אין תמונה
"מסיבה' יהיה אחד הלהיטים הגדולים של הקיץ'"

שש שנים אחרי שהוציא את הדיסק האחרון שלו, מוציא ליאור פרחי את הסינגל "מסיבה". "לא היו לי הרבה הזדמנויות לנסות אותו מול קהל", הוא מודה, "רק כמה הופעות סגורות, אבל ממה שבכל זאת התרשמתי קהל לא מסוגל להמשיך לשבת כשאני מבצע את השיר הזה. זה שיר שמכריח אותך לרקוד. בא בקטע של כיף נטו ואין לי בעיה עם זה, למה לא להתפרק קצת. שלא אצא שחצן, אבל אני חושב שזה יהיה אחד הלהיטים הגדולים של הקיץ".

-האלבום כבר מוכן?
"עוד לא. אני בהקלטות, ועדיין מחפש שירים טובים כי זה משהו שאני משנה בצורת העבודה שלי. תמיד הייתי מלחין בעצמי, ובשנים האחרונות התחלתי לכתוב גם מילים. כבר יודעים שאני גם יוצר ולא רק מבצע, ודווקא מהמקום הזה אין לי בעיה לחפש חומרים טובים אצל אחרים. אני מניח שההקלטות יסתיימו בתוך כמה שבועות אבל עד אז אני פנוי להובלה".

-האלבום הקודם יצא לפני שש שנים. לקחת פסק זמן ארוך.
"לא ישבתי בבית והתבטלתי. אני מופיע המון, כתבתי לאמנים כמו אייל גולן וישי לוי. הוצאתי סינגלים בודדים שהצליחו מאוד, ולפני ארבעה חודשים יצא סוג של אוסף מההקלטות שעוד לא הופיעו רשמית בדיסק שלי. אם כבר, הגעתי למצב בו הרגשתי שאני משקיע יותר מדי באחרים ופחות מדי בעצמי, ומהמקום הזה החלטתי להתארגן ולהתחיל להקליט שירים חדשים לגמרי".

ותודה ליוסי בובליל

את החזרה הגדולה לתודעה של הקהל חייב פרחי לגרסת ההיפ הופ הים-תיכונית ללהיט שלו "תיזהר ממנה", שהקליט מחדש יחד עם סאבלימינל, וכיכבה לפני כחצי שנה בתוכנית הריאליטי "האח הגדול", ששודרה בערוץ 2. "זה שיר יווני במקור, שהשמיעו לי בחנות תקליטים במהלך ביקור שלי שם לפני כמה שנים", נזכר פרחי. "הביצוע הראשון שלי היה דומה למקור, אבל משהו במקצב התאים לי בראש להיפ הופ וסאבלימינל קלט את הפוטנציאל הזה ומימש את הרעיון".

פרחי, בן 38 כיום, היו בעבר להיטים כמו "גבר משתגע", "כתבתי לך מכתב", "רומיאו ויוליה", "חשמל באוויר" ועוד. אבל אין ספק שהצלחת הביצוע המחודש ל"תיזהר ממנה" עולה על כולם. "השיר היה להיט לפני שש שנים אבל לא בכזה סדר גודל", מודה פרחי. "בפעם הראשונה בה יוסי בובליל שר אותו ב'האח הגדול', ותופף על הבטן, חשבתי שזה גימיק נחמד, אבל לא מעבר לזה. אז היה הבוקר בו העירו את כל יושבי הבית עם השיר הזה בקריזה, ופתאום התחלתי לקבל יותר ויותר טלפונים מאנשים שביקשו לשמוע אותו. המנהל שלי קיבל הזמנות להופעות של הזמר ששר את 'תיזהר ממנה'. היה ברור שקורה משהו גדול ואני עדיין מופתע".

-החלטת להקליט אלבום, למרות שסינגלים לרדיו ורינגטונים לסלולר עובדים הרבה יותר חזק עכשיו.
"קשה לי לדמיין מצב בו זמר לא יוציא אלבומים שלמים. אין ספק שיש מצב בעייתי כרגע, כי סבלנות הקהל הופכת קצרה יותר ויותר. לאסוף חומרים לאלבום שלם ואיכותי לוקח זמן. אני חושב שאני אמן עם סטנדרטים מקצועיים גבוהים מאוד, ומצד שני דורשים ממני עוד ועוד מהר ועכשיו. אם חודשיים לא הוצאתי שיר חדש ישר שואלים לאן נעלמתי. אין אורך רוח.

"לקהל אין סבלנות לאלבומים"

"בכל זאת השקעתי בשירים, בעיבוד ובהפקה. תקשיבו בנחת, תספגו, תרגיעו. לפעמים אני מרגיש כאילו שומעים פעם אחת, קולטים את הקטע וישר רצים הלאה. בגלל זה חשוב לדעתי, למרות הכול, לא לתת לפורמט הזה שנקרא אלבום להיעלם.

"יהיה באלבום דואט עם אחד הזמרים הגדולים והמוכרים של הז'אנר הים תיכוני, ואני מאמין שזה יהיה עוד להיט גדול. אני לא מגלה מי, אבל השיר ייצא כבר בקיץ הקרוב. תמיד כדאי להשאיר את הקהל בציפייה להפתעות".