20. אהובה עוזרי - עמק הפרחים

הקלאסיקה הקצבית הזאת שיצאה ב-1975 (ונכללה באלבום הבכורה של עוזרי "היכן החייל") הפכה אחרי זמן קצר לשיר חובה באירועים ובחתונות. עד היום נוהגים לפתוח איתו את רחבת הריקודים.

19. זוהר ארגוב - הפרח בגני

שיר האהבה המזרחי הראשון שנכנס ללב הקונצנזוס הישראלי. זה קרה אחרי שארגוב זכה איתו במקום הראשון בפסטיבל הזמר של 1982. זוהר כיכב בפסטיבל במשך 5 שנים ברציפות.

18. קובי פרץ - כמה אהבה

קובי שהיה ידוע כזמר מזרחי הצליח עם הסינגל הזה, אותו כתב אלון צדוק והלחין שמעון בוסקילה, להיכנס לליבו של כלל הקהל הישראלי.

17. רז חדד - תודה לך

ישנם לא מעט אומנים שמשחררים להיט אחד שמצליח לרגש מדינה שלמה, אבל כמו שנכנס ללב במהירות, כך "תודה לך" של רז חדד גם יצא. הזמר ניסה לשחזר את הצלחת הלהיט, אבל כשל. למרות זאת, לא מעט זוגות יזכרו את הרגע המרגש בחייהם כשצלילי השיר הזה מלווה אותו.

16. אבנר גדסי- שרונה

"שרונה" אמנם נכתב על בחורה עם אותו השם, אבל ההמנון הזה הפך לשיר אהבה של זוגות רבים. חלקם אף מזמינים את אבנר להופיע עם הלהיט האהוב בחתונתם עד היום.

15. אביבה אבידן - איש יקר שלי

שיר האהבה המקפיץ הזה הוא מעין מכתב אהבה של אביבה לבן זוגה, בו היא מספרת על הרצון להשאר ביחד. היא אמנם התגרשה מבן הזוג אחרי יותר משני עשורים ביחד, אבל הלהיט הזה ממשיך ללוות לא מעט אוהבים עם המסר המרגש שלו.

14. עמיר בניון - כשאת עצובה

בהאזנה ראשונה אפשר לחשוב שמדובר בשיר עצוב וקורע לב, אבל כשמקשיבים למילות השיר מבינים את גודל האהבה עליה הוא נכתב. דוגמה לכך היא המשפט הבולט והעוצמתי - "בצבא הכי חזק שבעולם אלחם למענך".

13. רובי לוי - מלאת אהבה

למרות הביצוע המדהים שלו, רובי לוי לא זכה להכרה תקשורתית עם הלהיט המרגש הזה, והוא הגיע לקהל רק אחרי החידוש שעשה לו אייל גולן. השיר שהפך להמנון מתנגן עד היום בהופעותיו של גולן.

12. זהבה בן - חיים שלי

אהבה לא קיימת רק בין בני זוג. אהבה אמיתית וחסרת תמורות אפשר למצוא גם בין אמא ובנה. על אהבה כזאת בדיוק שרה זהבה בן את הלהיט המרגש "חיים שלי", שמוקדש עבור בנה היחיד, בן. את השיר כתבה סמדר שיר והלחין משה דץ.

11. סגיב כהן - חכי עוד רגע

השיר הזה שריגש מדינה שלמה, גרם ללא מעט אמנים להתאהב ביוצר, ביניהם גם גלי עטרי, שהתלהבה כל כך וביקשה מסגיב שיפיק לה אלבום ובו הדואט המרגש לא פחות, "מהמרחקים".

10. שימי תבורי - אתמול היית שונה

השיר שפותח את עשרת הגדולים ועושה את זה בצורה מכובדת ביותר. אנחנו מקווים ששימי יוציא לנו עוד להיט מרגש שכזה, אולי הפעם בהשראתה של יהודית.

9. רגב הוד - התנשאי לי

כשרגב הוד (אז זמר אנונימי) הוציא את הסינגל הזה, כמות השימושים בו בכניסות לחופה הייתה כל כך גדולה. הדבר גרם לזוגות שבאמת השקיעו לא מעט כסף ורצו להזמין את הזמר להופיע, היו צריכים להסכים לחתונה הפוכה ולהיכנס לחופה ב-11 בלילה, העיקר שהוד ישיר להם.

8. מושיק עפיה ושלומי סרנגה - חלום מתוק

הלהיט הקליט הזה שחרש את תחנות הרדיו, גרם אפילו לילדים בני שלוש לשיר אותו. מדובר בחיבור גאוני בין יוון וישראל, כשללחן היווני שולבו מילותיו של יוסי גספן.

7. אייל גולן - צליל מיתר

לאייל גולן יש עשרות להיטי אהבה, אך על הראשון שלו אי אפשר להתעלות. את "צליל מיתר" כתב ירון כהן ונראה שגם עבורו מדובר באחת מנקודות השיא של הקריירה.

6. שלומי שבת וירון כהן - האישה של חיי

כששלומי שבת ליקט חומרים עבור אלבום הדואטים שלו, הוא כבר הבין שמדובר בלהיט עתידי וכך סיפר לכולם. הוא לא טעה והדואט עם ירון כהן הפך להמנון רומנטי ואהוב.

5. זוהר ארגוב/אביהו מדינה - רעיה

למרות שאביהו מדינה מעיד על כך שמדובר בשיר שוביניסטי, ישנן נשים שעדיין מצפות מהגבר שלהן שיקדיש אותו עבורן בכל רגע רומנטי.

4. חיים משה - נשבע

קבלן הלהיטים הגדול בארץ ידע תמיד איך לרגש, והעובדה שעד היום השיר הזה מוריד לנו דמעה בכל הזדמנות בה הוא מושמע, רק הפכה אותו ללהיט חתונות קלאסי שממשיך ללוות זוגות לחופה.

3. עוזי פוקס - ילדונת

נכון, זה לא שיר מזרחי, אבל הוא הצליח לכבוש אלפי זוגות. זה גרם ללא מעט מכוכבי הזמר המזרחי של אז לזהות את הפוטנציאל שלו ולסלסל אותו לאוהבים שרוקדים צמוד צמוד על הרחבה.

2. שלומי שבת וליאור נרקיס - לכל אחד יש

דואט שנוצר באופן מקרי לחלוטין  והפך להמנון מרגש. בזמן שהוא הכניס את שלומי שבת היישר לעולם המזרחי, הוא גם הביא את ליאור נרקיס למיינסטרים הישראלי.

1. יואב יצחק וחיים משה - עד סוף העולם

מאז ועד היום לא נכתב שיר יותר מרגש מהשיר הזה, שבמשך שנים מושמע בכל האירועים. למרות ההצלחה הגדולה שלו והצמא של הקהל לעוד, חיים משה ויואב יצחק הבינו שמדובר בשיתוף פעולה של פעם בחיים והחליטו להשאיר אותו כדואט היחיד שלהם.