קובי פרץ – איזה לילה (תמונת AVI: שרון רביבו)
" אני אוכיח לפרקליטות ולמשטרה ולכל המדינה שהם טעו, וטעו בגדול". קובי פרץ | תמונת AVI: שרון רביבו

שנת 2014 תהיה שנת ההתאוששות והפריחה שלו, כך מאמין הזמר קובי פרץ, שמשחרר כעת את הקליפ "כולם רוצים אהבה", לסינגל החמישי מתוך אלבום חדש, אשר צפוי לצאת לפני פסח. פרץ אופטימי, למרות שלפני כחודש וחצי הוגש נגדו כתב אישום חמור על העלמות מס בגובה 5.2 מיליון שקלים. עבירה נוספת שמיוחסת לו היא איומים על יוחאי יעיש, אמרגנו לשעבר ואיש סודו משך עשור שנים, שהפך לעד מדינה בתיק ולדברי פרץ תקע לו סכין בגב. בשיחה עם פרץ, גם אשת יחסי הציבור שלו, שרית בירן, שנחשבת לאחת המובילות בתעשית המוזיקה, לא יוצאת נקייה.

"יוחאי יעיש ושרית בירן הרחיקו אותי מהמון אנשים", אומר פרץ. "לא נתנו לאף אחד להתקרב אלי, עשו מחסום. לקובי אי אפשר היה להתקרב. תמיד באתי מהכיוון של העמך הפשוט הפשוט הכי יפה הכי טוב. חשוב להיות פשוט. פתאום אני מוצא עצמי בין שני משרדים, אמרגן ויחצנית, שלא מדברים אחד עם השני, וזה עובר דרכי, תגיד לו ותגיד לה. זה לא יכול לעבוד ככה. אפשר להרוויח טוב, אבל אם הניהול כושל העסק לא שווה. אני לא בא עכשיו להאשים את שרית שעשתה דברים טובים איתי ביחד, אבל אותו אמרגן - אין טעות שהוא לא עשה בניהול".

-אבל יוחאי יעיש הביא אותך פעמיים להיכל נוקיה.
"זה לא הוא, זה ליאור זהרי מ'וי איי פי הפקות' שהביא אותי לנוקיה, קיסריה והיכל התרבות. לזכותו של ליאור יאמר שמגיע לו כל הקרדיט, הוא עשה איתי דברים מיוחדים. העד מדינה שאתה מדבר עליו לא רצה בכלל, לא האמין. ליאור האמין בי ושם את הכסף. ההוא, יעיש, ראה את כל ההצלחה ורצה לעשות לבד, לאכול את כל העוגה לבד. ניסה לעשות דברים שלא הצליח לעשות. הוא היה בשבילי דמות אבהית, סמכתי עליו במיליון אחוז והוא בגד בי, בגד באמון שלי, רימה אותי, גנב אותי, שיקר אותי לכל אורך הדרך. וזה מהאדם האחרון שאתה מצפה בחיים שיעשה לך כזה דבר. זה כמו שאשתך תגנוב ותרמה אותך, או אתה אותה. אני עומד לחשוף את פרצופו של עד המדינה, המסכה הולכת להיקרע מעל פניו. המדינה תזדעזע מהדברים. אני מתבייש לספר לך מה גיליתי עליו. אני מתבאס בשבילו ובשביל המשפחה שלו".

