מושיק עפיה הוציא לאחרונה את אלבומו החדש "קרוב ללב", אלבומו ה-14 במספר. האלבום שומר על הקו של המוזיקה המזרחית, לדברי עפיה, וכולל בין היתר ביצוע שלו לשיר "לא אני הוא האיש", במקור של צביקה פיק, מתוך פרויקט "שני צדדים למטבע".

במקביל ליציאת האלבום חושף מושיק עפיה את פרידתו מאשתו, נטלי יעקובוב, פחות אחרי שנישאו, במרץ 2011. "אני ואשתי היינו במשברון קטן, ועוד אין שנה. זה היה משברון קטן. נפרדנו לארבעה ימים ובימים האלה סידרנו את הקשר. זה נגמר בשיר 'קרוב ללב', שיר הנושא של האלבום".

-למה נפרדתם?
"היו כל מיני דברים של הסכמנו עליהם. אז בסופו של דבר בוודאי הלכתי ונתתי קרדיט לאשתי היקרה נטלי. אשתף אתכם במשהו: אני רוצה להישאר לגור באיזור שלי, שזה חולון-ראשון לציון, והיא נוח לה לגור בתל אביב, אז אני אארוז את הדברים שלי, ואני אעשה את זה באהבה, ואני אעבור לגור בשביל אשתי בתל אביב. יש דברים שאפשר לסדר, לא צריך להתגרש בשביל כל פיפס קטן. אני לא אוהב את תל אביב בגלל העומס והצפיפות והדחק. זה לא בשבילי".

"לאשתי נטלי יש חלום להקליט שיר"

חתונה מושיק עפיה - נטלי ומושיק
מושיק עפיה ונטלי יעקובוב בחתונה, מרץ 2011 | צילום: אלירן אביטל

-אשתך גם רוצה לשיר?
"עד עכשיו לא. לאחרונה יש לה חלום להקליט שיר. אני אכניס אותה לאולפן והיא תקליט איזה שיר שהיא רוצה. ברמה הכי מקצועית שאפשר".

על התקרבותו לגיל 40 עפיה אומר: "אני בהחלט מתמסד, ואני נהיה יותר רגוע, ואני מודה שגם התבגרתי. לפני עשר שנים היית מדליק אותי בשניה, היום אני לא יורה, פשוט סופר בלב ועונה רק לאחר מכן. השתניתי בכל התפיסה לחיים, בהתנהגות, בדיבור. לגבי ילדים - יהיו הרבה, בעזרת השם".

מושיק עפיה: "אין לי חברים במקצוע"

על החברים שלו אומר עפיה: "יש לי חברים שהם קרובים אלי ויש כאלה שצריכים להישאר ממני במה שנקרא 'רחוק-מתוק'. החברים שלי האמיתיים הולכים איתי מבית הספר היסודי. ויש כאלה שהתווספו כביכול עם השנים. אין לי חברים במקצוע. אני מכבד את כולם ואני מאמין ומקווה שהם אוהבים אותי, אבל הם צריכים להישאר 'רחוק-מתוק' ושיישאר ככה. ברור שעברתי אכזבות בחיים. הגעתי לגיל 37 עם האכזבות. וברור שמהאכזבות לומדים".

על האופציה שישחק בסרטים אומר עפיה שהיה שמח לנסות את זה אבל הוא מחכה שיזמינו אותו, ומסכים עם הקביעה של אוחובסקי שסדרות המשטרה על המסך נותנות אופציות ליותר דמוית עם מראה מזרחי.

על התוכנית "חי בלה לה לנד" בה הוא עומד לככב השנה מושיק עפיה לא מוכן לאשר ולא להכחיש את השתתפותו בה: "אני לא מאשר ולא מכחיש הכי בטוח שאולי".

"למפלגה של יאיר לפיד אני מוכן להצטרף"

על האופציה להיות שופט ב"כוכב נולד" עפיה אומר: "הייתי הולך לזה אבל לא יודע איך הייתי אומר למישהו שהוא לא נגע לי בלב. אבל אם יקחו אותי והתפקיד יגרוש את זה ממני - אעשה גם את זה".

על השיר "הסר דאגה מליבך ישראל" אומר עפיה: "זה שיר לקדוש ברוך הוא. זה לא סוד שאני מאמין, שאני מסורתי, שאני מניח תפילין. אני מתקדם בקצב שלי. אני לא מופיע בימי שישי בערב, כלומר בשבת".

"אם לא הייתי זמר הייתי עצמאי בטוח כי אני אוהב שהמושכות אצלי". על פוליטיקה הוא אומר: "למפלגה של יאיר לפיד אני מוכן להצטרף, ליאיר לפיד אני מצטרף, אין לי בעיה להצטרף, אני כאן".

>> עומר אדם באלבום "ילד טוב ילד רע"