אייל גולן, עטיפת אלבום, חלק מחיי (צילום: אלוני מור)
עטיפת האלבום "חלק מחיי" של אייל גולן. צילום: אלוני מור, עיצוב: דורון עדות | צילום: אלוני מור

אייל גולן חגג את יום הולדתו ה-40, ובמקביל לגמר תוכניתו "אייל גולן קורא לך" בערוץ 24, הוציא את אלבומו החדש "חלק מחיי". על עטיפת האלבום מוטבע פסיפס תמונות מחייו של גולן, אנשים שהם חלק מעולמו, וביניהם ילדיו ואשתו לשעבר אילנית לוי. שלל התמונות יוצרות יחד את תמונת דמותו של גולן.

מלאך שומר

מתוך האלבום החדש בחר אייל גולן להשמיע את השיר המרגש "מלאך שומר", שכתב והלחין ישראל בלו, ועיבד והפיק מוזיקלית דודו קומה. שיר שמדבר על אהבה מרוחקת, מהצד, שמוכנה להתפרץ בכל רגע.

אם תתני טיפה, אתן לך ים / אם תושיטי יד, אתן חיבוק גדול וחם / אם תפני לי חדר בליבך, אתן את כל כולי למענך

פזמון: ורק תדעי, שיש אחד בעולם, שאוהב אותך, טיפה מעל כולם, זכרי תמיד, מביט עליך מהצד, כמו מלאך שומר, שלא תהי לבד

פזמון: ורק תדעי...

אם תתני מילה, אתן לך שיר / אם תתני כוכב, אביא ירח שיאיר / אם תצעדי רק צעד לחיי, ארוץ אשא אותך בשתי ידיי

פזמון: ורק תדעי...

כשאחר

שיר נוסף שגולן בחר להשמיע מהאלבום הוא הבלדה השקטה ויפה "כשאחר", שכתב נועם חורב, הלחין רותם כהן ועיבד והפיק מוזיקלית תמיר צור.

כשאחר יסתנוור מהאור שבעינייך / יטעם את הטעם של שמך / יחבק וישתיק בשתי ידיו את כל פחדייך

כשאחר יתעורר לצידך / כשאחר יבין את כוחן של הדמעות / ישבר בצל של בכייך / יתקרב וילחש לך את כל הסודות

כשאחר יאחוז בידייך / רק אז אני אשבר לאט אצעק בשמך כמעט / כשאחר יתאהב ויגלה אותך / אחכה רק לך גם אם אהיה לבד / כי אינני יכול אינני יכול בלעדייך

כשאחר יקנא לך מרוב אהבה / לאט ישתנה בשבילך / יכאיב לעצמו כשאת קצת עצובה

כשאחר יגור בליבך ' כשאחר יבקש אז ברגע מתוק / רק לחיות את חייו לצידך / אז אני אתפרק לבד וקצת רחוק / כשאחר יזדקן לצידך

חלק מחיי

שיר הנושא של האלבום החדש הוא "חלק מחיי", שכתב והלחין אביעד פניו, עם עיבוד והפקה מוזיקלית של דודו קומה.

יד האל או יד גורל הובילה אותך / אל דלתי כשעוד הייתה סגורה / והיום אני חוזר אותה פותח / אל דירה והיא ריקה נורא / כל אותן לשונות רעות / לבסוף יכולות לראות / איך בין מחול שדים / נותרנו שנינו עוד רוקדים / כי אחרי הויכוחים נותרו רק חיוכים / זיכרונות יפים וכמובן שני מלאכים

אני לא אומר את זה מספיק אולי, כמה טוב שאת עוד חלק מחיי / כן אחרי כל הפרידות דרכינו נפרדות / יש כל כך הרבה דברים עליהם להודות / אני מודה אני מודה  מעט מדי /  כמה טוב שאת עוד חלק, את עוד חלק מחיי

מסלולים שנפרדים ומובילים / כל אחד לכיוון אחר / נפגשים ומתחברים ברגעים / שאותם אני תמיד זוכר / כי היה לנו טוב ואז רע / גם אם לא נחזור בחזרה / איך זה למרות הכול / הצלחנו שנינו לא ליפול

כי אחרי הויכוחים נותרו רק חיוכים / מכל פסגה שאני כובש / מכל רגע מרגש / כן את יודעת לך עוד יש / מקום בשמחותיי / וברגעים בהם אני שבור / זה לא סופו של הסיפור / כי התפקיד שלך שמור / בסרט של חיי

מתפוצץ בגללך

אחד השירים המקפיצים באלבום הוא השיר הקצבי "מתפוצץ בגללך", שכתב רמי לב והלחין דורון אלימלך, עם עיבוד והפקה מוזיקלית של תמיר צור.

כבר כמעט שלוש בלילה לבדי כי את אינך איתי / מדמיין אותך הלילה כי זו את שאהבה נפשי / כבר עבר שבוע אני לא רגוע לא יכול כשאת נסגרת / אני לא יודע אני משתגע תני לי להרגיש אחרת

פזמון: מתפוצץ בגללך רק תגידי לי איך לדבר אלייך / בכל יום מחדש מחפש את הדבש שבשפתייך / מתפוצץ בגללך רק תגידי לי איך לדבר אלייך / לא שודד לא גנב סך הכל מאוהב קחי אותי אלייך

מול קירות ריקים קורא לך וחיי לגמרי לא חיים / תני לי את כולי לתת לך מה עוד לא עשיתי אלוהים / כבר עבר שבוע אני לא רגוע לא יכול כשאת נסגרת / אני לא יודע אני משתגע תני לי להרגיש אחרת

פזמון: מתפוצץ בגללך...

