★ הרבה חדשות מוזיקליות מאייל גולן: בימים אלה הוא עובד שעות נוספות באולפנים על שיר מחווה לזהר ארגוב. במקביל, הוא הכריז היום על מופע משותף עם אתניקס בשם 'כל המדינה שרה'. כזכור, זאב נחמה הוא זה שגילה את גולן בשנת 96', כשראה אותו בקלטת וידאו ביתית. נחמה ותמיר קליסקי הפיקו את שלושת אלבומיו הראשונים "בלעדייך", "חייל של אהבה" ו"הסתכלי אלי". כעת, 18 שנה אחרי שנפרדו דרכיהם, גולן ואתניקס יעלו את המופע הענק בהיכל מנורה מבטחים במוצאי שבת, 6.1.18.

כל אלה כבר אושרו, אבל מה שגולן מנסה להסתיר, נכון לעכשיו, הוא שיתוף פעולה מתקרב עם משה פרץ. לאחרונה החלו העבודות בין השניים ואף הוקלט דואט קצבי בשם "בשני קולות", למילים וללחן של אבי אוחיון ומשה פרץ. על פי מידע שהגיע אלינו, במידה והשיר יצליח, יעלו השניים מופע משותף בקיץ הקרוב. לפני מספר שבועות נראה משה פרץ באחת מהופעותיו של גולן.

בני פרץ ואמנון זנדני, המנהלים של האמנים, סרבו להגיב לכתבה.

★ נראה שלירון אילן יש הרבה סיבות לחייך. בשבוע שעבר התבשר אילן כי תכניתו "מנטה", שמשודרת ברדיו ירושלים, גברה על כל תכניות הרדיו וזכתה בתכנית המוזיקה הטובה בישראל. "התכנית 'מנטה' בהגשתו מביאה את יוצרי ומבצעי המוזיקה הים תיכונית לקדמת הבמה ומעניקה להם חשיפה", נכתב בנימוקי הזכייה, "אילן מטפח בהתמדה אמנים צעירים ויוצרים חדשים, לצד אמנים ותיקים ובולטים בז'אנר, שמושמעים ומתארחים בתכניתו".

בעיתוי מוצלח סוכם השבוע בין הנהלת ערוץ 24 להנהלת רדיו ירושלים, שתכניתו של אילן תועבר בשידור ישיר בערוץ 24 בכל יום בין השעות 12:00 ל-14:00, במסגרת שדורי הרדיו שעורך הערוץ בחודשים האחרונים. בנוסף, אילן ינחה תכנית בשידורי קשת (ערוץ 12), שתקרא "שישי ישראלי".

ירון, מתרגש?

"מאוד, מהכל".

הופתעת מהחלטת אגודת העיתונאים כשסיפרו לך על הזכייה?

"כאדם שמעולם לא זכה בפרסים, והייתי לא מעט מועמד, התרגלתי להפסיד. אביהו מדינה לימד אותי שאני לא צריך פרס ישראל, כי אני מקבל כל יום פרס מישראל".

מה אתה מתכנן עבורנו בקשת וב-24?

"בקשת אנחנו נעשה שישי עם הרבה שמח ונארח הרבה זמרים מהז'אנר המזרחי. זו תכנית שלא תחפש להתחכם, אנחנו נעשה לצופים את השבת. בתכנית הראשונה יתארחו הפרויקט של רביבו ולצידם נסרין קדרי ויניב בן משיח. לגבי השילוב של הרדיו והטלוויזיה, זה יהיה סוג של ריאלטי לראות את החיים של שדרן הרדיו, יהיה מעניין".

★  רון שובל סוגר את חשבון האינסטגרם שלו ופותח חדש, לאחר שחשבונו המקורי נפרץ.

רון, מי פרץ לך?

"לפי דעתי מארק צוקרברג".

★ האם עופר לוי משנה סגנון  ובקרוב נשמע אותו מסלסל בתימנית? בסקיצות שהודלפו ועברו בין מעריציו, כך זה נשמע. הוא החל לעבור עם היוצר יוסי בן דוד, שכתב שירים לכל גדולי הזמר הים תכוני.

עופר לוי, אתה משנה סגנון מוזיקה?

"עופר לוי הוא לא מוזיקאי, עופר לוי הוא המוזיקה בעצמו. עופר לוי עושה מה שנראה לו לנכון באותו הרגע. אם עשיתי משהו או שיניתי משהו זו שאלה לא טובה. אני תמיד משנה וכל השירים שלי שונים. אני עובד עם יוסי בן דוד על שיר. למה הוא בחר בי? כי אני עופר לוי. למרות שהטקסט מתאים לאייל גולן. כל זמר שישיר את השיר הזה לא ירגש, כי אין לו את מתנת האל שעופר לוי קיבל".