יוחאי יעיש (צילום: שרון רביבו)
"אסור לי להגיב". יוחאי יעיש | צילום: שרון רביבו

-אתה מתכוון ליוחאי יעיש?
"הייתי הראשון מהזמרים שקיבל כתב אישום הזוי לגמרי מהפרקליטות, מאותו עד המדינה השקרן שהחליטו להאמין בו ולו. אני אוכיח להם ולכל המדינה שטעו, וטעו בגדול. מי שחייב להיענש זה אך ורק הוא. אני לא הסתרתי שום דבר. אצלי הכל שחור על גבי לבן. הוא העלים ספרים וחשבוניות. עשיתי עליו תחקיר של כמה חודשים טובים, תחקיר שאפילו אילנה דיין ב'עובדה' ורפי רשף ב'כלבוטק' לא עושים. הוא נוכל סדרתי. עד מדינה כבר ארבע פעמים, עד מדינה סדרתי, שהפיל את גיסו לפני 15 שנה שהיה שותף שלו בחברת שליחויות. הפיל את דודו וענונו מרשות המיסים, הפיל את הרואה חשבון שלו שעשה איתו את כל הקומבינות. הוא המציא שקרים ועלילות על הזמר, שזה אני זה שהאכלתי אותו ופרנסתי אותו משך עשר שנים. חשבתי שהוא הכי נאמן והכי טוב בעולם. בסוף אתה מגלה שחיית עשר שנים עם ארכי-נוכל ובקרוב מאוד המדינה תזדעזע".

-מאיפה באו ההאשמות על העלמות מיסים ב-5 מיליון שקלים?
"שנתיים שתקתי ולא התראיינתי לאף גוף תקשורת בפרשת המיסים. אבל לא יכול להיות מה שעשו לי, ואף גוף תקשורת לא ילכלך את שמי. אני יודע טוב מאוד שלא חשוב בחיים כמה כסף יש לך - על השם שלך אתה לא יכול לעולם לוותר. בסוף לא זוכרים כסף ונכסים, אלא מי היית כבן אדם. ניסו לקלקל לי והצליחו".

-מי ניסה?
"עד המדינה הגנב והשקרן והנוכל. והמשטרה שהדליפה עלי והפרקליטות שהדליפה על קובי מחדרי חקירות. אני לא מגלה לך את אמריקה. יום אחרי שהייתי בחדר חקירות של מס הכנסה חוקר אחד כבר התראיין - שזה אסור להוציא חומרים מחדר חקירות, אין לך סמכות ואין לך זכות לעשות את זה. חייבים חייבים לעצור את זה. אתם לא יכולים ולא חשוב אם אתה פרקליטות, מס הכנסה או משטרה להדליף דברים. כל מי שאתה חוקר אתה רץ עליו לספר סיפורים? באיזה זכות? יש לנו משפחה וילדים, אנחנו לא רובוטים. קצת רגישות ואמפטיה".

קובי פרץ כולם רוצים אהבה (תמונת AVI: גבריאל בהרליה )
"בבית המשפט הצדק ייצא לאור. פחות מזיכוי מוחלט לא אקבל". קובי פרץ | תמונת AVI: גבריאל בהרליה

-אתה מאמין שתצא נקי מכל הסיפור?
"הציעו לנו הסדר עם עורך הדין שלי, ויש לי לצערי ארבעה עורכי דין, וכולם לא הסכימו להסדר על משהו שלא קשור לכלום. ההסדר שלי היחידי הוא שאני דורש ומבקש מכולם כולל כולם שיהיו שווים בפני החוק בבית המשפט. שם הצדק יעשה. שם אני, בעזרת השם, פחות מזיכוי מוחלט לא אקבל. האיש הזה, יוחאי יעיש, צריך לשבת בבית סוהר ולשלם את כל הכספים. הוא גנב אותי והוא ישלם את חובו לחברה. הוא לא רימה את רשויות המיסים, אלא אותי ועל זה הוא צריך ישלם את חובו לחברה. התביעה האזרחית שלי נגדו תהיה הכי גדולה שנעשתה אי פעם בין אמן לאמרגן. תביעת ענק ותביעת דיבה ולשון הרע על פגיעה בקריירה ובמה לא".

