אין תמונה
"עשרת אלפים עותקים מהדיסק בחודש ושבוע זה ברוך השם"

מושיק עפיה הוציא לפני כחודשיים את אלבומו ה-12 "מבט שנוגע", שנמכר עד כה בעשרת אלפים עותקים. מבחינתו של עפיה, שבעבר מכר הרבה יותר, מדובר בהצלחה, הן מבחינת עיתוי הוצאת האלבום והן מבחינת המצב הנוכחי של מכירות דיסקים בארץ.

"הדיסק יצא יום לפני ליל הסדר", מסביר עפיה. "מבחינת תזמון הוא יצא לא טוב בגלל חודש החגים, ואחר כך עומר, אז החודש הראשון מבחינתי מבוטל כי בחגים הרבה לא נמצאים בארץ או יורדים לאילת והשוק לא עובד סדיר. לכן אני לא מחשיב אותו. בחודש אחר כך הוא כבר מכר עשרת אלפים דיסקים".

-אז העיכוב השתלם?
"מבחינתי שיחקתי אותה בעיכוב. אני מוציא דיסק אחד לשנה או לשנה וקצת והפעם היתה לי הפסקה של קצת יותר משנתיים, הכי ארוכה שהיתה לי. הרגשתי שאני מותח את החבל והייתי חייב להוציא, כי די כבר, אנשים חנקו אותי. זה נכון שהיום הסלולר חשוב לא פחות מדיסק, אבל בשביל סלולר צריך חומר חדש. אז 'אני לא מלאך' עשה 80 אלף הורדות והשיר החדש 'שובר שתיקה' הוא בין 20 הכי מושמעים ברדיו במדיה פורסט ובסלולר אני מפחד לזרוק מספרים אבל מאמין שזה מספר עצבני כי הוא כרגע מקום שני במצעד השבועי".

"הופעתי בקיסריה כבר אלפיים פעם ועוד אחזור לשם"

-הקהל שלך עדיין מצפה לאלבום שלם?
"כן כי אלבום למעשה זה כרטיס ביקור של הזמר שממשיך לעבוד ולהוציא חומר חדש להופעות. צריך את הדיסק יותר בשביל הגלגול של הקריירה מאשר בשביל המכירות, למרות ששוב, המכירות הפתיעו. אם אתה שואל אותי הפורמט של הדיסק איננו, לא קיים. אבל עשרת אלפים בחודש ושבוע זה ברוך השם. אנשים מהקהל בהופעות היו שואלים מתי תוציא דיסק. אחרי שהוצאתי יש התעוררות ונהיה לחץ ביומן של ההופעות. התחלתי להופיע כל יום, מה שלא היה קודם".

-הזכרת את "שובר שתיקה", שהוא שיר מיוחד.
"כן, מכל הבחינות. זו בלדה שהיא לא בשטאנץ שכולם עושים. מי שכתב אותו זה איציק בן חמו, שהגיע ליחצנית שלי כי הוא רצה שהיא תעשה לו יחסי ציבור. הוא הקליט את השיר בעצמו, הוציא אותו והשיר לא הצליח. ואז עלה רעיון לרכוש ממנו את הלחן והטקסט ולהוציא ביצוע שלי, והנה זה כן מצליח. היום אנשים מחפשים את 'שובר שתיקה' ולדעתי הוא רק מתחיל למצות את עצמו. היה צריך את השם שלי כנראה בשביל שזה יבוא".

-אתה רואה קולגות שלך כמו קובי פרץ ממלאים היכל התרבות וקיסריה, מה זה עושה לך?
"קובי, אייל, שרית - מי שעושה שיהיה לו בהצלחה. אני מפרגן. תכניסו כמה שיותר מזרחית לשם. אני מאמין ובטוח שבקו הקריירה שלי אני צועד לעבר זה. אני לא ממהר לעשות מה שנקרא 'קוף אחרי בן אדם' בשביל להגיד שעשיתי. תראה, גם קיסריה היום זה כבר לא קיסריה. והופעתי שם אלפיים פעם. אני מאמין שתהיה לי הופעת יחיד שם בגדול".

