דודו אהרון השקה (צילום: ראובן שניידר )
"כשהחתונה תבוא היא תבוא, בינתיים אני מתמקד בקריירה". דודו אהרון | צילום: ראובן שניידר

אחרי שהשיל ממשקלו עשרה קילוגרמים בעבודה קשה בחדר כושר, השיק אתמול דודו אהרון את אלבומו החדש והחמישי "גיבור", שלהפתעת רבים הגיע חצי שנה בלבד אחרי אלבומו הקודם "אין כמו אהבה". אהרון ביצע על הבמה במועדון רידינג 3 בנמל תל אביב ארבעה שירים בולטים מהאלבום החדש: שיר הנושא "גיבור", שמסתמן כבלדה חזקה במיוחד, "בלדה חזקה נוספת - "חלום שלא נגמר" (שהפיק רביב בן מנחם), השיר העצוב "אל תסגרי לי את הדלת" והשיר שהוא לא עצוב, לדברי אהרון, אבל נקרא "שיר עצוב".

>> האזינו לכל שירי האלבום "גיבור"

על הבמה לא שכח אהרון לברך את הזמרת ג'ולייטה שעברה לניהול משותף שלו יחד עם אייל מלכא מנהלו האישי, ואתמול בכתבה בחדשות עשתה סולחה עם מנהלה לשעבר גלד מסאמי וכבר הצהירה שהיא רוצה להגיע בשנה הבאה לקיסריה. אהרון הפתיע אותה והכריז שהיא תתארח בהופעה קרובה שלו בקיסריה בחודש אוגוסט, אבל מה שעניין יותר את עשרות המוזמנים הוא האלבום החדש של אהרון, שכאמור יצא בהפתעה.

דודו אהרון: "חיפשתי עומק, יש בלדות מרסקות"

"לא תכננתי את זה ככה", אומר אהרון בראיון ל-mako. "הייתי תוך כדי עשייה של שירים חדשים והבאתי למעבד תמיר צור עוד ועוד סקיצות. בשלב מסויים ראינו שמצטברים שירים. המהלך הרגיל היה להוציא 5-7 סינגלים ואז להוציא אלבום, אבל אני החלטתי להפתיע את הקהל שלי ולעשות אחרת. התחילו שמועות בתעשייה ורבים לא האמינו שזה יקרה. כי הרי רק לאחרונה סיימתי את סיבוב החורף שלי עם האלבום הקודם. אבל אני שלם עם הצעד הזה ושמח איתו. אני לא זוכר יום כזה שבו הסלולרי שלי פשוט קרס מרוב הודעות, אולי בימים שהופעתי לראשונה בקיסריה ובנוקיה. אני בכיוון טוב".

דודו אהרון השקה (צילום: ראובן שניידר )
"זה אלבום שיש בו הכל מהכל, גם רוק, גם שירי פופ, גם בלדות מרסקות" דודו אהרון משיק אלבום חדש | צילום: ראובן שניידר

-אולי זה בגלל שהאלבום הקודם לא הצליח והיית צריך להיטים חדשים בשביל הקהל?
"ממש לא. האלבום הקודם הצליח. מי שמכיר אותי וישמע את האלבום החדש יבין שחיפשתי בו לצד הלהיטים הקלילים גם שירים עם עומק, חיפשתי ללכת גם למזרח וגם למערב. לכן יש בו שיר כמו 'מוכר לך', שהוא לגמרי פופ-רוק אמריקני, ומצד שני יש שיר כמו 'שיר עצוב' שמזכיר את אהוד בנאי מבחינת הלחן ואני גאה בו מאוד, ויש באלבום הזה בלדות שהן מרסקות".

-אתה מחפש יותר עומק עכשיו במוזיקה שלך?
"כן, אני חושב שהתבגרתי, אני נושק לגיל 28, וחושב שאני כותב טקסטים יותר טובים, עם דגש על הפקה איכותית. אם באלבום הראשון כתבתי על אהבה ראשונה, עכשיו אני יכול לכתוב על ההמשך שלה. ועדיין יש את השירים הקלילים עם המילים הפופיות הפשוטות. ואם האלבום 'מילים פשוטות' היה יותר פופי ו'אין כמו אהבה' יותר מזרח, אז ב'גיבור' יש הכל מהכל. ושמע, הוא עשה 70 אלף צפיות ביום, זה לא דבר של מה בכך. גם שיניתי עכשיו את הליינאפ לקראת קיסריה. המעריצים רוצים את 'אל תסגרי לי את הדלת' ואת 'גיבור'".

