מופע הפתיחה של גמר העונה השלישית של "אייל גולן קורא לך" בהיכל נוקיה זימן לבמה צמדים של מתמודדים עם ותיקי המוזיקה המזרחית. השיטה היתה קבועה - המתמודד הצעיר פותח את הנאמבר והזמר הותיק מצטרף אליו. הסידור הזה היה חביב, אם כי ניתן היה לנחש מיד עם פתיחת מי הזמר שעומד להצטרף. כמו כן ניתן היה להבין עד כמה גדול הפער, עדיין, בין הזמרים בתחילת דרכם לכוכבים המוכחים.

קיבלנו ברצף הזה מגוון ז'אנרי נאה: טורקית-דיכאון, בלוז-רומנטי, יוונית לפנים, חפלה מזרחית-ישראלית קלאסית, ריגוש תימני מתפרץ ובלדה שקורעת את הלב. ראוי לציין במוחד את העיבודים המצויינים של עמית הראל וההפקה המוזיקלית של יעקב למאי, ששוב מדגימים איך אפשר להפעיל סקציות של כלי מיתר וכלי נשיפה בתוך תזמורת נגנים גדולה, בשירות קונצרט ים תיכוני עם ערך מוסף.

עדן אבוטבול פתחה עבור זהבה בן את "טיפת מזל", הן היו אפילו לבושות דומה. אבוטבול שרה יפה, לא מבריק, אבל בסדר גמור. כשבן הצטרפה היא שטפה את נוקיה עם הקול הייחודי שלה והעצב היה מתוק מתמיד. עדן גבאי התחיל את "שרונה" בצורה לא רעה. הוא התאים את עצמו לשיר ולסולם ועשה עבודה טובה. הכניסה של אבנר גדסי, שהרעים עם הקול הבלוזי שלו, היתה מאלפת. תענוג.

דניאל כהן פתח מצויין את "דם דם" ושר ביוונית כמו שצריך. היה כיף לשמוע אותו. ההצטרפות של טריפונס העצימה את הכיף עוד יותר. הוא ניגן בו\וקי, הוא הלהיב, היתה שמחה גדולה בביצוע הזה. סחתיין. מתניה טיירי הסתדר סביר עם "פני מלאך", לא מדהים בכלל. הכניסה של יואב יצחק העירה את השיר, והעוצמה שיש ללהיט הזה השתלטה על ההיכל. כפיים.

חן בן עמי נכנסה ל"נערי שובה אלי" לא בצורה הכי חלקה אבל הצליחה להסתדר. מרגול הביאה לנאמבר בוסט של אנרגיה, לקחה את בן עמי קדימה והרימה את הקהל כמו שרק היא יודעת. חמשת המתמודדים - טיירי, בן עמי, כהן, גבי ואבוטבול - התחילו את "כשאת איתו" ישובים על כיסאות. הביצוע שלהם לבלדה הזו היה טוב יותר מאשר בשירים הקצביים - כנראה שהם מסתדרים יותר טוב עם בלדות ספרדיות. כשגולן הצטרף התמונה היתה מושלמת.

הסיבוב הראשון

עדן גבאי - "תני לי את הלב"

הביצוע של עדן גבאי היה כמעט מושלם, מכל הבחינות. הוא שר מעולה את השיר היפה הזה של שימי תבורי, עוצמתי, יציב, מרגש, זועק, חד מצד אחד ובשרני מצד שני. גבאי לקח את הגרון שלו למקום גבוה מבחינת האומץ והאיכות. שמעתי אותו ונהניתי. הוא הצליח להעביר בשירה שלו את הנואשות הגדולה שיש בשיר הזה, את הכמיהה לאהבה. הוא המשיך והמשיך עוד פזמון ועוד פזמון והעלה את הרף של עצמו בכל פעם מחדש. לא רציתי שזה ייגמר.
ציון: 9

 

חן בן עמי - "נכון להיום"

לחן בן עמי יש עליות וירידות ברמת הביצוע תוך כדי הנאמבר. היא לפעמים מזייפת, לפעמים שרה מושלם. היו לה כאן קטעים שקטים שבהם היא נגעה מאוד בנשמה והיה קטע שבו היא פתחה חזק את הקול ונתנה מהעוצמות שיש שלה. מצד שני היו לה כאן גם נפילות. צריך להפריד בין העיבוד של עמית הראל שהיה מקורי ואמיץ והעיף את השיר למקומות אחרים לגמרי, לבין היכולת של בן עמי לשלוט בשיר, לשחות בו טוב ולזרום איתו. היא היתה טובה מאוד לפרקים ופחות טובה בקטעים אחרים.
ציון: 8.5

