שרית אביטן פרומו (צילום: מיגל מור)
הכל כיף, חוץ מזה שאין חבר. שרית אביטן | צילום: מיגל מור

הזמרת שרית אביטן חגגה לא מזמן את יום הולתה ה-20. האשדודית היפהפיה מככבת בימים אלה בעונה השנייה של התוכנית "חי בלה לנד לנד" ובמקביל משרתת בצה"ל ומשלימה את הקלטות אלבום הבכורה שלה, אשר צפוי לצאת בחודשיים הקרובים. שיר חדש ממנו יראה אור שעוד כשבוע וחצי, אחרי הפסקה ארוכה, שלפניה כבר הספיקה לשחרר לא פחות משבעה סינגלים: "כמה כאב", הדואט "בלילות" עם נאור אורמיה, "אתה מס' 1", "אני שלך", "נשמעת לליבי", "גבר גבר" וכמובן "סטייל מיוחד", להיט הפריצה שלה.

"אני בתקופה של כיף", היא אומרת. "יש הופעות, טלוויזיה, צבא, יום הולגת, הכל ביחד., ממש כיף".

-רק חבר אין.
"נכון, עדיין אין חבר. האמת שכן, עוד לא מצאתי את המישהו, את הרגע לבד, וזהו. אבל כל החיים לפני".

-אבל יש חברים לצבא.
"נכון. אני מגויסת כבר כמעט חצי שנה ומשרתת עם נאור אורמיה ובן-אל תבורי בבסיס במרכז הארץ. האמת שכיף חיים לנו, אין דברים כאלה, כל החבר'ה הצעירים יחד. אנחנו בקשר טלפוני, מתראים כל יום בבסיס. כשיש זמן אנחנו יוצאים יחד, במיוחד אני ונאור שיוצא לנו להיפגש יותר".

-יש לך רישיון או שאת באוטובוסים?
"יש לי רישיון שנה וחצי ועוד מעט נקנה איזה 'בייבי' קטן. בינתיים אני בתחבורה ציבורית. אני גרה באשדוד אצל ההורים ונוסעת כל יום לצבא. הנסיעות זה מאוד קשה, כמעט שעתיים לבבוקר עם הפקקים, זה מטורף. אבל כשאני חושבת על התפקיד שלי בצבא אני קמה עם חיוך בבוקר ונהנית לשרת. הצבא לא מפריע לי. אני יוצאת אחר הצהרים ומתפנה להקלטות, הופעות, חזרות עם הנגנים. אם יש לי תוכניות בוקר בטלוויזיה הצבא מתחשב בי. אני מופיעה בהמון תוכניות טלוויזיה. ב'לה לה לנד' כמובן והייתי בערוץ 2, ערוץ 24 ובקרוב אצל 'אייל גולן קורא לך'".

בלדה לאביב הבוכיה שרית אביטן ונאור אורמיה (צילום: רפי דלויה)
"אחרי הצבא אנחנו יוצאים לבלות יחד". שרית אביטן ונאור אורמיה | צילום: רפי דלויה

-והופעות מול קהל?
"אני מופיעה במועדונים בעיקר. אירועים יבואו עם הזמן . מתקשרים המון לרוברט הסוכן שלי ורוצים להזמין לאירועים. אם זה ייסגר ברור שאגיע".

-לקחתם פסק זמן עם שירים חדשים.
היתה הפסקה של כמה חודשים בסינגלים, כי עבדנו על חומרים טובים לאלבום. יש לי כמה שירים טובים ועוד שבוע וחצי אני מאמינה שאוציא סינגל. בגדול, אני הולכת להוציא עוד כמה סינגלים ואז אלבום. זה דבר מאוד מרגש. אתה מטפח משהו הרבה זמן ומצפה שבעזרת השם התגובות מהקהל יהיו טובות ויהנו מהאלבום שאוציא".

-מה יהיה הסגנון שלו?
"יש כל סוגי המזרחית, גם בלדות גם שירים שמחים. רוב האלבום הוא מזרחי אסלי. אני מתמחה בעיקר במוזיקה שמושפעת ממוזיקה ערבית, אפשר להגיד. אני שרה את מה שאני בעצמי אוהבת לשמוע, אני תמיד מחוברת לשיר ולסגנון עצמו. יש שיר באלבום שאני עושה חצי בעברית וחצי במרוקאית-ערבית, הוא נקרא 'אתה ורק אתה'. יהיו לי באלבום גם שירים שכתבתי והלחנתי. יש שיר מרגש שכתבתי על אמא ושיר אהבה גם מרגש שכתבתי את המילים והלחנתי גם. כשאתה כותב ומלחין לעצמך השיר מקבל יותר משמעות ואתה מחובר אליו יותר. כשאתה שר משהו של אחרים זה מהלב. בשיר שלך זה מעומק הלב".

