פאר טסי מוציא את "אל תהיי עצובה", השיר הכי יפה של הזמן הנוכחי בז'אנר הים תיכוני (ובכלל מבין הסינגלים בארץ). המילים נכתבו על ידי אבי אוחיון, ועל העיבוד וההפקה המוזיקלית אסף צרויה. טסי, ש"הואשם" בכך שהוא מזכיר בשירותו את אייל גולן, מזכיר כאן דווקא את הלויים, האב ישי והבן שיר, וכמובן את עמיר בניון, כאשר "אל תהיי עצובה" מרפרר ל"כשאת עצובה" שלו.

ועדיין, קשה שלא להתרגש כשטסי שר: "אמא הסתיו כבר כמעט שחלף / עוד רגע יבואו גשמים ישטפו מעליך כאב / אוו אמא לא תדעי עוד דמעה לעולם / בנחת ירוו לך שנים וזכרי אני כאן בשבילך אוו אמא".

השיר יוצא כסינגל נוסף במסגרת הפרויקט "שרים לשמשון", לזכרו של שמשון צור ז"ל איש רחובות. מאותו הפרויקט יצאו כבר "אבא" של רגב הוד, "תמסור לו" ששרה שני יצהרי ו"ילדות של פעם" בביצוע איתי לוי.

 

אבידן חוזרת לתפילה למען החיילים

לרגל מבצע "צוק איתן", חוזרת אביבה אבידן לשיר "לנצח בני", שיר תפילה למען חיילי צה"ל, אותו הוציאה לפני כמה שנים, עם מילים של נורית בת שחר צפריר, לחן של עוזי חיטמן ז"ל ועיבוד והפקה מוזיקלית של עופר שרביט.

לפני ארבע שנים, בינואר 2009, ימי המבצע הצבאי "עופרת יצוקה", חודש השיר על ידי אייל גולן, וכעת הוא שב לחיקה של אבידן, המבצעת המקורית.

כזמרת היא מביאה בביצוע שלה רוך, עדינות, דאגה וחמלה שרק אמא, אישה, יכולה להביא. ביצוע מרגש, למרות הטקסט הקיטשי.

 

מסע חייו של חיים משה

חיים משה מוציא את שיר התפילה הנהדר "מסע חיי", שכתבה עינת הולנדר (בהשראת ספר תהילים), עם לחן של שלומי שבת ועיבוד והפקה מוזיקלית של רפאל גריידי. הקול החזק והעמוק של משה, עם הניגון הנפלא, נשמע כאן כמו חזן בבית הכנסת - מלא, מנחם, מלבב, עשיר, מענג.

משה שר כאן: "כשדבריך הם נר לרגליי, ומזמור דוד על שפתיי, אצא אל מסע חיי, ורק פסוקיך בכליי / נא היה עמדי בקשיים, וחלצני מיד רשעים, ברכני לחון עניים, להיות המאור לגויים / כשאליך אקרא נא ענני, בנתיב מצוותיך הנחני, מרע לעולם הרחיקני, בבוא היום הושיעני".

לטעמי שיר חובה בימים אלה בכל תחנת רדיו בעברית.

 

נתי לוי מאמין, אש אש אש

ומהתפילה של חיים משה, לשיר האמונה היוקד של נתי לוי, שמפיח חיים וקצב ואש (אש אש) בשאיפה הטבעית של כל יהודי מאמין להיות צדיק ולהתחזק, עם מילים ולחן שכתב בעצמו, ועיבוד של אלי אשרף.

נדמה שרבים יכולים להתחבר בימים אלה (ובמיוחד בימים אלה), למילים מעודדות ומחזקות, שמזכירות את החסידים המזמרים והמרקדים של הרבי נחמן מברסלב: "ביי ביי לייאוש ביי לעצב, סאלאמת למרה השחורה. אני מתחזק לפי הקצב ולא נבהל משום צרה. אני יהודי וזה מספיק, כדי לשמוח עד השמיים. גם אם עדיין לא צדיק, לעולם אנ'לא מרים ידיים".