ב"תוכנית הבוקר של קשת" לא נשארו אדישים לאמירה של הזמר אייל גולן, לפיה "לאשכנזים בתקשורת היתה יד קלה על ההדק" בטיפול בפרשה, במהלכה נחשד בקיום יחסי מין עם נערה מתחת לגיל המותר בחוק.

המגישה לירון שמם אמרה בבדיחות הדעת ש"הצד המזרחי שלי נאבק בצד האשכנזי". ליאון רוזנברג, מנחה "חדשות הבידור" בכבלים סיפר שבמהלך הטיפול בפרשת אייל גולן ניסו להיות הוגנים איתו וזכרו שאחרי הכל מדובר בבן אדם. רוזנברג וגלית גוטמן ציינו שגולן נחשב לזמר הכי מצליח בישראל, וגוטמן פסקה: התקשורת, גם האשכנזית, כבר מזמן הכתירה אותו למלך".

עורך הדין ושדרן הרדיו ארי שמאי, שכבר שנים רבות מתמחה כאיש רדיו בז'אנר הים תיכוני-מזרחי אמר: "ישי בן צור, שהיה האמרגן של אייל גולן, אמר לפני 20 שנה, שאסור לשלוח את אייל גולן לראיון לבד, כי הוא עלול להודות גם ברצח ארלוזרוב. העיתונאי שראיין את גולן לא פראייר ואני בטוח שהוא אמר את הדברים. לדעתי יש כאן צדקנות מצד אייל גולן, כי כל התקשורת האשכנזית הרי חיבקה אותו".

אייל גולן (צילום: אלוני מור)
"הוא גילה את הצד המקופח שלו". אייל גולן | צילום: אלוני מור

"בדבר אחד הוא צודק", אומר שמאי, "הממסד היה נגדו. כי הממסד בארץ הוא הרוח המערבית הנושבת, קצת צדקנית, לפעמים, יותר מדי, אולי, או לא יותר מדי. אבל ללכת מפה ולהגיד שזה אשכנזים נגד מזרחים? רבות מידידותיי הטובות הן פמיניסטיות מגדריות ממוצא מזרחי, ששחטו אותו בתקשורת. זה סתם לבוא ולהוציא מארסנל התירוצים תירוץ כזה. הוא גם פוגע בעצמו".

גלית גוטמן: "כל פעם הוא מתראיין ומשאיר אותנו עם אמירות שנשארות לשנים. 'השוקולד והאנטריקוט' ליווה אותנו שנים. אני לא רואה מה בכלל יכול לפגוע בו?!".

"אייל גולן הוא מבחינתי, באמת, זמר שאין לו תחליף", ממשיך ארי שמאי, "אבל כהוגה דעות יש לו תחליף. כלומר, בואו נשפוט את הדברים שלו בפריזמה הזו. אני בטוח שהוא מצטער. הוא בסך הכל בא ורצה לומר 'הממסד נגדי, הרחוב בעדי'. עכשיו, מזמן כבר, הממסד הוא לא רק אשכנזי, ומזמן הרחוב הוא לא רק ספרדי. הוא עשה את אותה הטעות שעושים כל אלה 'המזרחיים המקצועיים', שאומרים 'מקפחים את המזרחים'. לא נכון. מקפחים את השכבות החלשות או המוחלשות. הוא נכנס לאותה נישה, אני בטוח שהוא מצטער על זה, אני בטוח שרני רהב לחש לו באוזן 'אל תגיד את השטויות האלה', ובסופו של דבר הוא אמר אותן".

גלית גוטמן: "הוא אמר את מה שהוא חושב באמת".

ארי שמאי: "הוא אמר את מה שהוא חושב באמת? אני לא יודע. אני מכיר עורך דין אשכנזי אחד שהיה ראשון התוקפים את ההתלהמות על אייל גולן. אגב, למה שאייל גולן לא יגיד בכתבה 'השוטר המזרחי רדף אותי?', רב פקד יוני חג'ג' המוכשר מאוד ניהל את החקירה נגדו. למה הוא לא אומר 'ראשי המועצות לא הזמינו אותי?', רובם ככולם ממוצא מרוקאי, ראשים של עיירות פיתוח.

"מה אייל גולן היה אומר לו הייתי אומר ש'הצד המרוקאי השתלט עליו' או הצד הימני? ואם תגידו לי שאני גזעני זה לא נכון - כי המפלגות המרוקאיות נשאו את דגל הקיפוח. לא שמעתי על מפלגה תימנית שנשאה את דגל הקיפוח. אבל שוב, אני אומר, בואו נחייך. כזמר אין לאייל גולן תחליף, כהוגה דעות יש לו".