★ ״אני זמר מזרחי שלא פוזל הצידה. קיבלתי מתנה מאלוהים של סלסולים ורבעי טון, וזו הדרך שלי במוסיקה”. לאחר הפרידה הצורמת מאייל מלכא, שריף החליט לחזור לעניינים. ״אני רואה את ההערצה ואת הגעגוע ומאמין שהשיר החדש "לדבר עם העיניים" כבר עושה את שלו בשטח". הוא מספר על העבודה עם איתמר כהן, מנהלו החדש: "מהרגע שהתחלתי לעבוד עם איתמר הכל השתנה. פתאום אני בניו מדיה, הופעות באירועים ובמועדונים, אוספים חומרים והקהל סוף סוף מקבל את שריף שהתגעגע אליו״.

לשריף יש סיפור חיים  שאפשר לבסס עליו טלנובלה מרגשת. הוא נולד בשם מייק להורים מהישוב עוספיה. בשנות ה-80 החל להופיע בכפרים כילד הפלא הדרוזי, עד שאיוב קרא (לימים שר התקשורת) זיהה את הפוטנציאל ולקח את ילד הפלא ליהודה קיסר שישמע את הכישרון. קיסר התאהב בו על המקום, חתם חוזה עם ההורים שלו והכניס אותו לאולפן. מאז שריף הספיק להוציא 32 אלבומים ומאות שירים. לצד ההצלחות עבר שריף תקופות לא קלות בחיים האישיים ובקריירה. הוא איבד בתאונה את חברו הטוב עמוס וישב 5 שנים בכלא. ״עד היום אני חי את הצלקת הכואבת הזאת, למרות השנים שישבתי".

הכאב רודף אחריך?

״עברתי הרבה בחיים ואני עדיין עובר, ישבתי פעמיים בכלא ויש בי כאב שלא עוזב אותי וזה הגעגוע לבנות שלי״. לאחר נישואיו מאהבתו הראשונה קטרין, ממנה נולדו לו שתי בנות, החליט שריף לפרק את הנישואין. ״הפרידה שלי מקטרין מאוד פגעה בה, והיא הוציאה לי צו הרחקה מהבנות. עוד מעט 15 שנים שחלק מהלב שלי לא נמצא איתי״.


אתה כועס על גרושתך?

״מצד אחד אני מאוכזב ממנה שהיא לא נותנת לי לפגוש את בנותיי, כי זה לא הוגן לפגוע בי ככה. הבנות שלי לא אשמות וזה לא הוגן. מצד שני אני רגוע כי אני יודע מי זאת קטרין, היא אמא מושלמת, הבנות שלי מטופחות וזה מה שמרגיע אותי״.

הבנות יודעות מי אתה?

״ברור. יש לי סרטונים שהן שרות שירים שלי, יש להן קול יפה״.

למרות האופטימיות שהוא משדר, על פי סביבתו שריף חי את הכאב שנים רבות.

״אני מתגעגע אוהב ובוכה בכל יום, כשאני על הבמה ובחוץ אני מחייך, אבל בתוך תוכי אני שרוף וכואב. המזל שלי הוא שאני עטוף באהבה מהמעריצים, ועכשיו גם מאיתמר ואשתו שמחזקים אותי״. למרות הידיים שעבר שריף בניהולו לאורך השנים, ידע הזמר לשמר את הקהל שלו בטברנות ודאג להוציא שירים אחת לחצי שנה. ״היום אני מרגיש שהקהל לא עזב אותי ואפילו גדל משמעותית״.

מה מצפה לנו משריף?

״מוזיקה מזרחית בניחוח התקופה הנוכחית״.

אתה רוצה להגיד לי שאתה הולך לשיר פופ מזרחי?

״אני עובד על שירים שיהיו יותר מיינסטרים ושיתאימו לרוח התקופה, אבל זה עדיין יהיה מזרחי עם הרבעי טון והסלסולים״.

★ אדווה עומר ודודו אהרון ממשיכים לשתף פעולה. אהרון החליט להזמין את עומר להיות האורחת שלו בפעם השנייה במופע ברידינג שנערך בחמישי האחרון, ועל פי מקורבים לאהרון, השניים החלו לחפש חומרים לדואט משותף.

★ הזמר נתי לוי מתכנן בימים אלה סיבוב הופעות חדש, כשמופע הפתיחה נקבע לחודש מאי במועדון הגריי ביהוד. כדי לקדם את המופע הוזמן השבוע נתי להצטלם לתכניתו של דידי הררי, שאמנם מצולמת ביום חול אבל משודרת בערב שבת. לוי עשה שאלת רב ולא קיבל היתר, והודיע להפקה שהוא מבטל את הופעתו בתכנית.

★ אחרי הדואט עם טליסמאן, פאר טסי ושרית הפקות החליטו להפיק אלבום דואטים, כשאת הדואט הבא, ״יום חמישי״, יבצע טסי עם איתי לוי. אחריו יבצע דואט בריח נוסטלגי עם ישי לוי.

★ יואב יצחק יצא למופע חורף אביב רומנטי שבו הוא מארח את חברו הטוב ישי לוי. יצחק, שנחשב לאורך השנים לאחד הזמרים האהובים ובעל קול קטיפה, הוציא לאחרונה את ״אפילו שאהבתי״, השיר שאיתו הוא פותח את המופע.