אין תמונה
מיתוג מחודש. רינת

הזמרת הים תיכונית רינת בר הודיעה אתמול שהיא הופכת רשמית ל"רינת", ומוציאה שיר חדש בשם "עשה לה טוב", אותו כתב צ'ולי זכאי והלחין שי ראובני. השיר מגיע אחרי שני סינגלים שיצאו לאחרונה "הגיע הזמן" ו"שמלת כלולות", שהפך ללהיט חתונות. בנוסף דיווחה רינת כי היא נמצאת בחודש החמישי להריונה ומצפה לבת ל"רינת קטנה וחמודה", כלשונה.

אולם לא מדובר רק בהריון ובשיר טריים, כי אם בשינוי תדמית כולל ושדרוג המותג, כך מאמין רון בן יוסף, הבעלים והמנהל של חברת המוזיקה "תטה עושים מוסיקה", שהחתים את הזמרת במשרדו, עם זכאי וראובני כשותפים בניהולה. "רינת בת 26 ונמצאת בעסקי המוזיקה מאז גיל 12", מספר בן יוסף.

"היא הצליחה מאוד בעבר בשיר עם אתניקס ובשיר 'אחת מאלף' עם 'חיילי הנקמה', אבל היתה לה נפילה בקריירה כי לא ידעו איך לנהל אותה כמו שצריך. אבא שלה היה מעורב בניהול כי היא היתה ילדה וזה לא עבד. היא עזבה לאמריקה ורצתה לעזוב את המוזיקה לגמרי. למזלה היא התחתנה עם בעל נפלא ששכנע אותה לחזור ולשיר. היא ניסתה לעשות קאמבק שלא הצליח ואנחנו חיפשנו זמרת ובסופו של דבר היא הגיעה אלינו".

גלעד מסאמי של ג'ולייטה: 'רינת' זה ממש כמו 'ג'ולייטה'"

ג'ולייטה פרומו צבעונית (צילום: גיא הכט)
מי מעתיק ממי. ג'ולייטה | צילום: גיא הכט

עד כאן הכל טוב ויפה, אולם הפרסום של רינת ו"תטה" הקפיץ אתמול את גלעד מסאמי, מנהלה של הזמרת הים תיכונית ג'ולייטה, שבימים אלה עושה גם היא קאמבק - הוציאה שירים למדיה כמו "כבר לא ילדה", "תן לי", "קעקוע" ו"רוצה רק אליך", מופיעה ומתכננת אלבום חדש ומופע משודרג. מסאמי, שלמען הגילוי הנאות יש לציין שכתב בעבר על מוזיקה ים-תיכונית עבור mako מוזיקה, זועם וטוען ש"גונבים לו את המותג".

"הם הורידו לרינת בר את ה'בר' ונשארו רק עם ה'רינת', זה ממש כמו 'ג'ולייטה' ושתיהן זמרות ים תיכוניות שמנסות לפלס את הדרך בשוק ים תיכוני שעד עכשיו היה בו מקום רק לזמרת אחת, וזו שרית חדד", אומר מסאמי. "הם חושבים שאם רינת תצטלם כמו ג'ולייטה ויהיו לה שירים ולוגו כמו לג'ולייטה הם יצליחו לעשות קאמבק על חשבון המותג שלנו".

-אבל תסכים איתי שיש מקום ליותר מזמרת ים תיכונית אחת, וגם ליותר משתיים.
"הגיע הזמן שתהיה אלטרנטיבה לשרית חדד במוזיקה הים תיכונית. אבל תראה מה הם עושים. לרון בן יוסף מ'תטה' היו שירים שנכתבו עבור זמרת ים תיכונית אחרת בשם עדי כהן (לא עדי כהן שהשתתפה ב'כוכב נולד', א.נ.). הוא ניסה למכור לי אותם לג'ולייטה ולא רציתי, כי היו לנו בשבילה שירים אחרים. אחר כך הוא הציע לי שותפות בג'ולייטה והיה לי שותף אחר, וגם אז לא הסכמתי. בסוף הם לקחו את השירים של עדי כהן ועושים איתם אלבום לרינת בר. אני מאחל להם המון בהצלחה כי בסוף כולם ירוויחו מזה".