כמו כן מהאלבום יצאו עד כה הסינגלים "נולדת בשבילי", "רציתי להגיד לך" עם מקצב הרגאיי, "בואי נברח", שאת מילותיו חיבר אייל גולן עצמו, "מזמור לגלעד", שיר התפילה להשבתו של החייל החטוף גלעד שליט ו"תמונה שבורה", גרסת הכיסוי המצוינת ללהיט הותיק של מוני ארנון.

אייל גולן פרומו גיטרה (צילום: אלוני מור)
הרבה אהבה מהמעריצים. אייל גולן | צילום: אלוני מור

הברכות שלכם לאייל גולן

לפני כשבוע הזמנו אתכם לברך את אייל גולן לכבוד יום הולדתו ה-40. עשר הברכות המצטיינות מזכות את המברכים באלבום החדש. ואלו הן:

יואב נפתלי
"מזל טוב רק בן 40 אבל עם עשיה גדולה אין לך מושג כמה אתה והתוכנית אייל גולן קורא לך עושה לנו טוב בנשמה אאחל לך חיים ארוכים ומאושרים ותתחיל לחשוב על התוכנית הבאה במיידי בתוכנית זו גילנו כמה לב ענק יש לך תשאר איתנו לעד".

מתי שלום
"מזל טוב לךוכל הכבוד לך על כל מה שאתה עושה למען כל מי שזקוק. יישר כח.אני זוכר אותךילד כשאביך דני עבד איתי בריצוף ואני שמעתי אותך שר כבר אז.כן זה אני מתי שלום".

בקי זנגילביץ
אייל שפע מזל טוב שתמיד תהיה שמח ומלהיב וכמו שאמר אריק איינשטיין שאפשר לכוון צליל לפי הקול שלך אתה נסיך יחיד ומיוחד עם לב גדול ונדיב כמעיין שופע שתמיד תהיה לנו בריא ויוצר,"השם ישמורך מכל רע ישמור את נפשך ישמור צאתך ובואך מעתה ועד עולם". מעריצה ומעריכה בקי".

רונית שחורי
"סוף סוף לחגוג יום הולדת איכותי, גיל של הגשמה ופינוק אמיתי. לשנים של עשייה יש תוצאות נהדרות ועכשיו קוצרים את הפירות, יש בך בשלות, ניסיון ותבונה, גיל ארבעים הוא באמת מתנה, רק שליש מאחור והדרך ארוכה, זה הזמן להביט קדימה ולהינות מכל דקה!".

קארינה גז
"כי עימך מקור חיים הנראה באורך אור -אור זרוע לצדיק כמוך אייל וישר הלב איתך השמחה לך שלום לביתך שלום לילדך שלום לאילנית שלום לבטטא שלום וכל אשר תעשה שלום ברכה והצלחה שתמיד תהייה בריא שמח ומאושר---אמן".

ויקי אריאלי
"אייל ילד יקר של אמא שהקדוש ברוך הוא ימלא את כל משאלות ליבך ושתזכ ה לראות בנים לבניך שהברכה תשרור בכל מעשיך מי יתן וכל ילדי ישראל יגדלו בין הוריהם אמן ואמן".

מלי מלכה
"אייל החמוד, חיבוקים ונשיקות ליום הולדתך. תמשיך להיות אנושי, חייכן, אוהב, נותן בסתר ואחד שההצלחה לא עלתה לו לראש הרבה הצלחה בהמשך דרכך עשיה טובה מהנה ושעוד מליוני אנשים יהנו מהמוסיקה שלך. פשוט תענוג לאוזן".

אליסה דרי
"המון מזל טוב עד 120 לזמר הנדיר,הרבה בריאות,ברכה הצלחה,אושר,ושתזכה לעוד הרבה ימי הולדת אמן.אני מעריצה אותך מאז שהתחלת לשיר אני חייבת לשמוע את קולך המיוחד כל יום בשביל הנשמה שלי שממש מכורה לקולך".

מיכל שפרוט
"לאייל, הגעת לגיל שאפשר להתחיל, זהו משפט די נדוש אבל גם די יעיל, אז נצל את הזמן באופן בלתי רגיל, כי מעכשיו הוא פשוט יחלוף לך בטיל... בכל תפקידך בחייך , הינך מצטיין, כאב, כאדם, כזמר או כבן. עד 120 ומזל טוב בעתיד, וזכור שאנו משפחת שפרוט אוהבים אותך תמיד".

רוזית גל
לאייל היקר.. ליום הולדתך אאחל רק לך שתמיד אושר יהיה בחלקך שבריאות תלווה תמיד אותך שתמשיך לשאוף גבוה שתדע להבחין בין טוב לרע אפשר לאחל עוד המון אז אתן לך את האפשרות לעשות זאת בשמחה ושגעון.. ורק עוד דבר אחד קטן אל תשתנה ותמשיך לשמח את לב כולם!!! :)".

>> אייל גולן בראיון מיוחד: "אני המבקר הכי גדול של עצמי"