קובי פרץ, ליאור נרקיס, תמיר גל ורבים אחרים מהזמר הים תיכוני שפרצו בניינטיז התחילו את הקריירות שלהם עם הופעות במועדונים אפופי עשן. מושיק עפיה בחר לעשות משהו שונה ולהופיע עם השיר "סך הכל נשיקה" בפריים טיים של הטלוויזיה. הוא ביצע את השיר אצל דודו טופז, שבאותה תכנית תרם 25 אלף ש"ח לילדי וראייטי. זה השתלם לעפיה. יום למחרת הוא כבר הפך לשם חם בישראל. מדינה שלמה התאהבה בקול המחוספס והייחודי שלו, והוא ניצל את ההזדמנות כדי לחבור לכוכב היווני-ישראלי שלומי סרנגה. השניים הוציאו דואט בשם "חלום מתוק", שהפך את עפיה לאחד הכוכבים הגדולים של המוזיקה הים תיכונית. מאז הוא הספיק לעבור המון גלגולים בתעשייה והיום, אחרי שסיים שלב נוסף וקשה בחייו, מושיק מדבר מהלב ולא דופק חשבון לאף אחד. "אם אני אפתח את הפה התעשייה תתפוצץ, משרדים יקרסו", הוא מספר, "התחלתי דרך חדשה וברוך השם התוצאות נראות בשטח".

מאז פשיטת הרגל שלו, מושיק הופיע בריאליטי "היחידה" וקיפץ בין אירועים ומופעים שהוכרזו כסולד אאוט באופן קבוע. למרות מצבו הטוב, לעפיה יש בטן מלאה על תעשיית המוזיקה. "כל בכירי התעשייה מפחדים שעכשיו כשחזרתי אני אקח את המקום של הזמרים שלהם. שדרני רדיו ומנחי טלוויזיה, שהם גם אמרגנים ובעלים של משרדי הפקות, הופכים את הזמרים שלהם לכוכבים ביום. הם דורשים לפמפם את השירים של האמנים שלהם בערוצים שהם עובדים בהם. ככה שיר חרא הופך ללהיט".

על מה אתה מדבר?

"זה ברור על מה ועל מי אני מדבר. יש לי 350 שערות לבנות בצד ימין של הראש. מאיפה אתה חושב שהם צצו? מדובר בקומבינטורים שבטלפון אחד מכניסים את הזמר שלהם לפסטיגל ואף אחד לא אומר להם לא. לעומת זאת, אני אחד מול כולם".

בכאב מהול בהתרגשות הוא עפיה מציג את ההצלחה של שירו האחרון, "בתים של אמונים", אותו כתב עבורו הכוכב העולה אושר כהן. "800 אלף צפיות תוך פחות משבוע, זה אומר הכל. זה וואו אחד גדול, הקהל אוהב אותי. התחנות האזוריות מפרגנות, אבל השדרנים הגדולים מתעלמים כאילו אני לא קיים".

בשבוע שעבר עפיה כיכב בכותרות כאשר דרש מהפקת תכנית הטלוויזיה של דידי הררי 50 אלף ש"ח עבור השתתפותו בתכנית, דבר שאינו מקובל בתעשייה. "לפני שנה בדיוק, כשהייתי על הקרשים, דידי הזמין אותי לתכנית ואמרתי לעצמי 'יאללה מושיק, שנים שדידי מתעלם מעשרות שירים, נכבד אותו ונפתח איתו דרך חדשה'. הגעתי לתכנית ושרתי שירים שהוא בחר, לא לקחתי ממנו שקל. בקשתי שיפרגן לי ברדיו והוא המשיך להתעלם".

בשלב זה של הראיון עפיה עוצר ומבקש להדגיש: "תבין, דידי הררי הוא מעצמת רדיו ואני מפרגן לו על כך, אבל מי שלא מפרגן לי, אני לא מפרגן לו. חמש שנים שהוא לא מצא שיר אחד שלי להשמיע אצלו? עכשיו שלא יצפה כל שני וחמישי שאני יבוא אליו בחינם. אני לא זמר משועמם".

המון אמנים מגיעים לתכנית של דידי והוא לא משמיע אותם. בכלל, המון שדרנים בכירים לא משמיעים המון אמנים.

"נכון. הגיע הזמן שהזמרים יתעוררו ויפסיקו לפחד. האמנים המפורסמים של היום הם פחדנים. בימי התהילה שלהם השדרנים מחבקים אותם ויום אחרי שהם מוציאים שיר פחות טוב כבר מוחקים אותם. בימי התהילה שלי חיבקתי אותו ובנפילה שלי, כשנפלתי ממאה קומות, הוא לא התייחס. לצערי אין חברים בתעשייה הזאת". בעבר כשהיה בפשיטת רגל, מושיק היה בקשר עם ליאם הפקות בבעלות בני פרץ ואייל גולן. החברה העלתה אינספור בקשות מהמעריצים כדי שיצביעו לעפיה ב"האח הגדול VIP". כשזכה, הוא חתם במשרדם.