רון בן יוסף של רינת: "אף אחד מאיתנו לא המציא את ה'בראנדינג'"

אבל רון בן יוסף לא נשאר חייב, ועונה אחת לאחת לטענות של מסאמי: "זה נכון שפגשתי את גלעד מסאמי באיזה אירוע והצעתי לו שותפות בג'ולייטה והוא דחה את הפנייה. זה נכון שחיפשנו זמרת, ורינת חיפשה בית ומצאנו אחד את השני. אנחנו לא לוקחים שום דבר לאף אחד. רינת היא זמרת מצוינת, היא נראית טוב והיא גם מוזיקאית שכתבה והלחינה שירים, כמו 'בתלם אוהבים' לרגב הוד. היא כישרון, היא טאלנט אמיתי".

"שם המשפחה האמיתי של רינת הוא אגב בכלל לא 'בר', אלא שם גרוזיני ארוך, היא באה מבית גרוזיני. ה'בר' נבחר סתם, לפני יותר מעשר שנים כשהיא היתה ילדה, אז היא צריכה להיתקע איתו לתמיד? לא. עכשיו היא 'רינת' נטו. השם הפרטי המקורי שלה הוא לא 'רינת', הוא בכלל 'רינה', והיא מייחסת לו חשיבות. היא לא יכולה להפסיק לשיר. היא זמרת, היתה זמרת ותישאר זמרת, וזה מה שחשוב".

"אני לא מכיר כוכב זמר פולני"

-תראה מה זה, רינת גרוזינית, ג'ולייטה ושרית חדד קווקזיות, והן שרות ים תיכוני.
"אלה עדות מאוד מוזיקליות, כמו התימנים והמרוקאים. אלה העדות שמהן מגיעים הזמרים הכי גדולים, הכי מוכשרים. אני לא מכיר כוכב זמר פולני. הכוכבים הגדולים באים מהעדות המוזיקליות".

אין תמונה
כולן רוצות להיות כמוה. שרית חדד

-צביקה פיק פולני, והוא מלחין ענק.
"ובן אדם שלא כל כך קל להסתדר איתו, אתה יודע".

-נחזור לעניין שלנו - גלעד מסאמי אומר שלקחת לו את המותג.
"הנושא של 'בראנדינג' ("מיתוג", א.נ.) קיים מאז שהמציאו את המוזיקה הפופולארית. אף אחד מאיתנו לא המציא שום דבר. בעניין השירים - שירים טובים הם מצרך יקר בשוק המוזיקה, ואם יש שירים טובים שמתאימים לזמרת והם שייכים לנו אז למה לא להשתמש בהם. תראה מה קרה עם 'ריקוד רומנטי' שישי לוי שמע זמר אחר שר אותו באולפן ואמר 'זה שלי' ולקח אותו. יש לי שיר של זאב נחמה שאני מנסה למצוא לו מבצע, שרו אותו כבר 8 זמרים ועל אף אחד מהם הוא לא יושב טוב, ואני מחכה למצוא את המצבע הנכון. ככה זה עם שירים".

-רינת חיפשה את עצמה לא מעט זמן. אצלכם היא מצאה בית חם?
"היא היתה על סף פרישה ממוזיקה. כלומר, היא פרשה וחיפשה דרך חזרה. זה קורה וזה קרה גם ליותר גדולים ממנה. תסתכל על ליאור נרקיס. אם הייתי אומר לך שלפני שנתיים הבן אדם פרש ממוזיקה היית מאמין? לפני 'המלכה שלי' שהחזיר אותו הוא כבר אמר לאבא שלו שיכין לו מקום עבודה במפעל ועכשיו הוא ממלא את היכל התרבות. לא קל להיות זמר, בטח שלא בארץ שלנו". אלון אמיר, איש יחסי הציבור המייצג את ליאור נרקיס, אמר בתגובה: "הדברים אינם מדויקים".

-רון, אתה מסכים עם הקביעה של מסאמי שהגיע הזמן שתהיה אלטרנטיבה לשרית חדד במוזיקה הים תיכונית?
"בדרך כלל אין מקום ליותר מזמרת אחת. היתה מרגול, אחריה זהבה בן ובעשור האחרון זו שרית. אבל עכשיו הגיע הזמן של רינת".

רינת בר - עשה לה טוב - השיר להורדה

*להורדת השיר החדש של רינת בר - עמדו על הלינק עם העכבר, לחצו קליק ימני ושמרו את השיר למחשב ב save target as. האזנה נעימה!

>> משה פרץ בסינגל חדש: "אין כמו בבית"; אלחי רפואה ייצג את ישראל באירוויזיון היהודי עם "האבא של כולם"