אחרי יותר משנה של שקט, עידן יניב חוזר להוציא מוזיקה חדשה. היום הוא משחרר להשמעת בכורה עבור גולשי mako את השיר "זה יותר מדי", שכתב והלחין עבורו פבלו רוזנברג, עם עיבוד והפקה מוזיקלית של אורי אבני, איתו עובד יניב על אלבומו החדש. הסינגל הראשון ממנו הוא שיר רוק ישראלי אקוסטי עם נגיעות ים תיכוניות, שבהחלט יכול להחזיר את עידן יניב למקום טוב במיינסטרים.

"זה יותר מדי"

"גשם ראשון רוקד בחלון, סך כל הדמעות שלך ושלי, לילה ליום נרקם כמו חלום, סך כל הפרידות שלך ושלי / את תמיד יודעת לזהות ת'נקודה, שבה אני ואת כמו הקשת בענן, מתחברים לאחד // פזמון: לפעמים את שואלת, אם מה שנשאר זה מספיק לי, לפעמים את פוחדת, כל כך שנפסיק לאהוב / לפעמים את שואלת, אם מה שנשאר זה מספיק לי, תני לי יד, תני לי יד, זה יותר מדי // יום ניצחון, מלא ביטחון, סך כל הקרבות שלך ושלי, שינה בלי לישון, אז מה לא נכון?, סך כל התקוות שלך ושלי // פזמון: לפעמים את שואלת, אם מה שנשאר זה מספיק לי, לפעמים את פוחדת, כל כך שנפסיק לאהוב / לפעמים את שואלת, אם מה שנשאר זה מספיק לי, תני לי יד, תני לי יד, זה יותר מדי"

חוזר אחרי שנה

הקליפ האחרון של עידן יניב, "בין הפציעות", ראה אור באוגוסט 2013. הוא צולם עבור הסינגל השביעי מתוך אלבום שהתכוון עידן יניב להוציא בשנה שעברה, וכלל שירים כמו "חיים שלי בלב", שושנה, מה זה עושה לי, "כמה כוח", "איך אוכל לשמח אותך" ו"חוזר לשכונה", שחלקם הצליחו מאוד ברדיו.

אלא שאז שורבב שמו של יניב ל"פרשת הזמר המפורסם", כאשר היו כאלה שניסו להחשיד אותו בכך שהוא "הזמר השני" שמעורב בפרשה. מה שלבסוף התברר כלא נכון בעליל. אבל זה הספיק כדי לעצור את הקריירה שלו לפרק זמן מסוים, ולהכניס אותו למצב רוח שפוף, שהוביל לגניזת האלבום הקודם, ממנו יצאו כבר, כאמור, שבעה שירים.

שנה עברה מאז, ועידן יניב שוב כאן, פונה לדרך חדשה. הוא נפרד ממנהלו האישי ינאי רטפן ("כחול לבן אמנים") ומככב בסדרת הריאליטי החדשה "בוליווד" שצולמה בהודו ומשודרת ב-Yes. במקביל לעבודה על האלבום החדש יעלה עידן יניב מופע עם שירים מכל חמשת אלבומיו עד כה. תאריכים ראשונים להופעות פויים להתפרסם בקרוב.

עידן יניב (צילום: רון קדמי)
דרך חדשה. עידן יניב | צילום: רון קדמי