אייל גולן ושימי תבורי יופיעו בחודשים הקרובים בקיסריה לפחות 10 פעמים, במופע בו יארח גולן את תבורי, אחרי שכבר אירח את טריפונס (בשנה שעברה) ורותי נבון (לפני כחודש). 6 ההופעות בחודשים יוני ויולי כבר נמכרו ואתמול פורסם כי נוספות ארבע הופעות נוספות באוגוסט.

בראיון מיוחד לאורן ויגנפלד מחדשות ערוץ 2 סיפרו גולן ותבורי על הקשר המיוחד ביניהם ועל השיר שישירו יחד - "אתמול בערב היית שונה" ("הבטחנו זה לזו"). גולן סיפר כיצד שר כילד בן 7 שיר של תבורי וריגש את סבו מחלק העיתונים.

טל פרי, כתב mako מוסיף:

אייל גולן מתכונן לחדש את שיתוף הפעולה עם זאב נחמה מלהקת אתניקס, שהפך אותו בזמנו לזמר הים תיכוני המצליח ביותר במדינה. מקורבים לשניים טוענים כי גולן, המקליט חומרים חדשים בקצב של אלבום בשנה וחצי בממוצע, לא נח על זרי הדפנה של הדיסק "זה אני" וכבר אוסף במרץ שירים לאלבומו הבא. בין השאר הועלה שמו של זאב נחמה ככותב לאלבום שבדרך, ומדובר בשיתוף פעולה ראשון ביניהם מזה עשור. עם זאת, יצוין כי בשלב זה מבקש גולן שירים בודדים ולא שיתוף פעולה בהקלטת אלבום שלם כמו בעבר. כמו כן טרם ידוע האם זאב נחמה יהיה הכותב היחיד של השירים החדשים, או שיצור אותם בשיתוף פעולה עם תמיר קליסקי חברו ללהקת אתניקס, שהיה שותף בכתיבת הלהיטים הגדולים לאייל גולן לפני עשור.

זאב נחמה (צילום: גיגי)
הקפיצו את אייל גולן לטופ. תמיר קליסקי וזאב נחמה | צילום: גיגי

ראשית השידוך עם זאב נחמה ותמיר קליסקי בשנת 97'. השניים כתבו והפיקו את כל שירי האלבום "בלעדייך" שהפך רב מכר ענק, והקפיץ את גולן ממעמד תגלית מבטיחה לשם מוכר ואהוב בכל בית בישראל. בעקבות הצלחת "בלעדייך" הקליט גולן שני אלבומים נוספים בהם נחמה וקליסקי כתבו והפיקו את כל השירים: "חייל של אהבה" ו"הסתכלי אלי", שיצא ב 99' וסימן את סיום שיתוף הפעולה. לא לפני שגולן ואתניקס העלו סיבוב הופעות משותף שרץ בהצלחה בארץ ובארצות הברית ואף תעדו אותו באלבום הופעה חיה.

הקריירה של גולן נמצאת כיום בשיאה עם סיבוב הופעות קיץ המתוכנן לצאת לדרך בסוף החודש באמפי קיסריה. זאב נחמה ותמיר קליסקי סיימו לאחרונה את כתיבת השירים לאלבום חדש של אתניקס, הראשון מאז "אמריקה" מלפני ארבע שנים, המיועד לשנה הבאה. במקביל כתב זאב נחמה לאחרונה לכמה כוכבים בולטים נוספים בז'אנר הים תיכוני, בהם שרית חדד וישי לוי.

רונית ארבל, אשת יחסי הציבור של אייל גולן, מסרה תגובה: "אייל מעוניין מזה זמן רב לעבוד שוב עם זאב נחמה. הם בקשר שוטף, אישי ומקצועי, ואייל ביקש לשמוע שירים חדשים של זאב כחלק מאיסוף החומרים לאלבומו החדש הנמצא בעיצומו. הם דיברו על זה כמה פעמים. אייל אוסף בדרך כלל כ 60 שירים חדשים, מתוכם הוא מסנן כ 12 לכל אלבום. בהחלט אפשרי ששירים חדשים פרי עטו של זאב נחמה, או יצירות משותפות של זאב נחמה ותמיר קליסקי, ימצאו את מקומן באלבום הבא של אייל".

זאב נחמה מסר בתגובה: "כל שאני יכול לומר הוא שאייל עבורי הוא שילוב של בן ואח. היו לא מעט שמועות בזמנו לפיהן נפרדו דרכינו בעקבות מריבה. זו שטות מוחלטת. אני ותמיר אוהבים ומעריכים אותו כאדם וכאמן. בעניין הספציפי של פניה אלינו לכתיבת שירים חדשים עבורו, אני מעדיף לא להגיב בשלב זה".

עוד במוזיקה:

מרגלית צנעני-מרגול בשיר שני מתוך אלבומה החדש

עידן רייכל ו"הפרויקט" מתכוננים להופעה בקיסריה

קורין אלאל ואבי סינגולדה בחזרות למופע המחווה לאריק איינשטיין

ביקורת אלבום: הבלאק אייד פיז עברו מהיפ הופ לדאנס

מדור הבאסטה: דפש מוד בקליפ חדש, ליידי גאגא ברמיקס ואינפקטד משרום בשיר חדש

תכירו: אופיר צנחני, האח של, הוא הסולן של להקת המוזות, שמוציאה שיר בכורה

קט סטיבנס (יוסוף איסלאם) רוצה סולחה עם קולדפליי, אחרי שהאשים אותם בגניבה מוזיקלית

מעיין רודיך, הבת של לאה לופטין ואריק רודיך, מוציאה שיר חדש

אבי ביטר שר בתוכנית "בכפיים" בערוץ 24 - "כמה את יפה", "אהבה שורפת", "כריש העולם התחתון" ומחרוזת בטורקית.

בכורה: להקת Why? שתגיע לארץ בקרוב מוציאה שיר ראשון מאלבום חדש