"גילי שלי גוסס, בבקשה תצילו אותו", ביקשה ברכה ארגוב בפניה נרגשת בפנייה נרגשת. אז, היא סיפרה שגילי גוסס וצריך כ-150,000 ש"ח כדי לממן את הגמילה שלו, ובכך להציל את חייו. אייל גולן ראה את הכתבה והחליט לעשות את הצעד הנדיב ביותר: ביחד עם בני פרץ, גולן התנדב לממן לו את האישפוז הפרטי.

השבוע באמצעות אמנון ארגוב, דודו של גילי שלקח על עצמו את הטיפול, שוחחתי עם גילי ארגוב שנשמע חלש אך אופטימי. "אני רוצה לפגוש את אייל גולן, אני רוצה לחבק אותו". שבוע אחרי, המפגש עם אייל יצא לפועל. ביום שלישי הגיע לתל אביב גילי מ"אחוזת אסתר" שבמושב ספסופה בצפון, שם הוא מקבל את הטיפול, רחוק מהעין. גילי יושב עם חולצה לבנה מכופתרת, חלש ובוהה, ואומר "תודה לך שכתבת עלי". 

אתה נראה לי עדיין משתמש, מה איתך?

"אני בגמילה אבל עדיין נרקומן. הפסקתי עם רוב הכדורים ואני מתנקה. לאט, אני לא רוצה לחזור על טעויות קודמות ששיקרתי לעצמי ולקרובים לי". ברגע זה גילי מתחיל להזיל דמעות ומוריד את הראש. "כואב לי הגוף מאוד, למרות שהתרגלתי לכאב הזה של הקריזים עם השנים, אבל עדיין אני חלש ויש לי כאבים חזקים ומחכה שהם יעברו לי".

ברגע זה אייל גולן נכנס מחוייך אך נבוך, פונה לכיוונו של גילי.

אייל: "איזה חתיך אתה גילי, איזה יופי, אני מתרגש לראות אותך על הרגליים". 

אייל גולן וגילי ארגוב (צילום: אבי כאכון)
גילי ארגוב, אייל גולן ואמנון ארגוב | צילום: אבי כאכון

אתה חושב שגילי הפעם יכול לצאת מזה?

אייל: "תראה, עצם העובדה שאנחנו מצליחים להביא את הילד הזה לכאן ואני קורא לו הילד הזה, כי גילי לבד ועדיין עם נשמה של ילד והוא הבן של מדינה שלמה, הוא עבר תקופה לא קלה. הוא צריך להבין שלהיות מפורסם וזמר, זה הבל הבלים, קודם כל והעיקר שיעמוד על הרגליים נקי ובריא וכשאני רואה אותו חי איתנו זו התרגשות גדולה בשבילי".

לפני שהגעת גילי אמר שהוא רוצה לחזור לבמה לשיר, והוא רוצה את עזרתך, מה אתה אומר?

אייל: "אני אשמח מאוד לעזור לו להיות על הבמה וכל דבר, אבל קודם שיהיה נקי, זה התנאי שלי. שיהיה בריא לאמא שלו, לילד שלו, לעצמו. היה חשוב לי להביא אותו למצב שהוא בריא ולנקות מעליו את כל הרע והרשע, שזה לא רק הסמים, אלה האנשים שסובבים אותו, אני בטוח שגילי ימשיך בדרך ובכיוון של להמשיך להיות נקי. אבא שלו אמר פעם שהוא מרגיש חי מת ואני מתרגש עכשיו לראות את גילי חי חי".

מה שלום גילי מהבחינה הבריאותית?

אמנון: "מניסיוני כמכור נקי, גילי נמצא עדיין במסלול תחילתי, ברוך השם הסכנה של המוות מאחורינו, ולפני שבועיים גם הודיעו לנו שלא יכרתו לו את הרגליים כי הדם חזר לזרום למטה. הוא התחיל ללכת על הליכון בחדר כושר ולאט לאט מחזירים לו את מחזור הדם שהיה במצב של קרישה, יש עוד דרך ודוקטור סמיון ויסוקי ודורית שנמצאים סביבו 24 שעות ביממה כדי להחזיר אותו לקו הבריאות מאוד אופטימיים מההתקדמות של הגוף, מניקוי הרעלים".

אייל: "ראיתי הרבה קרובי משפחה וכמו אמנון קשה למצוא. נתינה והקרבה שאני לא מכיר. זה ריגש אותי ואני מקווה שגילי ילך בדרך שאמנון החליט, להיות נקי למרות כל מה שהוא עבר, תראה אותו היום איזה יופי".

אייל גולן וגילי ארגוב (צילום: אבי כאכון)
אייל גולן וגילי ארגוב | צילום: אבי כאכון

גילי אני מבין שאתה בהלם, הכל טוב?

