אייל גולן מע (צילום: שרון רביבו)
אלבום גנוז לאחרי המוות. אייל גולן | צילום: שרון רביבו

אייל גולן מגלה לראשונה כי יש לו תכניות ליום שאחרי מותו. אמנם בשבוע הבא ימלאו לו רק 41, והוא כרגע בשיא הצלחתו, אבל המחשבות על הפרידה מהעולם כבר בעיצומן. הוא חושף כי בקרוב יקליט אלבום חדש, ומיד לאחר הקלטתו יגנוז אותו, ישמור אותו בכספת, הוא ישמש כירושה לילדיו והאלבום ייצא רק אחרי מותו. לא ידוע על מקרה שזמר או זמרת מוכרים בארץ נקטו במהלך דרמטי כזה, שמעיד על דאגתו של גולן לילדיו, על היצירתיות שלו ועל מוחו העסקי והשיווקי.

"אני מתכוון להשאיר כירושה לילדיי לא רק כסף ורכוש אלא גם אלבום שאקליט בזמן הקרוב", אומר גולן בראיון לשגיא בן-נון במוסף החג "סופשבוע" של "מעריב". "אשיר בו 10-12 שירים חדשים, שאף אחד לא ישמע במהלך חיי. אני סוגר את האלבום בכספת, גונז את כל השירים, והם יהיו רשאים לפתוח את הכספת ולהוציא את האלבום רק אחרי שאלך. כמובן שגם כל שאר הדברים שיש לי יעברו אל ילדיי, כל מה שיש לי, גם המצילה שאתה רואה כאן בסלון שלי תהיה שלהם בסופו של דבר. סביר שבאלבום הגנוז יהיו חומרים שאני יצרתי, ובטוח שיוסי גיספן יכתוב לאלבום. אני לא חושב שאיזשהו אמן בעולם חשב על דבר כזה קודם".

"אני מצטער בשביל שלום חנוך,  שלא הסכים להופיע בגלל ענייני אגו"

שלום חנוך, רוטבליט (צילום: רועי ברקוביץ')
אייל גולן: "לא אכפת לי לחמם אותו או לקרר אותו". שלום חנוך | צילום: רועי ברקוביץ'

בראיון מגיב אייל גולן, מלך המוזיקה המזרחית, לסירובו של שלום חנוך, מלך הרוק הישראלי, להופיע לפניו בהפגנה של ""צעדת המיליון" שנערכה בקיץ בזמן המחאה החברתית. כזכור, ב-3 בספטמבר האחרון הופיע אייל גולן בעצרת שנערכה בככר המדינה בתל אביב, בה השתתפו מאות אלפים. גולן, שגר במגדלי יוקרה, נחלץ לתמוך במחאת האוהלים. לעומת זאת, שלום חנוך, מי שנחשב לזמר המחאה מספר אחת והאמן שניסח את קריסת מעמד הביניים בשנות ה-80' בלהיט "מחכים למשיח", ביטל את השתתפותו המתוכננת בהפגנה.

בבוקר שלאחר ההפגנה, פורסם כי הסיבה לאי הופעתו של חנוך נבעה משיקולי אגו. חנוך רצה להופיע אחרון אבל מארגני העצרת העדיפו שאייל גולן יהיה הזמר שיופיע אחרון, וחנוך לא הסכים לעלות לבמה לפניו. לחנוך לא נראה מכובד להיתפס כמי ש"מחמם" את אייל גולן, כך פורסם ב"מעריב", אז הוא נשאר בבית ואיכזב רבים ממעריציו. חנוך תחילה הכחיש את הפרסום, אבל מאוחר יותר דווקא בראיון ל"ידיעות אחרונות" אישר חנוך את הפרטים.

"אם לא היה בכבוד של חנוך להופיע לפני, זאת קטנוניות מצדו"

"אני לא יכול להבין את שלום חנוך", אומר אייל גולן. "אם המצב היה הפוך, ואני הייתי צריך להופיע לפניו, זה לא היה מפריע לי. באותו יום הייתי בהופעה ביבנה ולא יכולתי להגיע קודם. אם היה מתאפשר, לכבוד הוא לי להופיע לפניו, וזה היה בסדר מבחינתי שיגידו שחיממתי אותו או קיררתי אותו. אני מצטער בשבילו שלא הסכים להופיע בגלל ענייני אגו. תמיד יש קטע כזה שאומרים: זה שמופיע אחרון הוא הכוכב וזה יותר מכובד. תראו לי באיזה ספר כתוב החוק הזה. אם לא היה בכבוד של חנוך להופיע לפני, זאת קטנוניות מצדו. צר לי שהוא חשב ככה".

בנוסף, גולן מספר בראיון על בדידותו ואכזבה מחבריו: "אני יכול לספור על כף יד אחת את מספר החברים שלי שאין להם אינטרסים. אבל אחרי עשרים שנה, כשאני פוגש מישהו לראשונה, אני יכול לזהות בתוך עשר דקות אם הוא רוצה בקרבתי בגלל אינטרס או לא. ספגתי פגיעות מחברים קרובים, לכן אני שר 'פצעוני חברים' בשיר 'לבדי".

הראיון המלא ביום שישי בגליון החג של המוסף "סופשבוע" של "מעריב".

>> האלבומים הים תיכוניים שיעשו לכם את החג