"גם אני צוחק על הגבות. הומור עצמי זו מעלה"

-איך אתה מסביר את ההצלחה של המוזיקה המזרחית?
"לקח זמן להבין שזו המוזיקה של ארץ ישראל ולא מדונה. לקח הרבה זמן ומה שקורה קורה, מה שישנו ישנו ואני שמח שזה ככה. גם בערוץ 24 אנחנו מקבלים עכשיו לא מעט חשיפה. אני מתארח הרבה בערוץ, הייתי אצל ירון אילן ובעוד תוכניות ואני מברך על כל מה שקורה".

-יוצא לך להופיע לא מעט בטלוויזיה ובדרך כלל עושים ממך צחוק.
"קוראים לי הרבה למערכונים והסתלבטויות אישיות. למשל השבוע אהיה ב'שבוע סוף' במערכון עם דידי הררי, רותם אבוהב ומיקי גבע. אני לא נעלב אם יורדים עלי. אז זורקים בדיחה על הגבות שלי, אבל בינינו גם אני צוחק על זה אז הכל בסדר. הומור עצמי זו מעלה. אני לא אמור להיעלב. אני נכנס לטלוויזיה לא רק בתור זמר ושם אומרים לי שיש לי תכונות של שחקן ושאני יכול לשחק. אבל אני לא אפתח קריירת משחק, אני רואה בזה מחמאה ולא יותר. אם יציעו לי משהו יותר רציני אני אעשה את זה מבלי לחשוב פעמיים".

-תגיד, מקרה כמו דודו טופז יכול לקרות בברנז'ה של המוזיקה הים-תיכונית?
"אני לא יכול לקחת צד בסיפור הזה, כי לא יודעים עדיין מה עשה ומה לא עשה. צפיתי אתמול בחדשות וזה לא נעים. הרגשתי מחנק. צבט לי בלב בשבילו. זה בן אדם שלאורך שנים היה בפריים טיים. הוא נתן לי בזמנו צ'אנס - מכרתי את האוטו שלי בשביל להיכנס לתוכנית שלו. הוצאתי 25 אלף שקל על האוטו ותרמתי אותם לארגון 'וראייטי' אבל מאז הם לא קראו לי לאירועים שלהם. אולי עדיף לבוא לשם בתור זמר מאשר לתרום כסף. לגבי דודו - הגיע הזמן שבתקשורת תהיה פרוצדורה שלפני שיוצאים דברים לעיתונות צריך לבדוק מה קורה עם הבן אדם. קודם מכפישים וכשמישהו יוצא זכאי לא מפרסמים. חבל שזה קורה".

תגובת ארגון וראייטי ישראל: "אנו מוקירים ומעריכים את תרומתו של מושיק עפיה לוראייטי ולתרבות המוסיקה בישראל. נשמח מאוד להזמין אותו לאירועים של וראייטי בעתיד".

עוד במוזיקה:

בוטלה הופעה לזהבה בן בגלל מכירת כרטיסים חלשה.

כרטיסים להופעה של לאונרד כהן בישראל יחלו להימכר בתחילת יולי.

קליפ חדש ומקסים לאביתר בנאי, כולל צילומי ילדים בגן-ילדים.

רוג'ר ווטרס מפינק פלויד מעביר ביקורת על ראש הממשלה נתניהו.

קליפ של יונתן כנען מתחרה בתחרות בינלאומית בצרפת.

אתמול במוזיקה:

כרטיס להופעה של מדונה בפארק הירקון ב-1 בספטמבר יעלה לכם 490 ש"ח. כל הפרטים על המופע בפנים.

ביקורת אלבום בוב דילן: האגדה התעייפה. הדרה לוין-ארדי בשיר על הפלייליסט, דוד אבידן ועל "העיתון הנפוץ במדינה".

הקליפים החדשים של ליידי גאגא, קנייה ווסט עם ריהאנה, מובי ופרימייסונס עם סופי אליס בקסטור.

דודו טופז ב"כל ההתחלות". שימי תבורי מככב באולפן השקוף של ערוץ 24. גלעד כהנא יחמם את נוטוויסט.

מייקל ג'קסון ישיר בפלייבק בקאמבק המתוקשר. קליפ חדש של דרים ת'יאטר.