבום בכורה שהצליח והעדפתי אחרי זה להכות שורשים. התחתנתי ונולדו לי ארבעה ילדים". מביתו שבקיבוץ חפץ חיים, עובד סעדו על קאמבק שיחזיר אותו לאהבת הקהל, שראה בו בזמנו מעין עמיר בניון צעיר. "התקופה של היום שונה מאוד. כשזכיתי לא היה יוטיוב או פייסבוק. המוזיקה הייתה שונה, הכל שונה היום".

מה אתה אומר על הסגנון של היום?

"למוזיקה אין חוקים. אני יכול ליצור מה שאני רוצה, אבל אני לא אעשה מוזיקה כדי למצוא חן בעיני המבקרים שיפרגנו לי, אני אעשה מוזיקה שתעשה לי טוב בלב".

אתה מתכוון לזמרים מזרחיים שסטו מהדרך?

"לא יודע אם סטו מהדרך. אבל התחושה שלי היא שהיום זה בעיקר פופ עם תבלין שקוראים לו סלסול. תשמע את משה פרץ, עומר אדם ודודו אהרון, ההפקה ברמה מאוד גבוהה, אבל זה ז’אנר אחר. זה פופ עם תבלין מסולסל, לא מזרחית".

אחרי היעדרות כל כך ארוכה, אולי קאבר הוא לא הבחירה הנכונה לקאמבק?

"בגדול אתה צודק. העניין הוא שבאה אליי כלה שרצתה שאכניס אותה לחופה עם השיר הזה, ואני לא כל כך הכרתי אותו. כשעבדתי על השיר, חברים המליצו לי להוציא אותו כסינגל. התלבטתי אם זה נכון ואז גיליתי שאריק נפטר בנר ראשון של חנוכה, ומבחינתי זה היה סימן משמיים להוציא את הסינגל בנר ראשון ולעשות מחווה קטנה לאיש גדול".

למה אנחנו יכולים לצפות ממך בעתיד הקרוב, "טודו בום"?

"אם הייתי יודע פורטוגזית הייתי שר טודו בום".

★ האם עופר לוי מחפש יורש? השבוע הגיע לוי למועדון בגין 17 ובאופן חד פעמי העלה את הזמר הצעיר אוריאל שי לבמה והצהיר ש"הוא המלך". לאחרונה חתם שי עם איש חיי הלילה המזרחי ובעליו של המועדון, אדם דוד.

עופר, מצאת את המלך הבא?

"אוריאל הוא כמו בן משפחה. אני אוהב אותו, אבל הקהל יודע מי המלך, מי הנסיך ומי המלכה. הגיע הזמן שעופר לוי יתחיל לפרגן. כל הזמרים מלכים ואוריאל מלך בענווה. אני מאחל לו כל טוב".

★ אורן חן וסטלוס חוזרים למקורות היווניים בהם התחילו לפני שני עשורים. אחרי שיתוף הפעולה עם גדול המלחינים היווני, קריאקוס פפדופולוס, השניים החליטו לצאת לסיבוב הופעות חורף בסגנון יווני. השיא שלו יתקיים על שפת הכנרת בינואר הקרוב, במלון "לאונרדו פלאזה טבריה" מבית פתאל.  לשניים יצטרף באופן חד פעמי הבוזוקאי והזמר רוניוס.

★ לאור הצלחת המופע, רגב הוד החליט לצאת לסיבוב הופעות חורף במועדוני הזאפה ברחבי ישראל. תצטרף אליו אשתו הלן, שהפכה כבר לכוכבת בפני עצמה.

★ השוק המזרחי מוצף בשנים האחרונות בחידושים וקאברים. אחרי הפרויקט של רביבו (שהפכו לחלוצים), אייל גולן, מושיק עפיה ועופר לוי, השבוע הגיע גם תורו של חיים דדון, שחידש את "אל תשאלי" של גיל ויין ובניה ברבי.