השדרן אליקו כהן מרדיו לב המדינה הוא בשנים האחרונות שם נרדף להצלחה במוזיקה הים תיכונית. הוא משדר תוכנית יומית פופולרית ביותר, מטפח אמנים, זמרים גדולים כמו ליאור נרקיס וליאור פרחי עולים אליו לרגל כדי לזכות בהשמעות, והקהל חולה עליו.

אפילו אייל גולן, הזמר הכי מצליח בתחום, שנראה שעל פניו לא צריך את אליקו, אומר: "אליקו צריך אותי ואני צריך אותו".

עם ליאור נרקיס יש לאליקו חיבור מיוחד - הוא שידר בחי ברדיו מהופעתו של נרקיס השבוע בהיכל התרבות ועזר לו לבחור את השיר איתו יפתח את הערב - הלהיט החדש "ערב טוב", אותו השמיע כמובן באדיקות מאז שיצא.

אליקו הפך לאימפריה

בנוסף, הפך אליקו לאימפריה של ממש: מנחה ערבים במועדונים המובילים, מנחה הופעות של אמנים בולטים בהפלגות בספינות שעשועים, מוציא אוספי להיטים ויש בכוחו ליצור ולהכתיב לקהל את הלהיטים.

הטעם של אליקו במוזיקה ברור, יש אמנים שאהובים עליו, כמו דודו אהרון ואופיר כהן, שאותם הוא מקדם במיוחד, ויש, כמו תמיד, כאלה שטוענים אצלו לקיפוח. לגיבוי מיוחד זוכה אליקו בהקשר זה מהזמר הותיק ישי לוי שאומר לו ישירות: "אם אתה אוהב - תשמיע, אם לא - אל תשמיע, אפילו אם מדובר בשם כמו ישי לוי".

"מקופחי אליקו" יוצאים למלחמה

בין "מקופחי אליקו" נמצאים שמות כמו דורון מירן, אבי ביטר וישראל בונדק, מנהלה של אתי לוי, שכבר הגיש תלונות נגד אליקו, אבל משך אותן אחרי שנפגש עם השדרן.

בנוסף, נשמעו שמועות על כך שאליקו מקבל שוחד על מנת לשדר זמרים מסויימים. בנושא הזה איש עוד לא הוכיח כלום, ועד שלא יוכח אחרת אליקו צח כשלג, ומדובר בהשמצה סתמית שאין לה שום ביסוס במציאות.

לצד זה, מספר ישראל בונדק, החרים אליקו למשך חודש שלם את משה פרץ, כיוון שהשתתף בתוכנית של המתחרה דידי הררי.

משה פרץ מגיב

במשרד יחסי הציבור של הזמר משה פרץ, מגיבים בחריפות על הטענות כאילו אליקו החרים את פרץ ואומרים: "משה פרץ נמצא בראש מצעד ההשמעות ברדיו הארצי והאזורי עם שלושה שירים חדשים, גם ללא הסיוע של רדיו לב המדינה.

"חבל שתחנת הרדיו הזו מפסידה מאזינים שנוטשים אותה לטובת תחנות רדיו אחרות, שמחבקות את משה פרץ באהבה", אומרים במשרד יחסי הציבור של פרץ. "ההפסד כולו שלהם. עצוב לראות שתחנת רדיו אזורית תחת מכרז הרשות השנייה, מתנהלת בצורה חובבנית ולא מקצועית שכזו, ופוגעת במאזינה ובקהל המפרסמים בה".

אליקו: "אין מה לפחד ממני"

ומה אומר אליקו - הוא כמובן דוחה את כל הטענות. לדבריו הוא נקי וטהור ומוכן להיבדק במכונת אמת. "אין מה לפחד ממני", הוא מדגיש פעם אחר פעם. "אני לא מעדיף זמרים כאלה ואחרים על פני אחרים".

תגובתו לכתבה: "מדובר בטענות מופרכות, שממוחזרות על ידי גורמים אינטרסנטים, שדעתם אינה נוחה משיעורי האזנה הגבוהים של התחנה. רדיו לב המדינה נמצאת בפיקוח של הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו שבדקה טענות ממוחזרות אלו ומצאה שאין להן כל בסיס".

תגובה נוספת: ברשות השנייה לטלוויזיה ורדיו אמרו בתגובה לכתבה: "התקבלו תלונות, שמטופלות בהליך של הפרה לכאורה ונמצאות בברור".