אלון דה לוקו: "שיר עם דודו? היינו מפרקים את המדינה"

אלון דה לוקו על כיסא (צילום: קובי אל)
"באמריקה מספיק לך להיט אחד לכל החיים, פה רוצים ממשך להיט כל חודש". אלון דה לוקו | צילום: קובי אל

מבין באי אירוע ההשקה של דודו אהרון, היו כמה שניסו להציע הסברים משלהם לצעד המיוחד שעשה, הוצאת אלבום חדש חצי שנה אחרי הקודם.אלון דה לוקו, שכבר הוציא ארבעה אלבומים והחמישדי בדרך אומר: "כשטתה חם ויש לך שירים, אתה צריך ללכת על זה. באמריקה להיט אחד גדול מספיק לך לכל החיים. פה מצפים ממשך כל חודשיים להביא להיט חדש ואתה צריך להצדיק את עצמך. אני אומר לדודו, שכל עוד הוא יכול לרכוב על הגל - שיגלוש עליו בגדול".

-חשבת לעשות איתו דואט?
"הייתי שמח להקליט איתטו, עם עברי לידר, עם מוש בן ארי. אני חושב שאם הייתי עושה שיר עם דודו אהרון היינו יחד מפרקים את המדינה".

אייל גולן: "נשתף פעולה בעתיד"

"מה שחשוב זה השירים", אומר אייל גולן. "עוד לא שמעתי את האלבום ואני לא יודע אילו שירים דודו כתב, אבל הוא יוצר ומלחין מוכשר. הוא יודע מה הוא עושה. אם הוא החליט אחרי חצי שנה להוציא עוד אלבום, זה אומר שכנראה היו לו מספיק שירים טובים ושכיוצר הוא היה פורה מאוד. מבחינתי זה סבבה, אני ממש לא פוסל שום צעד כזה".

תמונה אייל גולן קיסריה 2012 (צילום: זהר צברי)
"אני מאמין שעוד נשתף פעולה בעתיד, דודו יוצר מוכשר וזמר מצויין". אייל גולן | צילום: זהר צברי

-האלבום הקודם שלו הלך לכיוון רטרו למזרחית של פעם.
אייל גולן: "אם גם האלבום החדש כזה אז אני אהנה ממנו. אני אוהב את הצליל של המוזיקה של פעם, יש דברים ברטרו הזה שהם טובים מאוד".

-מה בעניין דואט ביניכם?
אייל גולן: "עשיתי עם דודו ועם משה פרץ מחרוזת שירים ולהיטים בגמר העונה של 'אייל גולן קורא לך'. מתי שוב נשיר ביחד אני לא יודע. אני אוהב את שניהם ובטוח שיהיה בינינו עוד שיתוף פעולה. אני מזכיר שבאלבום האחרון שלי דודו כתב והלחין".

-דודו ומשה בעצם הולכים בעקבותיך, בדרכך?
"הם זמרים טובים בפני עצמם ואם הם רואים את עצמם כהולכים בדרכי זה מחמיא לי. שניהם מצוינים".

דודו אהרון: קיבלתי מחמאות מחיים משה ואביהו מדינה, רק בשביל זה היה שווה"

"אני מודה לאייל על המחמאות ומצטרף להערכה שלו שאנחנו נשיר שוב ביחד תישהו", אומר דודו אהרון. "במשולש הזה של משה, אייל ואני בטוח יהיו עוד שיתופי פעולה, זה יגיע, זה יקרה, אנחנו רק לא יודעים מתי. אני יכול להעריך שמתישהו בשנה הקרובה יהיה דואט של אייל איתי או עם משה, או של משה איתי. יש גם דיבורים על מופע משותף לשלושתינו, אבל בינתיים הם עוד לא התממשו. כשזה יקרה זה יקרה".

