פרשת אייל גולן-אילנית לוי הופכת בימים אלה לשיר חדש של אייל גולן. שמו של השיר הוא "קל כל כך". כותב המילים והמלחין שלו רותם כהן, מספר הבוקר ל-mako כי כתב את השיר על הפרשה שהתפוצצה בשבוע שעבר. כזכור, אילנית לוי התראיינה וסיפרה שאייל גולן רואה את ילדיו ליאם ואלין רק אחת לשבוע-שבועיים ותיארה את הבגידות בה. גולן ענה לה בזעם שהיא תופסת כותרות על חשבונו. אברי גלעד הטיף לגולן על אבהות, גולן ענה גם לו וגלעד התנצל.

כעת היחסים המורכבים שבין אייל גולן לאילנית לוי ובן זוגה הנוכחי אלירז שדה, והילדים המשותפים אלין וליאם, הופכים כאמור לשיר חדש מפיו של גולן, עם השורות שכתב רותם כהן, ואומרות את הכל בפנים:

"קל כל כך לומר עלי הכל, ואז לתת לי להוכיח שזה אחרת, לא מה שנראה זה מה שיש לי בחיים, אבל נפתור את זה בהזדמנות אחרת / לא פשוט לקרוא שאת כותבת על אחד, שאת אהבת או כך הרגשתי, זה לא רק הבגידות זו אומללות נסתרת, אני האב של ילדיך כבר ביקשתי / שלא צריך לצרוח מה שכן אפשר ללחוש, אני האיש שלך וכך גם אשאר, נכון עברו תקופות שנראה שאני בורח, אך לא ממך, בהזדמנות גם אספר / שקל כל כך לומר עלי הכל, להשתמש במכונות של מלחמה, כמה עוד אסביר שהנשים והחיוך, הם לא אומרים עלי דבר, אז בשביל מה? / לא נעים לקרוא שאת אוהבת, ושהילד על ההיא לך מספר, ועל ההוא שמכנה אותי "ההוא" אני לא כועס, בואי נחיה, זה יסתדר".

אייל גולן ואילנית לוי (צילום: יואל מור)
ניפגש בבית הראשון. אייל גולן ואילנית לוי | צילום: יואל מור

בשיר ניתן לשמוע שאייל גולן שר לאילנית לוי משפטים שעשויים לגרום להרמת גבה, כמו: "אני האיש שלך וכך גם אשאר, נכון עברו תקופות שנראה שאני בורח, אך לא ממך, בהזדמנות גם אספר... כמה עוד אסביר שהנשים והחיוך, הם לא אומרים עלי דבר".

למעשה חושף כאן גולן בפני כולם את צפונות ליבו - הוא מאמין שהוא עדיין "האיש של אילנית", שהוא "ברח", אך לא ממנה, ושהנשים בחייו והחיוך התמידי שלו לא אומרים עליו בעצם כלום - רמה גבוהה מאוד של כנות, שצריך לזכור שנאמרת כלפי חוץ באופן חשוף, ואולי יהיו כאלה שיגידו שמדובר במסכה נוספת.

עד כה שיבץ אייל גולן באלבומיו כמה שירים שניתן היה לחשוב שהם קשורים לגרושתו אילנית לוי, כמו "זה אני","דה ז'ה וו'", שגן אותו יצר כהן, ו"כשאת איתו", ואף אמר בזמנו: "'כשאת איתו' זה שיר פרידה שיגידו שהוא על אילנית מן הסתם ולי אין בעיה עם זה". כעת נדמה שהו לקח את העניין עוד כמה צעדים קדימה.

יוצר השיר: "נאמרים על אייל דברים בקלות, על חשבונו"

רותם כהן בהופעה (צילום: שרון רביבו)
"אני כותב דרך אייל, יש בינינו חיבור נפשי". רותם כהן | צילום: שרון רביבו

-רותם כהן, למה שם השיר הוא "קל כל כך"?
"בגלל הקלות שבה דברים נאמרים על אייל, ואחר כך הוא צריך להסביר לכולם שזה נעשה על חשבונו וגבו לצורך אינטרסים. אנחנו בדיוק סוגרים אותו עכשיו. עד ארבע בבוקר היינו באולפן של המפיק תמיר צור כדי לגמור את ההקלטות. עובדים על השיר, באטרף כולם, כדי שהשיר יהיה מוכן. אייל נתן שם ביצוע כל כך יפה וכל כך שליו, היה תענוג לעבוד על השיר. ותמיר, שעשה עיבוד והפקה מוזיקלית, הוא אלוף בהפקות".

-איך נולד השיר?
"בעקבות הפרשה שהיתה בשבוע שעבר חשבתי על שיר. קראתי את מה שקרה בין אייל לאילנית וזה מה שהרגשתי, אני חושב על הדברים דרכו מעצמי".

-הצלחת להכניס את כל המשפחה שלו בבית אחד של שיר.
"עשיתי לו את זה גם בשיר 'דה ז'ה וו', כשהוא שר 'כשבאת לאסוף את הילדים'. זה נובע ממקום שלי. אין לי ילדים אבל ניסיתי להרגיש מהמקום שלו את מה שהוא מרגיש, מהקרבה הנפשית שלי לאייל. אני כותב דרכו, וזה נובע ממני. בשבילי זו הנאה צרופה שהוא מתחבר לזה".

-איך השיר הגיע לאייל גולן?
"פשוט אמרתי לו שיש משהו שאני רוצה שהוא יקרא, שיצא לי באותן שעות בצהרים. הוא אמר שהוא תמיד שמח לקבל טקסטים, ואז שלחתי והחיבור שלו לזה היה מיידי".

-והלחן?
"זו בלדת פסנתר. הלחן משרה רוגע".

אייל גולן פלטינה כפולה (צילום: אלוני מור)
האמא רונית: "אני מחוץ לקרב". אייל גולן עם אמו וילדיו בקבלת אלבום פלטינה כפול בהופעה בקיסריה | צילום: אלוני מור

-רונית גולן, אמא של אייל, מה דעתך על העניין?
"אני מחוץ לקרב. אני משתדלת להישאר בצל".

-השיר החדש מזכיר את הנכדים שלך.
"אין לי מה להגיד על השיר החדש, כי לא שמעתי אותו, אז תשאירו אותי בחוץ".

-משתמשים בשם של אייל כדי לקדם אינטרסים אישיים ויחסי ציבור?
"מה לעשות, אני אובדת עצות. אין לי מה לעשות עם העניין הזה. אני אמא שלו ואני אוהבת אותו. זה מה שיש לי להגיד".

את תגובתם של אייל גולן, אילנית לוי ואלירז שדה לא ניתן היה להשיג.

>> אוחובסקי: "שרית חדד דורכת במקום, כמו כל הז'אנר המזרחי"