★ "מצילומי 'לה לה לנד', באמצע תהליך התבגרות, הדרך לא הייתה קלה. הבנתי המון דברים, רציתי שהמון דברים יראו אחרת, והלחץ ממה יגידו ובעיקר מהתקשורת רק הפך את זה לקשה ומתסכל יותר. המשכתי לשדר שגרה, שחררתי 2 שירים ואז הבנתי שאני חייבת לעצור ולעבור שינוי עם עצמי. בחרתי להתרחק ולהוריד פרופיל". שרית אביטן, בעבר ההבטחה הגדולה ביותר של רוברטו בן שושן אחרי מאיה בוסקילה, חוזרת עם שיר חדש ועם בטן מלאה. הנערה היפהפייה מאשדוד כבר לא נערה, אביטן בת 26, יודעת ומבינה את הטעויות. אחרי שלקחה פסק זמן מהמוזיקה היא מרשה לעצמה לחזור ולנסות לכבוש את ליבם של המעריצים בדרך יותר בוגרת: "יש המון שינויים בתפיסה שלי, הפסיק לעניין אותי להיות  "המאמי של כולם והחתיכה עם הקול היפה". הבנתי שיופי וקול הם כלים שעוזרים מאוד ופותחים דלתות אבל זה לא סיפק אותי".

אז איפה היית עד היום?

"הלחנתי, כתבתי, יצרתי, חיפשתי את שרית האמיתית. אני חושבת שזמרת היום צריכה הרבה מעבר ללעמוד ולשיר. כשעצרתי הכל, בניתי תוכנית עבודה אבל איך שהוא השקט והלבד יצרו תחושת בדידות שהציפה אותי וגם עיכבה בדרך. המקצוע שלי מאוד מבלבל, לפני רגע הייתי הבטחה ופתאום השקט הזה, אמנם שקט שאני בחרתי, אבל הוא בכל זאת הצליח לחלחל ולגבור עלי".

כאבת או כעסת על מישהו?

"היו רגעים שכאבתי והיו רגעים שכעסתי, היו רגעים שחשבתי שאולי טעיתי בהחלטה. אבל המשפחה, החברים הקרובים שלי וערן שקד שמנהל אותי היום היו שם להזכיר לי כמה אני מוכשרת". שרית שוקלת מילים לאחר כל שאלה, מנסה שלא לדבר על הסוף העכור (על פי מקורבים לשניים) עם רוברטו בן שושן. "התקופה הזאת העלימה את הנערה שכולם עשו עבורה, וגיליתי אישה חזקה שלא מפחדת להילחם. נלחמתי על האמת שלי, נלחמתי על החלום שלי".

השיר חדש "לילה בחדרי" נשמע שונה משרית של 2011.

"נכון, מדובר בבלדת אהבה. טקסט גבוה, שייגע בכל אחד ואחת, אחרי הכל כולנו עולים בלילה ומנסים להבין דברים". אבידן מסכמת את השנים האחרונות: "מי שיאזין לשירים החדשים שלי יוכל לחוות את הסיפור שלי. את כל הרגעים, הטובים והפחות טובים. אני באה 100% נקייה ואותנטית יותר מאי פעם, מפוכחת מתמיד, עם אמביציה, מוכנה לכבוש את הבמות ומגוונת בסגנונות. פחות נערה ויותר אישה".

★ נראה שלא מעט כוכבים נולדים בצפון. לאחר ההצלחה של עדן בן זקן ילידת קריית שמונה, זמרים מוכשרים מצליחים לכבוש את הרשת כשהם סוחפים אחריהם אלפי מעריצים וללא כל עזרה מהתקשורת. לפני כחודשיים כתבנו על קורל חצבני הצפונית שכבשה את הרשת בכמעט שני מליון צפיות לחידוש לשיר של רוניוס "טיפש או מאוהב". ועכשיו רשמו בפניכם את השם שכבש את לבם של עשרות אלפים בארץ: מושיקו מור.