"רוצה להאמין שאייל גולן לא היה עם קטנות"

-אתה מבין מה עבר על אייל גולן?
"אני לא מקנא בו. התקשורת יכולה להרים וגם לרסק לצערי. היום זה אני, אחרי זה הוא, מחר מחרתיים זה יכול להיות כל אחד. כל אחד יכול לחטוף כמו שחטף קובי, או כמו שחטף אייל. תראה את הפרשות של עמנואל רוזן ושרון גל, שני אנשי תקשורת חזקים ומשפיעים. יצא לי להכיר את שרון גל באירוע באילת והוא אדם מקסים ומדהים. והנה בסוף אין עליו שום דבר. זה יכול לקרות לכל אחד. התקשורת שופטת ונתנה פסק דין וגזרה את דינו של אייל ודינו של קובי. אבל אין לאף גוף תקשורת כזה או אחר זכות לשפוט אדם עד שלא בודקים".

אייל גולן בהיכל התרבות (צילום: שרון רביבו)
"אני לא מקנא בו. הרגתם את הבן אדם, שחטתם, תליתם אותו". אייל גולן בהופעה בהיכל התרבות | צילום: שרון רביבו

-גם אתה היית במצבים שבהם מעריצות משליכות את עצמן עליך?
"אין זמר כמעט שזה לא קרה לו, או לא קורה לו, בפרק כזה או אחר בקריירה. אני לא זוכר שהתעסקתי עם מעריצות קטנות. אני מאמין ואני רוצה להאמין שאייל לא התעסק עם קטנות, שהוא לא נכנס לזה. עשו הרבה הרבה רעש. בסוף, כשהכל יורד, רשום רק בקטן שאין כלום. הרגתם את הבן אדם, שחטתם, תליתם אותו, לאן אתם רוצים להגיע? מי שלוקח את העט או המקלדת ליד שיחשוב פעמיים, כי זה יכול לקרות גם לו. החיים זה גלגל, ואתה יכול לחטוף בומרנג כזה גדול. צריך לעשות מעשה במחשבה תחילה".

"אבא חסר לי מאוד"

קובי פרץ מדבר על יוחאי יעיש כעל "דמות אב" שבגדה בו, אבל דמות האב האמיתית שלו היא אביו, עמרם פרץ, שהיה זמר גדול עוד במרוקו, שר גם אחרי שעלה לארץ, ולפני שנתיים בדיוק התמוטט ואושפז. כיום הוא נמצא במחלקה שיקומית בית החולים "רעות" בתל אביב. "אבא שלי חי, אבל הוא לא מתקשר", אומר פרץ בעצב. "אולי הוא מזהה, אבל הוא לא מדבר. הוא התמוטט לפני שנתיים, בדיוק בתחילת ינואר, כשחזרתי מסיבוב הופעות באמריקה".

-אבא חסר לך.
"הוא חסר לי מאוד. אבא זה דמות מאוד מאוד דומיננטית. לא חשוב כמה חברים יהיו לך ולצד מי תהיה, הורים זה קודם להכל ולפני הכל. יש לי גם סוג של חלום, למצוא שיר של אבא שלי, שרצינו לעשות דואט. כשחזרתי לפני שנתיים מארצות הברית הייתי אמור להקליט איתו דואט לשיר 'אלה אלה, יא באבא'. אבל לא הספקתי והוא קיבל אירוע מוחי ונמצא בשיקום ולא יכול לשיר. אני רוצה למצוא הקלטות שלו מהופעה או וידיאו, ולעשות חיבור כמו שסרנגה עשה בקליפ עם זהר ארגוב. אם אמצא אני אעשה. זה יהיה סגירת מעגל למה שלא עשיתי כל בחיים".

אין תמונה
"למרות כל מה שקרה בשנתיים האחרונות אני מאוד מאושר". קובי פרץ בצילומי הקליפ "קיץ"

-קצת אושר לא יזיק לך.
למרות כל מה שקרה בשנתיים האחרונות אני מאוד מאושר. לפני זה היו לי שנתיים קשות. השנתיים האחרונות זה שנתיים שמבחינה נפשית, רגשית וחומרית הכי כיף לי והכי טוב בשבילי, התקופה הזו. החלפתי ניהול ויחצ. צריך להיות מאושר בפנים, אחרת אתה לא שווה".

