נפגש עם קצינים. עפיה (צילום: חדשות 2)
חזר הביתה עם הזנב בין הרגליים. מושיק עפיה פושט רגל | צילום: חדשות 2

הזמר מושיק עפיה הוציא אתמול שיר חדש וטוב בשם "עד שתחזרי", אבל נדמה שהוא מגיע מעט מדי ומאוחר מדי. עפיה, בן 39, מכריז על עצמו היום כפושט רגל ומבקש מבית המשפט להכיר בו כמי שירד מכל נכסיו. חובותיו נאמדים בכמעט שני מיליון שקלים. לדבריו פתוחים נגדו מספר תיקים בהוצאה לפועל. מקורבים אליו אישרו את הפרטים.

בבקשה שהגיש לבית המשפט המחוזי בלוד טוען עפיה: "כל החסכונות שצברתי במשך כל חיי וחסכונות הוריי ירדו לטמיון. איני מסוגל להחזיר את הסכומים הגבוהים שהולכים וגדלים כתוצאה מהצמדות וריביות. החובות הכניסו אותי למצב כלכלי ונפשי קשה ולמעשה הנני מחוסר כל".

עוד ב-mako מוזיקה:

מנהלו של עפיה, ינאי רטפן מחברת "כחול לבן אמנים", משלם לו משכורת חודשית קבועה, שיכן אותו בדירה שכורה, אחרי שעפיה התגרש מאשתו ועזב את הבית, וכעת מנסה להוציא את הזמר מהבוץ, אחרי שמונה על ידו במינוי חירום לטפל בכל ענייניו.

סירב לטוס וגלגל כדור שלג במדרון הקריירה

תחילת ההתרסקות של מושיק עפיה בסירוב שלו לעלות על הטיסה לצילומי התוכנית "חי בלה לה לנד" בלוס אנג'לס, בגלל פחד הטיסה שלו. הסירוב הזה, כך אמר בעבר, עלה לו מיליוני שקלים. תחילה, הוא נאלץ להחזיר להפקה של "לה לה לנד" את סכום הכסף שקיבל עבור ההשתתפות בתוכנית. על פי מקורב לזמר, הסכום עמד על כ-650 אלף שקלים.

עפיה חזר הביתה עם הזנב מקופל בין הרגליים, אבל ההחלטה להישאר בארץ התבררה ככדור שלג, שהתגלגל במידרון הקריירה שלו, ואת ההשלכות שלו איש לא חזה. הוא לא הופיע הרבה באותו הקיץ, כיוון שלא היה אמור להיות בארץ ולא סגר מראש הופעות. הוא נכנס לדיכאון, ומאמן שמופיע כל ערב לפחות הופעה אחת, מצא את עצמו יושב בבית יותר מחצי שנה בלי הופעות. בתקופה הזו הוא נאלץ למכור שני בתים שרכש ולוותר על החיים הטובים שכל כך אהב.

הוא ניסה להתחיל מחדש ולממן הקלטות של אלבום חדש, אבל הבנקים סגרו לו את קווי האשראי. המערבולת שנוצרה מול הבנקים בעקבות הקשיים הכלכליים, לא פסחה עם על החיים האישיים של מושיק עפיה. במקום להמשיך לירח דבש עם אשתו נטלי יעקובוב אחרי צילומי "לה לה לנד" בלוס אנג'לס, היחסים ביניהם עלו על שרטון. שיא המשבר הגיע בקיץ שעבר, כשהשניים החליטו להתגרש, שנתיים בלבד אחרי שהתחתנו. "בטקס הגירושים בכינו עם דמעות", סיפרו.

בעקבות הפרידה עבר מושיק עפיה לגור בדירת הוריו בחולון, ובהמשך שכר יחידת דיור במושב אותה הוא מממן, כאמור, מהמשכורת החודשית הצנועה שמשלם לו מנהלו. בדירה הקטנה עפיה עשה חשבון נפש והבין שהגזים. "בעליות שלי, השתוללתי, במה שאתה לא רוצה", הודה בראיון לחדשות 2. "לא פרצתי בגדול בעידן הכסף הגדול, לא הגעתי למצב של 45-50 אלף שקל להופעה, אבל במשך עשור שנים אני זמר שהצליח, עם להיטים והופעות, מ'החלום המתוק' עד שהכל נגמר".

מושיק עפיה בתגובה רשמית: "מדובר על הליך משפטי שנמצא בעיצומו ולכן אין לי כל אפשרות להגיב בשלב הזה מלבד לאשר את העובדות. כולי תקווה כי הליך זה יסתיים במהרה".