את השם לא בטוח ששמעתם, אבל מתברר שהבחור הצעיר סוחף אחריו אלפי מעריצים עם למעלה מ-13 מיליון צפיות ועשרות שירים. מושיקו, יליד עפולה בן 28, מציג יומן עבודה עמוס ומעלה סרטונים של מעריצים וזמרים מפורסמים  ששרים את שיריו ברחבי הארץ. "אני מרגיש שאוטוטו התקשורת תבין שאי אפשר להתעלם ממני, כל יום אני מופיע, כל שיר שאני מוציא בשבוע מגיע למאה אלף צפיות ותחנות הרדיו והטלוויזיה מתעלמות. זה מאכזב, אבל למרות זאת לשמחתי אתה רואה את ההצלחה". בהצלחה שלו מושיקו לא טועה, סרטונים שהוא מציג בפני מראים אהדה לבחור הצעיר שרוצה לטרוף את העולם.

עומר אדם ועדן בן זקן מקבלים הכרה תקשורתית מתחילת דרכם וממך התקשורת מתעלמת, למה?

"אין דבר כזה יותר טוב ממני או מזמר אחר, כולם טובים והקהל בשורה התחתונה קובע".

אז למה אני לא שומע אותך ברדיו או צופה בך בטלוויזיה?

"עובדה שאתה עכשיו כותב עליי ולאחרונה ירון אילן ובכלל ערוץ 24 מפרגנים לי, אולי זה סימן שהתקשורת התחילה ליישר קו עם השטח". עם התקשורת או בלעדיה, השטח מחבק את מור. לפני שלושה שבועות חידש מור את "לפעמים" של אורי בן ארי וזכה ל600 אלף צפיות. "תבין זה עולה כל יום ב-40 אלף צפיות והכל אמיתי".


איך אתה מסביר את התופעה הזאת שקוראים לה מושיקו מור?

"אני בא כמו עצמי, אני בפשטות עם סגנון השירה שלי וזה הביא את הקהל למצב שהם חושבים שזה שיר מקורי שלי".

השיר החדש שלך שאנחנו מביאים אותו כאן לראשונה, מדבר על נאמנות לאשה. יש סיפור מאחוריו?

"על כל שיר יש סיפור, תראה לי זוגיות שלא מחפשים בה נאמנות? נאמנות בין בני זוג זה הדבר הכי חשוב שיש, ועכשיו יש על זה שיר אהבה חדש".

★ "עשינו בית ספר ברשת; העלינו את השיר "ישיבה בחוף בת ים" ושאלנו מי הזמר, ומאות התגובות היו חד משמעיות - פאר טסי. עד כדי כך שאחד מאתרי המעריצים של עדן בן זקן שלח לטסי ברכה על השיר החדש". כך מספר לי דורון, בעליה של תחנת הרדיו האינטרנטית המזרחית הגדולה בישראל. אבל "ישיבה בחוף בת ים" הוא שיר חדש שכתבו יוני סלע וימית אסף לארז אמידי, בן 24, משגיח כשרות מאשקלון - וההבטחה הים תיכונית של רדיו מנטה.

דורון אתה לא חושב שזו טעות להשוות זמר אחד לאחר?

"אני לא משווה זמר לזמר, אבל יש מעצורים בדרך והיום הצלחה לא נמדדת רק בכשרון. החלטתי להוציא את הסרטון בפייסבוק ללא שם הזמר והסרטון שותף בכל מיני מקומות, וכולם חשבו שזה פאר טסי. למען האמת אני מאוד שמח שמשווים אותו לזמר כמו פאר, לדעתי הוא זמר מעולה עם גוון קול מיוחד ושונה. כמעט כל הזמרים הצעירים היום מאוד דומים בצבע קול: איתי לוי, שקד קוממי, יגל ועוד. אני שמח מאוד שארז דומה לזמר כמו פאר. גם אייל גולן בדיסק השני שלו ההופעה די הזכיר את זוהר".