מה עם אייל גולן?

"אייל תמך בי במרכאות".

מה זאת אומרת?

"תמך בי במרכאות, לא יכול לפרט. אני זמר עם 17 אלבומים ו-20 שנה של עשייה. יש לי קהל מעריצים וברוך השם גם מתנה של קול. עם כל הכבוד, אני לא יכול להיות הזנב של אף אחד. אני לא אהיה דוגמן במשרד כדי שגיא פינס ידבר עליי כל היום כשאני זנב של מישהו אחר. בתקופה הזאת הייתי חי-מת, וזה קצה המזלג. אני עדיין לא רוצה לדבר על הכל".

לאחרונה מושיק עפיה חתם עם משרדי "נופר הפקות", ניהול וייצוג אישי. "היום בניתי מערך שמכיל אנשים טהורים, ובראשם עומד רענן נגר. כל הנגנים הם רק שלי וכולנו משפחה אמיתית אחת, בלי שום צביעות".

מה קורה עוד קורה בחייך מלבד המשפחה החדשה?

"הטלפון מתפוצץ מבקשות להופעות, אני בדרך לאלבום ה-18, עבורו אני בוחר בפינצטה כל שיר, ולאחרונה כתבתי סדרה על חיי והעברתי אותה לירון ליכטנשטיין לבדיקה".


איך תהיה הסדרה?

"סיפור חיי הוא סיפור עצוב, שנוגע ללבבות של רבים. אלה שעברו את מה שעברתי יזדהו, מהילדות והקשיים להצליח באותה התקופה, דרך הנפילה הכלכלית והפניית הגב של אלה שקראו לעצמם חברים שלי בתקופת פשיטת הרגל ועד היום שבו חזרתי לקדמת הבמה. העברתי לירון 40 עמודים של כאב, אבל גם הרבה צחוקים".

שנים רבות נחשב עפיה ל"בחור הטוב" של התעשייה. אותו בחור עדיין קיים?

"אני עדיין בן אדם טוב ואפילו סופר טוב, אבל שלא תטעה, אני לא פראייר. אני מחר יכול לחזור להצליח ולהתפוצץ בשוק וכולם יודעים את זה ומפחדים. שהגופים הגדולים שמנסים להרדים אותי ידעו שמי שלא יעזור לי, אני לא אסתכל עליו. שלא ישכחו שאנחנו בעולם היוטיוב והקהל הוא זה שקובע בשורה התחתונה".

איך אפשר לחתום את הראיון איתך?

"הנשק העיקרי שלי הוא האמת שבורא עולם מחייב אותנו אליה. עם הנשק הזה אני אנצח את הצבא הכי חזק בעולם. עם זה אני בא לראיונות ועם זה אני יוצא לדייטים. בראיון הזה נתתי עוד קצת מהנשק שלי, עם המוזיקה אני אנצח".

★ הכוכבת הטורקייה-יהודייה לינט הגיעה לסיבוב הופעות נוסף בארץ ובחרה את יוצא "אייל גולן קורא לך", מימון בן שושן, כזמר האורח. מאז שסיים את הריאליטי, ממשיך בן שושן לנסות את מזלו בעולם המוזיקה ומשמש בשעות היום כאמן וכמעצב שיער. לאחרונה הצטרפה לינט אל מעגל לקוחותיו.

 

★ שיריו של אושר כהן מוקלטים על ידי הכוכבים של התעשייה ומובילים בכל מצעד אפשרי, אל מתברר שהזמר והיוצר יושב כבר חודש וחצי בכלא הצבאי. על פי מקורבים, כהן ערק מצה"ל במשך שמונה חודשים בגלל בעיות משפחתיות וכשסיים לטפל בהן, הסגיר את עצמו. אושר צפוי להישפט בשבוע הבא. חשוב לציין שמשרדו של כהן שכר עורך דין אזרחי מטעמו ושהעונש המרבי הוא שלושה וחצי חודשים. עופר מנחם, מנהל יחסי הציבור של כהן, מסר בתגובה: "הנושא של אושר והצבא מטופל בידי גורמים בשני הצדדים ובאופן פרטי. לא נרחיב עליו בתקשורת".

★ בזמן ששירי מימון ריגשה ב"שיקגו", ישראלי אחר עשה חיל גם הוא באמריקה. סמיר שוקרי החל להופיע על במת ברודווי ומככב לצידו של ששון גבאי בהצגה "ביקור התזמורת".

 

★ זמן קצר אחרי שהוציא שיר שמוקדש לאמא שלו, אהרון בן חור, יוצא "אביב או אייל", התגייס לצבא. הוא עתיד להשתבץ כנהג צבאי.

מה עם להקה צבאית?

"רוצה מאוד ולא יודע למה לא זימנו אותי. נתנו לי סתם תפקיד של נהג. החלום שלי זה לעשות מוזיקה".

פנית אליהם?

"ניסיתי, לא הלך. זה חלום בשבילי".