שלומי שבת עשה מדואטים שני אלבומים מצליחים מאוד, ואם שימי תבורי ימשיך להתמיד בקצב הדואטים נוכחי, גם הוא צפוי למצוא עצמו בסיטואצה שתאפשר הוצאת אוסף דואטים. מאז שזכה תבורי במקום השני בתוכנית הריאליטי הפופולרית "האח הגדול VIP" הולך שמו לפניו יותר מאי פעם וזמרים בתחילת דרכם עושים בו שימוש חיובי, על מנת לנסות ולפרו. בעזרתו אל התודעה. ומה קל יותר מאשר לשכנע את תבורי הנדיב להקליט איתך דואט?

הראשון הוא אלישע שמואל האלמוני, עובד מסור של עיריית רמת-גן, שמוציא עם תבורי את השיר "יד ביד". אל תתבלבלו, לא מדובר בחידוש לקלאסיקה של עפרה חזה זל", שהלחין צביקה פיק, אלא בשיר חדש לחלוטין, שכתב והלחין גרי גראנד, שמדבר, כמו שאומר שמואל "על החיים, המכשולים וההצלחות, שיר שיכול לגעת בכל אחד מאיתנו". לעיבוד אחראי רובי בן-שמעון ואת נגינת התופים מספק אשר פדי.

אלישע שמואל מקליט בימים אלה את אלבום הבכורה שלו שכולל מלבד הדואט צרור שירים מקוריים. הקשר בינו לבין שימי החל בהופעות של תבורי. השניים הפכו לחברים ולדברי שמואל "נקשרו נפשית". במהלך השנים האיץ תבורי בשמואל להקליט אלבום משלו. שיא שיתוף הפעולה הגיע בהתארחות משותפת בתוכנית בערוץ 33 שצולמה באמפי של רמת-גן.

שמואל מקווה, כמובן, כי החשיפה לה יזכה בעקבות הדואט עם תבורי תתניע את הקריירה שלו כזמר בפני עצמו. האמת, יש מצב.

הבטחנו זה לזו, ברגע של חולשה

הזמר השני שנמצא בימם אלה בראשית קריירת הסולו שלו והקליט דואט עם שימי תבורי הוא אלי סבג, בן 28, שמחדש עם תבורי את להיטו הגדול "אתמול היית שונה", שיר רומנטי שכתבו והלחינו יוריק בן-דוד, כיום מנכ"ל אקו"ם, ורוני בראון, כיום מנכ"ל חברת התקליטים "הליקון". "אתמול היית שונה", שעיבד בנצי מור,  הוא סינגל ראשון של סבג מתוך אלבום בכורה שייצא בקיץ הקרוב וכולל שירים שנכתבו והולחנו על ידי לצד יצירות של כותבים מוכרים ומפיקים מוזיקליים שונים.

סבג החל דרכו בגיל צעיר כתלמיד בנגינה על תופים, שלמד אצל שמות מובחרים כמןו אהרל'ה קמינסקי ומישל עמר. בהמשך התמחה גם בקלידים, בוזוקי, גיטרה בס וכלי הקשה. תבורי הכיר את סבג עוד בילדותו והיה אחדש מחבריו הטובים של אביו של סבג משך שנים רבות. משך כל השנים עודד תבורי את התפתחותו המוזיקלית של סבג הצעיר וכשהתחיל לעבוד על אלבום הבכורה שלו החליט תבורי להירתם למאמץ ולהקליט איתו את הדואט.

במקביל לאלבום, עליו החל לעבוד לפני כחצי שנה, מופיע סבג באירועים בתקליטן שהוא גם זמר, שבמרכז הערב מופיע בשירה חיה.