 

דניאל כהן - "לפעמים"

דניאל כהן עלה לשיר הזה צרוד, או לפחות ככה הוא נשמע. הוא נתן את כל מה שיש לו על הבמה, הוציא את הנשמה, הוציא את הגרון, היה מפוקס על השיר והתיישר עליו כמו סרגל. כמפויען הוא נתן שואו טוב ואפשר היה להאמין אצלו לכל מילה. עדיין, ווקאלית, הוא נשמע צרוד. יש כאלה שהחריכה שלו הזו בקול מטריפה אותם לחיוב ויש שלשלילה. הוא בחר שיר גדול, המנון, והוא ביצע אותו טוב. הכיוון היה נכון, הכוונה, כאמור, היתה מושלמת. אבל בסך הכל זה לא הביצוע הכי טוב ששמענו בשלב הזה.
ציון: 8

 

עדן אבוטבול - "אמי אמי"

וואו מה זה היה הדבר הזה. עדן אבוטבול כאן הרבה יותר טובה מבתחילת הערב. הביצוע של לקלאסיקה של אהובה עוזרי היה מרגש באמת, כל כך מרגש שדמעה ניקווה לי בזווית העין. זרמתי איתה על השיר הזה והיא לקחה אותי יד ביד ודקרה אותי עמוק בלב. כמעט בלי לזוז, זהבה בן סטייל, לבושה כמו דיווה ערבייה מהחלומות, אבוטבול העיפה את השיר הזה אל על. ההתפתחות הרוקיסטית של העיבוד לקראת הסוף היתה מדהימה, ממש הסטייל של ברי סחרוף. איזה יופי.
ציון: 9

 

מתניה טיירי - "כוכבי לילה יזהירו"

איזה ביצוע ספרדי-יווני מתוק של מתניה טיירי לשיר המגניב הזה של זוהר ארגוב. הוא פתח חזק מאוד והיה נשמע חופשי, מאושר ומשוחרר. העיבוד הכיפי סחף אותו לתת ביצוע שזמרים רבים היו מתקנאים בו. נהניתי מאוד לשמוע אותו שר ולראות אותו זז. בסך הכל אחד הביצועים היותר מהנים של הערב הזה. מבחינה קולית הוא היה מדוייק והגיע למקומות הנכונים, לא פתח חזק מדי וגם לא נתן לשיר לברוח לו. שלט בו היטב ועשה אחלה עבודה.
ציון: 9

הסיבוב השני

דניאל כהן - "אהבה ללא גבולות"

הבחירה בדניאל כהן היתה תמוהה לגמרי. הוא כאמור הגיע לגמר הזה צרוד ובנאמבר הזה, עם "אהבה ללא גבולות" של דודו אהרון הצרידות הזו בלטה עוד יותר. הקול שלו נשמע לא טוב, השי"ן שלו שרקה, הקול שלו לא היה יציב. לא יודע מה השופטים בנוקיה שמעו באוזניות - בטלוויזיה בבית הביצוע הזה נשמע לא טוב, לא טוב. כהן היה אנרגטי מאוד וזז על הבמה בטירוף, ממש כבש אותה, אבל הוא לא זמר מספיק טוב לניצחון, ולפי הביצוע הזה גם לא הגיע לו לעלות לדו-קרב ואפילו לא להיות בגמר.
ציון: 7

עדן אבוטבול - "סיבני אחבק" ("רוח ים")

וואו איזה ביצוע. וואו איזו זמרת. איזה אומץ. זמרת ישראלית יהודייה עולה לשיר בגמר של תוכנית ריאליטי בשידור חי בערוץ 2 ושרה בערבית, שיר שכולם מכירים מהביצוע המושלם של עופר לוי, קיבל הערב ביצוע מושלם בערבית מזמרת שהייתי רוצה לראות הופעה שלה, זמרת שיש לה את זה ובגדול. עדן אבוטבול שלטה בשיר שליטה מושלמת מתחילתו ועד סופו, הטעימה כל מילה במדויק ועינגה אותי עונג צרוף, גם הדהימה אותי וגם ריגשה אותי. כל הכבוד לה.
ציון: 10

>> שיר הגמר של אייל גולן: "סטטוס מאוהב"