-דודו, אתה מרגיש שהתקדמת כזמר מבצע?
"כן, בוודאי. תראה, צמחתי מהמועדונים, מהופעות, ותמיד אמרו שאני זמר טוב על הבמות, אבל באולפן לא מגיע לשיא. הייתי עצור. גם אייל אמר לי את זה. עבדתי על זה וחיכיתי שזה יבוא, ואני מאוד שמח שזה הגיע. היו לי שיחות עם אמנים גדולים שגדלתי עליהם כמו אביהו מדינה, יואב יצחק וחיים משה, שכל אחד מהם בפני עצמו הוא אגדה בעיני, והם אמרו לי שזה יבוא, לא לדאוג, זה יגיע. ובאמת אחרי שהוצאתי את 'אל תסגרי לי את הדלת' חיים משה התקשר אלי והחמיא לי, ואמר לי שהוא גאה בי ושרק אמשיך ככה, וזה שהוא בא היום להשקה שלי זה מחמאה ענקית בעיני. גם קיבלתי טלפון מחמיא מאביהו מדינה. רק בשביל זה היה שווה הכל".

-כתבו בעיתון שהמוזיקה המזרחית בירידה.
"ועובדה ששכולם מופיעים בקיסריה הקיץ - אני, אייל, משה, ליאור, קובי, כולנו עדיין שם. ככה זה, מה שמצליח מושך אש, אין מה לעשות. אני אשמח אם כמו שאנחנו גדלנו יגדל כאן דור חדש של רוק ישראלי כי בעיני יש מקום לכולם. אז מספיק עם המלעיזים. המזרחית רק עולה".

גיספן: "המזרחית מרגיזה, אז התקשורת ממציאה סיפורים"

יוסי גיספן, בשרית חדד סימפונית (צילום: שרון רביבו)
"אני אוהב כל מה שדודו מוציא. הוא צעיר ומוכשר ואסור לו לעצור". יוסי גיספן | צילום: שרון רביבו

מי ששותף לדברים האלה הוא הפזמונאי והכותב יוסי גיספן שהגיע לאירוע: "התקשורת מספרת איזה סיפור שבא לה לספר. בינתיים האולמות מלאים, יותר מפעם. כשאני מבקש הזמנה לראות הופעה אומרים לי שהכל נמכר. אז מנסים ליצור אשליה שיש דעיכה. כתבו שהבועה התנפצה. כנראה שזה מרגיז מספיק אנשים".

-מה דעתך על המהלך שעשה דודו?
יוסי גיספן: "אני אוהב כל מה שהוא מוציא. האלבום הקודם שלו הצליח מאוד ויש לי תחושה שזה יצליח יותר. אני בעדו לגמרי בעניין הזה. הכרכרה רוכבת ואסור לשים רגל וללחוץ על הבלמים. הוא צעיר וככל שהוא יצבור עוד שירים לרפרטואר ואלבומים וניסיון הוא יבסס את המעמד שלו. ובכלל, לא מודדים אדם על פי כמות ההפקות שלו".

מי שדווקא כן נמדד על פי כמות ההפקות שלו הוא המעבד והמפיק המוזיקלי תמיר צור, שיצר עם אהרון את האלבום החדש תוך חודש וחצי. "כל שיר שדודו הביא לקח אותי למקום אחר, למדינה אחרת", אומר צור. "כמו שדודו אמר זה באמת אלבום מאוד מגוון עם שלל סגנונות וכל אחד יוכל למצוא בו את מה שהוא אוהב".

מההשקה להופעה וממנה לשתי חתונות

אין תמונה
"סיפרתי לכולם שאני מבריא מניתוח במיטה, אבל הייתי באולפן עם דודו. תמיר צור

-איך מסיימים אלבום בחודש וחצי?
תמיר צור: "עברתי ניתוח בבטן, ואמרתי לאנשים שאני שוכב במיטה ומחלים, אבל בעצם הייתי עם דודו באולפן, ימים ולילות, לא ויתרנו ועבדנו מאוד קשה כדי שהאלבום ייצא בזמן. היה לנו דד-ליין. אם לא היינו עומדים בו האלבום לא היה יוצא".

ודודו אהרון, שאחרי ההשקה חיכו לו עוד מופע פרזנטציה, ושתי חתונות, מודה שהוא מכור לעבודה: "אני חולה על אולפנים והקלטות ושירים חדשים. כשכולם יוצאים לבלות אני באולפן, עובד על עוד שיר חדש, נהנה בטירוף למצוא לו עיבוד וסאונד. זה הקטע שלי".

-ומה עם חתונה, משפחה?
"כשזה יבוא זה יבוא. בינתיים אני מתמקד בקריירה שלי, ובזה אני משקיע את מרב המאמצים. נראה לי שעד עכשיו הולך לי טוב".

>> ג'ולייטה עשתה סולחה עם גלעד מסאמי ורוצה שדודו אהרון יביא אותה לקיסריה