גילי: "אין לי מילים, אני לא מאמין".

בקשת לפגוש את אייל, מה אתה רוצה להגיד לו?

גילי: "אייל אני מקווה שלא תתאכזב ממני, האהבה שלך עושה אותי שמח, תודה רבה".

גם בעבר הבטחת שלא תחזור לסמים, מה שונה היום?

גילי: "התרגלתי לאשפוז ולכאב ונכון לעכשיו, שלושה חודשים אני סובל את הכאב ולא צורך סמים, למרות שאני מבחינת גופנית עדיין נרקומן ממה שיש לי בדם. אני מקווה שלא יזרקו אותי ויתמכו בי עד שאקום על הרגליים, גם משעמם לי נורא בגמילה ואני עובד על עצמי גם במוסיקה אני רוצה לחזור לשיר נקי. אני רוצה להיות כבר עם אמא ושתפסיק להיות עצובה. אני רוצה להיות פעם בחיים אבא לאופק הבן שלי שלא ראיתי אותו מאז שהיה תינוק, ואני רוצה לחזור להיות זמר ושאייל שיעלה אותי לשיר איתו ביחד".

אמנון: "עכשיו צריך להחזיר את גילי לשגרה לאט לאט. בין הטיפולים נכנסנו לאולפן הקלטות של הזמר בן סנוף, שפגשנו במקרה בדרך לקופ"ח בצפת. גילי ביקש מבן שיכתוב לו שיר, ותוך שבוע בן חזר אלינו עם דואט של שניהם על החיים של גילי. אנחנו מתארגנים גם להחזיר את גילי לבמה, לכמות ההופעות שהגוף שלו יוכל להתמודד איתה".

אייל רוצה להוסיף משהו לגילי?

אייל: "כן, גילי הבנתי שאתה אוהב לשמוע בגמילה כל היום שירים ביוטיוב, אני מבקש ממך בכל לשון של בקשה, תקיש כל יום את השם גילי ארגוב ותראה איך היית לפני שלושה חודשים ואיך אתה נראה היום, ותגיד לעצמך 'לשם אני לא חוזר, שזה מה שאני לא אהיה'. וכאכון אני חייב להוסיף משפט, צריך לפרגן גם לך ולמאקו שהרמתם את הנושא הזה להצלת גילי שזה לא מובן מאליו".

גילי ארגוב (צילום: צ'ינו פפראצי)
גילי ארגוב יום אחרי החיבור עם אייל גולן, פברואר 2016 | צילום: צ'ינו פפראצי

אמא של גילי, מה שלומך?

ברכה: "מתרגשת ומפחדת, כי הדרך עדיין ארוכה. תבין שגילי פיזית נגמל, אבל נפשית הוא עדיין נרקומן וזו הגמילה האמיתית. ומה אגיד לך, אני מאושרת ומודה לאמנון הדוד שלו ולאייל גולן ובני פרץ הנשמות שהצילו את הבן שלי עם העזרה".

את חושבת שגילי יעזור לעצמו?

ברכה: "אגיד לך משהו אישי שממנו תבין את האופטימיות שלי, לאחרונה אחרי מעל 10 שנים הפסקתי לשתות כדורי שינה כי לא יכולתי לישון שידעתי שגילי ברחובות מקבץ נדבות וכל רגע יהיו דפיקות בדלת שגילי מת פחדתי לחזור למוות של זהר. הפסקת הכדורים זה אומר שאני פחות מודאגת, כי הוא על מסלול טוב.  אבל עדיין לצערי אני מכירה את הסיפור הזה מזהר וגילי נמצא נפשית עדיין שמה ובע״ה מקווה שיצליח".

אייל עוד מספר שעות תעלה לבמה לראשונה למופע עם  מה קשור, אחרי מכירת כל 7500 כרטיסים,  אני חושב שצריך לשחרר אותך?

אייל: "הערב זו הופעה ראשונה ואני מתרגש, אבל היה חשוב לי מאוד לבוא לפה כי אני רוצה לחזק את גילי ושהוא יהיה בריא, שהוא יחזור לשיר ולבמה שהוא מאוד אוהב. גילי, אני מבטיח לך שאני אהיה שם בשבילך. אבל אתה צריך להבין שאתה צריך להיות חזק מאוד מבחינת ההתרחקות מהסמים כי כשתתחיל להרוויח כסף, יבואו כל הרע והרשע לנסות להפיל אותך כשאתה נקי וכאן תזהר תבטיח שתזהר".

גילי: "מבטיח".

אייל גולן וגילי ארגוב (צילום: אבי כאכון)
אייל גולן וגילי ארגוב | צילום: אבי כאכון