אין תמונה
"אבא שלי פרסי ואמא שלי שומעת שלמה ארצי, אני מעורבב". גיא יעקובי

גיא יעקובי, בן 22, משוחרר טרי מהשלישות ברמת גן, נולד וגדל ברמת אביב ג' למשפחה שאביה עוסק בנדל"ן. למרות התנגדות המשפחה בחר יעקובי להיות זמר פופ ים תיכוני וסרב להיכנע ללחצים שהופעלו עליו לזנוח את חלומו להיות כוכב מועדונים וחתונות ולהיכנס לעסק המשפחתי.

כעת, אחרי שהוציא כמה סינגלים, ביניהם "זה האור", שזכה לפרגון ברדיו ובערוץ 24, עובר יעקובי לניהולו של המפיק והבמאי עוזי ג'ורג', ואחרי הקליפ "מלך העולם", הוא מוציא שיר חדש בשם "הלב בוער".

"אבא שלי רצה שאעבוד אצלו"

"התחלתי לפני שנה וחצי", נזכר יעקובי. "אמרתי נוציא סינגל ונראה מה יקרה. ההורים לא תמכו בנושא השירה. הם רצו שאכנס לעסק של המשפחה ואלך ללמוד, לא רצו שאסתובב בלילות במועדונים וחתונות. אבא שלי הוא איש רציני וקשוח, אדם מכובד, יעקב יעקובי, יש לו חברת נדל"ן, והוא אמר לי 'תוציא שיר ראשון ואחר כך אתה בא לעבוד אצלי'. "הוצאתי את 'זה האור' והוא התקבל בערוץ 24 ושודר בגיא פינס, לא הבנתי מה קורה עם עצמי, ובבום התחלתי לקבל הצעות להופעות. מאז אני עובר ממועדון למועדון, מבת מצווה לבר מצווה, כולל טיסות לאילת, ויום אחרי זה קם ב 7 בבוקר לשרת בשלישות ברמת גן. ההורים שמעו ברדיו וראו בטלוויזיה וההסתכלות שלהם השתנתה".

-אתה צפוני מרמת אביב ג', איך הגעת למוזיקה ים תיכונית?
"כשהייתי בכיתה ה' אחי הביא לי את הדיסק 'בלעדייך' של אייל גולן והייתי שר את זה כל היום. אבא שלי פרסי ושומע מוזיקה פרסית. אמא שלי שומעת מיעקב שווייקי ואייל גולן עד שלמה ארצי והאחים שומעים רוק. אני בן הזקונים וינקתי מכולם. החברים שלי שומעים עברי לידר, לא קשורים לזה בכלל. היה מוזר בבית ספר היסודי של רמת אביב ג' שאני היחיד ששומע מזרחית וגם תופפתי על דרבוקות ותופים. בתיכון של גימנסיה כבר הקלטתי קאברים לאייל גולן ושלומי שבת וזה הסתובב בין החבר'ה בהפסקות ונשמע להם מוזר אבל מעניין ונתנו לי לשיר ופרגנו".

"שמונת אלפים שקל למועדון, עשרת אלפים לבר מצווה"

-מתי התחלת לשיר?
"בהתחלה התביישתי שאני שר הייתי מקליט את עצמי במחשב ואבא שלי פתח את הדלת והיה בהלם שאני שר. הם ראו את זה כתחביב. בצבא אבא אמר לי: 'אחרי השחרור אתה נכנס לעסק המשפחתי ולא מעניין אותי מה'. התערבבתי קצת בעבודה של הנדל"ן אבל מה שמעניין אותי זה המוזיקה ואני הולך בכל הכוח, זה מה שאני רוצה לעשות ומקווה שאצליח".

-כמה אתה לוקח להופעה?
"שבעת אלפים או שמונת אלפים שקל למועדון, ועשרת אלפים שקל לבר מצווה, כשאני בא עם ארבעה נגנים, כמו למשל בשבוע בעבר בהופעתי בבר מצווה בחוות רונית. ותבין שהתחלתי מלנהל את עצמי בעצמי. הגעתי למצב שאני לא עומד בעומס של ההזמנות אז לקחתי מישהו שייקח את הפרויקט קדימה וחתמתי עם עוזי ג'ורג'. אנחנו יוצאים למסע אני והוא. יש שיר חדש ואני עוד מעט מסיים את האלבום. התחלתי גם לכתוב ולהלחין והשיר הבא יהיה שלי. התחלתי השבוע גם ללמוד גיטרה ואני לוקח את זה ברצינות. ההורים מתחילים לפרגן לאט לאט ואני שמח שזה קורה, תקופה חבל על הזמן".

"כרגע אין לי חברה ואני פנוי להצעות"

-החברה מה אומרת?
"היתה. כרגע אין לי חברה ואני פנוי להצעות. היתה לי חברה שלא אהבה את המוזיקה זה היה בתקופה שכולם ניסו לשים לי רגליים. היא היתה משתגעת כשאני יוצא להופיע, ויש שם בחורות. היינו שנה וחודשיים ונשארנו ידידים טובים, נפגשים פעם בכמה שבועות לאכול יחד. היא מפרגנת לי אחרי שעברתי תקופה לא קלה איתה".

-מעריצות מתחילות איתך בהופעות?
"יש יש הצעות, אני לא מתלונן. יש טלפונים שמגיעים מחסוי מילדות קטנות. יש לי פייסבוק והן שולחות לי מכתבים ועושות לי עיצובים לפורום מעריצים באתר. האמת שזה עוזר להשיג בחורות, פתאום יש בנות. אבל אני מחפש מישהי שקודם תכיר אותי ורק אחרי זה תדע שאני זמר. צריך להישאר עם רגליים על הקרקע, להמשיך לעשות וליצור".

"אני מכור לאח הגדול; לא הייתי הולך לכוכב נולד"

-תוכנית ריאליטי שהיית משתתף בה: כוכב נולד, האח הגדול או היפה והחנון?
"האח הגדול לגמרי. נראה לי חוויה של החיים. אני מכור לתוכנית הזו, מכור חולה. אני יודע שהיא חוזרת ראיתי כבר פרומואים".

-למה לא כוכב נולד?
"זו תוכנית טובה ואני צופה בה אבל אני לא מאמין בדבר הזה. זה מביא פרסום ואתה מגיע מאוד מהר להכרה בקהל, אבל המבחן הוא כשאתה יוצא וצריך להוכיח. אני מעדיף לעשות הכל לאט לאט. התלתי לבד ממועדונים,  עברתי חוויות מטורפות הייתי בהתחלה המנהל של עצמי, עשיתי את הכל לבד. מה שבא מהר עובר מהר. אני מאמין בדרך, בלעלות שלב שלב, להשתפשף, להיכווה, להתרגש. לא ליפול, כי רוב המשתתפים של כוכב נולד אתה לא שומע עליהם היום. אני לא רוצה שהכל יקרה בחודשיים-שלושה וייגמר".

>> מרים טוקאן תופיע בפסטיבל הפסנתר עם אלון אולארצ'יק