דודו אהרון (צילום: דור מלכה)
"אנחנו בדור אחר, שמעיז, דור חוצפן". דודו אהרון | צילום: דור מלכה

לא מעט גבות הורמו בתעשיית המוזיקה, כשהכריז דודו אהרון (24) לפני כשבועיים שהוא הולך לפתוח קופה בהיכל התרבות ב-24 בספטמבר. קריאות כמו "מי הוא בכלל" ו"איך הוא מעז" נשמעו באוויר. האמת היא שעד לפני שנה וחצי השם של דודו אהרון לא אמר הרבה כמעט לאף אחד. היום נמצא אהרון במצב הפוך. אלבום הבכורה "אהבה ראשונה" זכה לפרגון ברדיו ואצל הקהל. והיום, עם האלבום השני "הכל זה מלמעלה", שיצא לאחרונה וכולל לא מעט להיטים כמו "לא דומה", "הכל זה מלמעלה", "יש לי רק אותך", "נוצה ברוח" ו"כמו ילד", הוא הרגיש מספיק בטוח בעצמו כדי להכריז שהוא הולך בעקבותיהם של אייל גולן, קובי פרץ ואיציק קלה. בכך מדלג אהרון על דור שלם של כוכבים ותיקים ומנוסים ממנו, כמו מושיק עפיה, שלומי סרנגה, רון שובל וליאור נרקיס, שטרם הגיעו למעמד הנחשק.

"הרבה הרימו גבה, אבל הם קנאים", אומר דודו אהרון. "היו גם כאלה שאמרו כל הכבוד ומחאו כפיים, בגלל כל הלהיטים שלי. כי בא בן אדם, יוצר מוכשר, שכותב לעצמו וגם נותן להיטים לאחרים כמו קובי פרץ, ליאור נרקיס ומשה פרץ שהוא חבר שלי, אז למה לא?".

"אני לא צריך ש'כוכב נולד' יקצרו לי את הדרך"

"בז'אנר הים תיכוני מנהלים ואמנים תמיד נרתעו מהיכל התרבות וקיסריה. אנחנו בדור אחר, שמעיז, דור חוצפן, דור שתוך כמה שנים לקח את הבמה כמו שאומרים, וזה בזכות אליקו מרדיו 91FM, שנתן במה לדור הצעיר. בינתיים יש ים תגובות לקטע של היכל התרבות ונחטפים כרטיסים אז אולי נפתח עוד קופות. אני לא חוצפן, אני מעיז, וככה זה צריך להיות. כמו כדורגלן שאם לא יהיה חוצפן הוא לא יהיה מנהיג ולא יהיה כוכב".

אין תמונה
"באלבום השני אני יותר דודו אהרון משודרג מבחינת לחנים"

-אתה כוכב?
"תגיד אתה. אלבום הבכורה שלי 'אהבה ראשונה' הצליח בעם ובתקשורת. ברוך השם זה קיצר לי את הדרך. היום הולכים ל'כוכב נולד' אבל אני לא צריך אותם שיקצרו לי, היה לי את המזל ברוך השם שהתאהבו בכישרון שלי, במה שאני כותב ומלחין, האמינו וחיבקו אותי מהרגע הראשון. ואני שמח על כך.

"כיוון שאני גם מוזיקאי ולא רק זמר אז מהרגע הראשון הייתי מעורב בעיבודים. אני כותב ומלחין וכבר מדמיין איך השיר יישמע. ואז ילד בן 19-20, ניגש למעבדים בכירים בתעשייה שלנו ואומר להם תעשו ככה וככה. הם קוראים לי ילד חוצפן, אבל חוצפן מבחינה חיובית, אני זה שקובע איך העיבוד יישמע והשיר יישמע".

"אני מקפיד על טקסטים, אבל כותב בשפה יומיומית"

-מה התחדש אצלך באלבום השני?
"בשני אני יותר דודו אהרון משודרג מבחינת לחנים. אם משהו מצליח אז לא צריך לחפש כיוון אחר אלא להשתדרג באותו כיוןן. חשוב לי לכתוב משהו שעוד לא היה, שעוד לא נאמר אני לא אכתוב שוב שורה של שרית חדד או אייל גולן שכר השתמשו בה. הנה, קח את השורה 'הכל זה מלמעלה', שזה בא משפת היום יום וכתבתי על זה שיר והתחברו ומהר מאוד זה תפס תאוצה. או 'ילדה מבית טוב' - אתה מספר לחבר'ה על כאלה בנות. אני מחפש לכתוב בשפה היומיומית שיתחברו לשיר, למרות שאני מקפיד על טקסטים. אני לא כותב 'תשחקי איתי ' או 'תסובבי איתי'".

-השאלה היא אם כמוזיקאי זה הייעוד שלך, התפקיד שלך.
"אני הולך להישאר להרבה שנים. לא באתי לסינגל או שני אלבומים. אני רוצה משבצת במדרכה של הכוכבים כמו בהוליווד. אני רציתי להיות כמו זהר ארגוב וחיים משה, רוצה שיגידו עלי 'אני רוצה להיות כמו דודו אהרון'. מבחינת לחנים שלי שאני מבשל, אז נכון תמיד לקחנו לחנים מיוון? זהר, אייל, שרית, ואני רוצה שמיוון ייקחו לחנים שלי כמו 'לא דומה', 'הכל זה מלמעלה' וישירו ביוונית, וכבר קיבלתי פניות מיוון וזה מאוד מפרגן.

"אם לא מהז'אנר הים-תיכוני, אז הייתי רוצה לשיר דואט עם עמיר בניון"

"לשאלתך, אני רוצה שהשם יגיע לכל בית לכל אדם בישראל, להמציא את עצמי מחדש תמיד אפשר השאלה היא אם זה נכון. אני לא רוצה לעצור, רק לרוץ קדימה. קיבלתי הצעות להופיע במנהטן בקהילה יהודית. אומרים שאני להיט שם. מפרגן לי ללכת להופיע מול 5000 איש במנהטן. זה הולך לקרות בעזרת השם".

-לסיום, עם מי הכי היית רוצה לעשות דואט?
"בהיכל התרבות אני מארח את זהבה בן בדואט שאכתוב ואלחין. בעיני היא הזמרת הכי טובה שהיתה פה. אם לא מהז'אנר הים-תיכוני אז את עמיר בניון".

-הוא לא מהז'אנר?
"אני לא אוהב את הקטלוגים האלה. עמיר שר מוזיקה ישראלית. אני זמר מזרחי, ים תיכוני, אני גאה בזה ואמשיך לעשות מוזיקה כזה. אם לא עמיר אז תכתוב מוש בן ארי".