"איך אפשר שלא לאהוב את 'מומי'?", אומר השדרן השדרן אליקו מרדיו לב-המדינה על החיקוי שעושה לו אלי פיניש ב"מערכון של "ארץ נהדרת". "צחקתי, נהניתי כמו כולם, ברחוב אנשים פוגשים אותי וצועקים לי 'מומי, מומי, מו מו מו מו מו מומי'.

"סך הכל די מעניין מה שקורה עם 'מומי' בארץ נהדרת ואיך שמחברים את זה אלי. אלי פיניש עושה אותי מצויין, ואולי אני אפנה אליו, שיחליף אותי לכמה תוכניות כשאני על האוניות, בחו"ל או בכל חופשה שלי אחרת".

"לא נפגעתי מהחיקוי. סך הכל זו תוכנית בידור וסאטירה, ואם מישהו מחקה אותך אז הכל בסדר, אתה בתמונה וזה בסדר גמור. אני לוקח את זה בפרספקטיבה הנכונה וזה כיף, ואלי פיניש באמת עושה אותי מעולה".

ראיון עם שר-אל ודודו אהרון, מאת אסף נבו, mako מוזיקה

אין תמונה
שר-אל. האורגינל

בשבועיים מאז שעלתה העונה החדשה של "ארץ נהדרת", לזמר שר-אל קשה ללכת ברחוב. בכל מקום עוצרים אותו, ומבקשים שיכין קפה. המקור הוא כמובן המערכון של "ארץ נהדרת" על שדרן הרדיו הים-תיכוני "מומי", אותו מגלם אלי פיניש, בפרודיה על השדרן המפורסם אליקו. "מומי" מזכיר כל הזמן את "קובי פרץ, משה פרץ, אבי פרץ, אלי פרץ ו'שיייר-אלללל!'", בחיקוי שכבר נכנס לפנתיאון של התוכנית האהובה.

בתוכנית האחרונה ששודרה אירח "מומי" באולפן את "שיר-אל" (מריאנו אידלמן) וגם דרש ממנו להכין קפה. "אנשים ברחוב מצפצפים לי מהמכוניות וצועקים לי 'תכין קפה'", אומר שר-אל. "כל העולם מדבר על זה. גם אליקו התקשר אלי ואמר לי 'תכין לי קפה'. זה קטלני".

-אז אתה מרוצה, למרות שהם צוחקים על המוזיקה הים-תיכונית.
"מרוצה מאוד. בטח. לא מפריע לי שצוחקים, כי לא משנה מה יגידו - אם מדברים סימן שאתה קיים, שאתה שווה משהו. וזה כיף. במוצאי שב הופענו ברעננה בערב של אליקו וחצי מהאולם ביקש ממני להכין קפה. אליקו הציג אותי בתור 'הכוכב של ארץ נהדרת, שהכין לנו פעמיים קפה'".

"אליקו אמר שהמערכון יפה מאוד"

-מה אליקו חושב על המערכון?
"הוא אמר שזה יפה מאוד. הייתי רוצה להופיע יחד איתו ב'ארץ נהדרת', להיכנס כאילו שנינו המקוריים לתוך המערכון בתפקיד עצמנו, וכשאומרים לי ללכת להכין קפה אין לי בעיה לקום ולהכין".

-זה יכול לעזור לך כמו ש"האח הגדול" עזרה לתמיר גל?
"נראה לי שכן, למה לא. לזמר תמיד יש עליות וירידות. היו לי להיטים גדולים כמו 'את אותי שופטת', 'הרמוניה' ו'לילות קסומים'. אז זה לא ירידה באיכות. יש הרבה זמרים ושכולם יצליחו. יש עליה וירידה ואין לי בעיה עם זה. אני יודע מה אני שווה בשטח ויודע לתת הופעה מלאה עם נגנים והכל. לפעמים כשאני עובד על דיסק אני מוריד מהלחץ של ההופעות, שאתן את כל כולי בהקלטות, אבל תמיד יש עבודה".

דודו אהרון: "כבוד גדול להגיע ל'ארץ נהדרת'"

דודו אהרון (צילום: דור מלכה)
צוחק מליטל מעתוק. דודו אהרון | צילום: דור מלכה

זמר ים-תיכוני נוסף שמצא עצמו, או יותר נכון - שיר שלו, מככב במערכונים החדשים של "ארץ נהדרת" הוא דודו אהרון, שהלהיט שלו "לא דומה" הוא השיר הקבוע של התלמידות הפרחות בראשות ליטל מעתוק (שוב מריאנו אידלמן) במערכון בית הספר, בו הם מתעללים במורה לאנגלית.

"היות ואני שומר שבת לא ראיתי את התוכנית בחי אבל חברים עדכנו אותי", אומר דודו אהרון. "אני מקליט את 'ארץ נהדרת' וצפיתי במוצאי שבת. זה כבוד גדול ששרים את השירים שלי כי זו ה-תוכנית בערוץ 2. אם השיר הגיע לשם סימן שהוא פרץ גבולות ושהוא מיינסטרים לכל דבר".

"אין לי בעיה שמקשרים את השיר לפרחות"

-מפריע לך שמקשרים את השיר לפרחות?
"אין לי בעיה עם זה. אני לא נכנס לקטלוגים של פרחות לא פרחות. שכל גבר ישיר לבחורה וכל בחורה לעצמה את השיר. אם זה מדבר ללב של הבן אדם עשיתי את העבודה שלי, כי השיר בא מנבכי נשמתי ואם הוא מגיע לנשמה עשיתי את שלי".

-בבית ספר היית כמוהן?
"ממש לא. אני הייתי תלמיד מחונן, מצטיין, שמכבד את המורים. בתוכנית הכל בהומור. המערכון הזה מדבר קצת על ההווה וזה קצת מצער, כי לפי מה שאני יודע זה כאילו לא כמו שמתארים, אבל די דומה למה שקורה היום. לדעתי תלמידים צריכים להיות במסגרת ולהישמע למורים".

"ליטל מעתוק היא אחלה דמות"

-מה דעתך על ליטל מעתוק?
"קודם כל מריאנו הוא גדול. ליטל מעתוק היא דמות הומוריסטית שלא מחשבנת לאף אחד. היא מרגישה שהכוח של העולם בידיים שלה, אבל הכל בהומור אז זה נחמד לראות. בשביל זה יש 'ארץ נהדרת' בשביל לצחוק".

-היית יוצא עם מישהי כזו?
"(צוחק) כל אחת והאופי שלה. ליטל מעתוק מצחיקה אותי, היא סבבה לגמרי. יש לה את הויז'ן שלה. היא זורמת כזאת, בקטע של עושה מה שהיא רוצה, אחלה דמות".

הרופא של מייקל ג'קסון צפוי להיות מואשם ברצח