-את מרגישה שינוי מאז שהתחילה "לה לה לנד"?
"אני מרגישה שינוי. אני יותר מוכרת, מזהים אותי, מחבקים אותי, אומרים שאוהבים את המוזיקה, את איך שאני יוצאת בתוכנית. אני מקבלת חיבוק, אוהבים אותי, את השירים שלי, את האישיות, זה כיף לשמוע".

שרית אביטן (צילום: ראובן שניידר )
"לא אשתנה בגלל הפרסום, כי אני כמו כל אדם אחר, מסתכלת על כולם בגובה העיניים" | צילום: ראובן שניידר

-איך את יוצאת בתוכנית לדעתך?
"הבאתי את עצמי. ככה אני במציאות. לא באתי לשחק משחק. באתי לשיר את השירים שהקהל יכיר אותי. מחוץ למוזיקה מכירים את האופי שלי. שרית ביישנית, מעט מופנמת, שקצת קשה לה להתחבר לכל מי שהיה איתי בבית. מיום ליום אתה יותר נפתח ומתחבר אליהם. כשהתחברתי, לכל אחד זה בצורה אחרת וכולם חברים טובים שלי עד היום. גם מאיה בוסקילה נשארה חברה".

-היא ילדה בן לפני יומיים.
"התקשרתי להגיד לה מזל טוב. אנחנו בקשר טלפוני כמעט יום יום".

-למה מנסים להדביק לך רומן עם שיר לוי?
"נשבעת לך שההפקה לא תכננה שום דבר. התחברנו אחד לשניה. שנינו ילדים מופנמים וביישנים. נוצר קשר דרך הקאבר שעשיתי לשיר שלו, 'יום אחד תבקשי', אז באמת התחברנו אחד לשניה וקצת היה מתח, אבל עדיין אנחנו בקשר טוב. אנחנו מדברים כמעט כל יום בטלפון ובינתיים הכל על אש קטנה".

-יש בסדרה המשך למה שהתחיל?
"אם היה מותר לי לדבר הייתי אומרת".

-את מרגישה משהו כלפיו?
"בינתיים אני אוהבת את שיר בתור בן אדם. הוא בן אדם מדהים, עם לב ענק, לב זהב. הכל מתקדם לאט לאט, אנחנו לא לחוצים. כשזה יבוא זה יבוא, אם נהיה ביחד אתם תדעו ראשונים".

-טוענים שאת אחת הזמרות הכי יפות בארץ, אם לא ה.
"כל אחד והטעם שלי. אני מסתכלת על עצמי כאחת שנראית טוב. אבל אני מתביישת להגיד את זה. זה מביך אותי. לא אוהבת לדבר על עצמי כל כך".

חי בלה לה לנד 2
"בלה לה לנד הבאתי את עצמי. ככה אני במציאות. לא באתי לשחק משחק"

-למה את ביישנית?
"הייתי כזאת כל הזמן. גם עם כל הפרסום. יש כאלה שהתהילה עולה להם לראש ומתחילים לאבד כיוון. אני רוצה להישאר אותה אחת, עם משפחה בבית. לא אשתנה בגלל הפרסום, כי אני כמו כל אדם אחר, מסתכלת על כולם בגובה העיניים. אני שרית כמו שהייתי לפני שנתיים".

-וכשאת עולה על הבמה?
"אני לא זמרת שתרקוד לך על הבמה. מקסימום ריקוד עדין אני מדברת עם הקהל דרך העיניים. גם במועדון חשוך ומלא בעשן אני יכולה לדבר איתם דרך העיניים ולא לרקוד בצורה מטורפת רק בשביל שיסתכלו עלי. כשאני עולה לבמה אני עולה לבית שלי, זה כבר נהיה טבעי לי. אין לי פחד היום. בהופעות הראשונות היתה התרגשות, עכשיו זה נהיה סוג של כיף. האדרנלין חוזר מחדש, אני עולה לבמה ולא בא לי לרדת".

-איך זה להרגיש בת 20?
"אני עדיין צעירה, לאט אי מתבגרת. החלפתי קידומת וכל החיים לפני. אני צעירה ויש לי עוד הרבה זמן בשביל להמשיך במוזיקה, יש עוד המון שנים של עשייה".

-את מצפה שמעכשיו זה יקרה לך בגדול?
"אני מאחלת לעצמי שזה יקרה. זה חלום ילדות. כל יום התפללתי שהקדוש ברוך הוא ייתן לי את זה, שהקהל יכיר אותי וישמע את הקול שלי ושירים שאני אשיר. דרך התוכנית זה לא רק הקהל של הילדים, הילדים מושכים את המשפחה לראות את התוכנית וזה יותר כיף. אני מקווה ומצפה שהחשיפה תהיה יותר ענקית".

-איפה את רואה את עצמך עוד כמה שנים?
"הלוואי שאגיע לשורה הראשונה של המוזיקה הים תיכונית. זה מה שאני מאחלת לעצמי. שאמשיך למצוא חומרים טובים, הלוואי הלוואי".

-כמו מי את רוצה להיות?
"כמו שרית אביטן. להישאר אני ולשאוף רק מעלה ומעלה".