-אתה אומר "קשות" על שנתיים שבהן היית בשיא ההצלחה.
"אתה מדבר על 2010 ו-2011. אז היה לי הכל, אבל בעצם לא היה לי כלום. הנפש היתה לא שמחה. היה בי משהו כבוי שהסתרתי אותו, שהפנמתי אותו בתוכי. הלכתי כסומא אחרי מישהו אחר שחשב שבעצם הכל היה ורוד וזה לא היה ורוד".

-תצליח לחזור לימיך הגדולים, פעמיים נוקיה?
"עשיתי פעמיים נוקיה ויכולנו גם שלישית. אבל ליאור זהרי אמר לי 'קובי, עצור, אני עושה איתך בקיץ פארק הירקון. לצערי הגדול מי שפגע והרס לי את זה אלה כל מיני גורמים כמו רשות המיסים שבמרץ 2010 התחילו חקירות על כל מה שקשור באמנים. ואני הייתי הראשון. אני השעיר לעזאזל שלהם. קטעו לי את ההמשך. יכולתי לעשות פארק הירקון בקיץ 2010".

-שלומי שבת אומר שיופיע בקיץ הקרוב בפארק הירקון.
"אני הולך בדרך שלי שאני מאמין בה יחד עם המנהל שלי מאיר נחמני. הייתי הישראלי הראשון שעשה נוקיה. אני מאמין שאהיה הראשון שיעשה משהו גדול שעוד לא עשו בארץ. אני פועל לפי אינטואיציה, הרגשה, תחושת בטן. יש לי הרגשה טובה על השנה הזו והשנים הבאות. כמו שעשיתי נוקיה אעשה משהו לא פחות גדול ולא פחות טוב".

קובי פרץ דיג'יי (צילום: ברק פכטר)
"יש סיכוי מאוד גדול שאופיע באיצטדיון בלומפילד" | צילום: ברק פכטר

-איצטדיון בלומפילד? הנער מכפר-שלם בבלומפילד?
"כן, יש סיכוי מאוד גדול שאופיע באיצטדיון בלומפילד, בעזרת השם. אני מאמין בדרך שלי בעצמי, במה שאני עושה. בתחום של המוזיקה ובחיים בכלל. בשנה האחרונה אני מקבל אינדיקציות מאנשים ונגנים בשטח שמדברים מי עוד עובד בכלל ומי לא. לא אנקוב בשמות, מפאת כבודם. אבל בשנה האחרונה קובי פרץ עבד טוב, וטוב מאוד אפילו, והלוואי שאופיע בשנים הבאות כמו שהופעתי בשנה האחרונה בועדי עובדים ואירועים. היו השנה דברים שעשיתי שהיו קלאסה, אבל בשקט, בלי הרבה רעש".

-מה עוד קורה באלבום שלך?
"חוץ מהלהיטים שכבר בחוץ, יהיו עוד כמה טילים, ככה אני מגדיר אותם. יהיו גם בלדות. הלכתי לכיוון שירים מאוד חזקים, מעניינים. אני בן אדם שתמיד שואף. אני מופיע כבר כמעט 20 שנה. יש זמר של שיר, זמר של תקליט או זמר של הופעה. אני כאן 20 שנה ומתכוון להיות כאן גם ב-20 שנה הבאות. לעשות מוזיקה טובה, שירים טובים, אלבום חזק. השנה הזו תהיה לא פחות טובה מהאחרונות שהיו מדהימות בשבילי מכל הבחינות. אני בטוח שהיא תהיה לא פחות טובה. בקיץ הקרוב, בעזרת השם, נעשה אמפי באשדוד שמכיל 9000 איש. זו תהיה יריית הפתיחה שלנו".

תגובת יוחאי יעיש: "לצערי אינני יכול להגיב".

תגובת שרית בירן: "מאחלת לקובי פרץ בהצלחה!".

>> "הפרויקט של רביבו" אירחו את אלי לוזון בהאנגר 11