בימוי: נהוראי חובב ביטון ואסף לביא צנעני

הזמרת מרגלית צנעני (מרגול) הניחה מאחוריה את "פרשת מרגול" הלא נעימה, הודתה בסחיטה באיומים ותרצה עבודות שירות לטובת הציבור.

אבל עוד לפני שתמה הפרשה הוציאה מרגול את השיר החדש "ילד", שיש בו מרכיבים מרגשים במיוחד, שיר שמוקדש לילד ולבקשה ממנו לסמוך על אימו. את השיר כתב אבי אוחיון והלחין אסף צרויה, שעיבד עם נדב ביטון שגם הפיק מוזיקלית. השיר הושמע יפה בתחנות הרדיו השונות וצעד כמה שבועות במצעד השירים המושמעים ביותר.

דימוי חיובי של אמא, דודה או סבתא

כעת מגיע הקליפ שצולם לשיר, בכיכובה של מרגול עצמה. מרגול צולמה בביתה, שם היתה נתונה במעצר. איתה מופיעים בקליפ דמויות של ילד חמוד ובני זוג צעירים.

הקליפ, אותו ביימו נהוראי חובב ביטון ובנה של מרגול, אסף לביא צנעני, מציג את מרגול באופן הטוב ביותר שהיתה יכולה לבקש - כאם דואגת, כדודה מסורה, שלא לומר סבתא רחומה, שהילד יושב על ברכיה והיא שרה לו. כמה פעמים בתוך הקליפ שרה מרגול והמצלמה מצלמת אותה ב"קלוז-אפ" חזק במיוחד, ממנו ניבטים פניה המבוגרים של מרגול, פעם דואגים או כואבים ופעם אופטימיים ומנחמים. בדיוק ההפך מהדימוי הכוחני שהצטייר לה ב"פרשת מרגול" אותה היתה מעדיפה לשכוח.

מבחינה אמנותית הקליפ משלב צילומים של דמויות קפואות עם דמויות זזות. עלילתו מראה ילד-נער-גבר בכמה מצבים בחיים, מתמימות של ליקוק גלידה בגיל צעיר ועד מצב קפוא עם ידיים מונפות בתוך רכב בגשם, כאילו הוא עבר תאונת דרכים. הילד בשיר מצייר ציור שבסיומו מתגלה משפחה אוהבת עם אבא, אמא וילד קטן. בני הזוג שבקליפ, מככבים בעיקר במצבים קפואים, נועצים מבטים זה בזה, מחזיקים ידיים ומטפסים על תל עליו גם מתרוצץ הילד עצמו.

>> דודו אהרון בשבעה שירים חדשים מאלבומו

>> מורן כרמל שכתבה את "מנגינה" לאייל גולן בראיון ובשיר "עטיפה יפה"