אין תמונה
"אני חיית במה". עידן חיים

השיחה עם עידן חיים, 24, ניצול העונה שעברה של "כוכב נולד", מתנהלת בלילה שלפני טיסה. חיים, שמתמחה בפופ ים תיכוני, יוצא להופעות בגרמניה ובמוסקבה אצל יהודים שמזמינים אותו, בלא מעט כסף. "אני שר להיטים של אייל גולן וליאור נרקיס, של דודו אהרון ומשה פרץ, מה שמבקשים", הוא מבהיר.

במקביל להופעות מוציא היום עידן חיים את "המסע של שנינו", שכתב נעם חורב והלחין עדי לאון. השיר יוצא כסינגל שלישי אחרי "הבטן מתהפכת" ו"בנית לי אימפריה". "יש בדרך עוד שירים, אני עובד עם כותבים, מלחנים ומעבדים. יש הרבה עבודה קשה. אני נהנה מזה, אוהב את המקצוע, לשיר, את הבמות, את ההופעות, כיף לי להיכנס לאולפן, להיפגש עם מעבדים ומוזיקאים, להקשיב וללמוד".

-איך אתה בוחר שירים?
"המוזיקה שלי זה מה שיוצא לי בראש. אני מלחין וכותב שירים כמו 'אימפריה'. איך אני בוחר? עושה 'סקר שוק' ומקבל חוות דעת מכאלה שלא מבינים במוזיקה, כי מי שלא מבין הוא הקהל שיבוא ויתחבר. ואם הם אוהבים אני מקבל חוות דעת טובה. בסוף זה הרי בשבילם".

-יצאת מוקדם מהנבחרת של "כוכב נולד". עד כמה זה שהיית שם משנה במשהו?
"עבודה תמיד עבדתי, גם לפני התוכנית. אבל כן קיבלתי שם פרסום וחשיפה לא קטנה. מאוד אוהבים ומפרגנים ועד היום מזהים אותי כמישהו שהיה ב'כוכב נולד'. הם שיחקו אותה, קיבלתי חשיפה לא קטנה בכלל".

-חשבת ללכת גם ל"אייל גולן קורא לך"?
"לא. בחרתי לפתוח דרך משל עצמי ולהתקדם לבד בזכות עצמי. לחפש את המוזיקה שאני אוהב. להתחבר למוזיקאים, לעבוד בדרך שלי, קשה ואינטנסיבית ולהופיע במועדונים, ועדי עובדים ואולמות".

אין תמונה
"בכל הופעה תמיד הכתירו אותי כמי שעושה הכי הרבה שמח". עידן חיים

-אבל במועדונים אין הרבה כסף.
"יש קצת, אבל זה פרסום ואני לא מצפצף על מי שגדלתי אצלו, זה קהל מאוד מחמם שם".

-ציפית כבר לפרוץ בגדול?
"אני מאמין בעבודה לאט ובטוח. לא נכון שלא ניצלתי את המומנטום. תראה את עומר אדם - לקח לו שנה לפרוץ והיום הוא מטאור. נרגעתי קצת וזה טוב. למדתי להעריך את מה שקיבלתי. היום בפינצטה אני בוחר שירים ומעבדים ואת הלוק שלי וכל מה שקורה מסביבי. אני מעדיף לפרוץ לאט. אם אצליח ויהיה לי מזל - סבבה, והזמן שלי יגיע. אני בן 24 וחצי ואני בעניין מגיל 16 ומאמין שהזמן שלי יגיע".

"קשה למצוא זמרים שעושים היום שמח ברמה שלי"

-מה אתה מביא שלאחרים אין, במה אתה בולט, מה היתרון שלך?
"בכל הופעה תמיד הכתירו אותי כמי שעושה הכי הרבה שמח. חתן וכלה תמיד אומרים שאצלם היה הכי הרבה שמח בהופעה שלי. קשה למצוא זמרים שעושים היום שמח ברמה שלי. יש הרבה שעושים שמח, אבל אומרים שאני מיוחד. אלה התגובות שאני מקבל".

עומר אדם חיפה (צילום: שרון רביבו)
"לקח לו שנה לפרוץ והוא נהיה מטאור". עומר אדם | צילום: שרון רביבו

-מה הטכניקה?
"על הבמה אני אדם אחר לגמרי, אני בשבילם, הקהל, האנשים. גם עם 2-3 הופעות ביום זה לא משנה - מהרגע שאני על הבמה אני שלהם עכשיו ובואו נהנה, להעיף הכל הצידה ועושים שמח. זה בא לידי ביטוי בפרפורמריות שלי. אני לא נח לרגע, אני לא עומד. אני עם הקצב, הקהל, משתף אותם, אני איתם. זה לא באתי לשיר, תנו את הכסף, אני הולך הביתה. אני חי את הנגנים עם אדרנלין שמגיע לי משום מקום. אני חיית במה, זה מה שאומרים".

-יש לך חיים מחוץ למוזיקה?
"לא אין לי חיים. מהבוקר עד הלילה אני במוזיקה. חברה כרגע אין, עוד לא הגיעה האחת. אני לא שולל את זה אף פעם כי אישה רק מרימה גבר. אישה זה מושכות של בורא עולם, זה דבר קדוש. מי שיגיד שאפשר בלי אישה - אין דבר כזה. אבל עוד לא מצאתי את האחת. ויש לי חברים מוכרים, זמרים, שאני מעריך אותם, אני יוצא איתם לפעמים, כמו איציק שמלי, ברוך דגו, הנגנים של אייל גולן, דוד חי, דודו חייק, שי שרעבי, לא חסר, אני אוהב את כולם".

"יש זמר היום שאין לו הצעות?"

-מקבל הצעות ממעריצות?
"אני לא אשקר, יש הרבה הצעות. אסור לי להתפזר, אני ממוקד במוזיקה עכשיו. אם מישהי הציעה לי סמים או סקס במועדון בשירותים אני לא אעשה את זה. ויש מלא הצעות. יש זמר היום שאין לו הצעות? לכל הזמרים כמעט יש הצעות, אבל אני כבר אשמור לעצמי מה אני עושה איתן".

-לאן אתה שואף להגיע?
"הכי גבוה שאפשר, לאו דווקא קיסריה ונוקיה, כולם בעיני זה אותו קהל. אני רוצה להופיע בכל מקום שרק יבקשו ממני. גם בהפלגות בספינות. אמור להחמיא לי שיוצאים לבלות בנופש באילת או ספינות ובאים לנופש שאתה האמן שלהם. זה יותר מחמיא מכל הופעה אחרת. אז אני רוצה שיהיו לי הרבה הופעות בחודש, שיאהבו את המוזיקה שלי, שאגע בכל האנשים ולא בקהל אחד מסוים".

-איפה תהיה בעוד שנתיים?
"איפה שהקהל יחליט. הם מרימים והם יורידו כל זמר בעולם. הקהל יכול להרים ולהוריד כל אחד".