פאר טסי  הוא בעיני רבים הזמר הבולט בדור הצעיר והמתחדש של המוזיקה הים תיכונית. אחרי שאייל גולן טיפח את משה פרץ ודודו אהרון כממשיכי דרכו, בשנתיים האחרונות אלה טסי ורותם כהן, שניים שעבדו עם גולן, שפרצו בגדול ונותנים את הטון.

לפני חמש שנים, בנובמבר 2009, הוציא פאר טסי את שיר הבכורה שלו "אהבת אמת", וכבר אז אפשר היה לזהות שהבחור רציני ונועד לגדולות. גם מבחינת הנתון הכי חשוב בקריירה של זמר טסי מציב אתגר. הקול וסגנון השירה שלו, ירצה או לא, מזכירים לרבים את אלה של גולן. יש שיאמרו שזו מעלה, יש שיאמרו מגרעה. בסוגיית המעטפת המוזיקלית אפשר להיות שקטים. יעקב למאי, המאסטרו של המזרחית-ים תיכונית, לקח עליו חסות מקצועית כבר לפני כמה שנים, ומאמין בו לכל אורך הדרך. בגזרת הניהול טסי חתום אל שרית (הפקות) פרנקו, מה שאומר שהופעות תמיד יהיו לו.

חזק על הגל

כעת מגיע פאר טסי אל אלבומו השני, שיוצא כשנה אחרי אלבום הבכורה. אם מורידים את המלחמה באמצע, כתשעה חודשים על הבמות מפרידים בין שני האלבומים האלה, בהם הספיק טסי להיות "מופע המחצית" בסיבוב הקיץ "ימים יגידו" של אייל גולן. המסקנה היא שטסי וכל הסובבים אותו מזהים שהוא כרגע חזק על הגל, וזה הזמן שלו להשיג כמה שיותר - להיטים, השמעות, קהל והופעות. טסי על הגל משום שאחרי סינגלים כמו "אל תהיי עצובה" ו"רוקד עם הכאב" שהצליחו באופן מתון, הגיע בקיץ "דינה דינה" שעבד יפה, ולפני שלושה וחצי שבועות הטיל טסי את הפצצה בדמות הלהיט "דרך השלום", עליו נכתב כאן עם צאתו: "להיט סוחף שירים הרבה במות וכפיים בחודשים הקרובים".

באלבום החדש של פאר טסי יש חמישה עשר שירים, שאת חלקם יצר בעצמו ובחלקם שיתף פעולה עם שמות כמו נועם חורב, תומר הדדי, אריק זנתי ,נתי דבח, דודו מתנה, אבירם דרעי, נדב אסולין וגילי זכאי. מתוך האלבום יכולים גולשי mako להאזין בהשמעת בכורה לארבעה שירים חדשים: שיר הנושא "כוחה של אהבה", "טוב לי בלעדייך", "בזמן אחר" ו"בחור פשוט".

"כוחה של אהבה"


מילים ולחן: פאר טסי, עיבוד והפקה מוזיקלית: אריק זנתי ונתי דבח
"וכל העיר מדברים עליה, שאיתנה היא כענף של עץ עתיק, עקשנותה גברה עליה, אך עוצמתה עוד תשנה את העתיד, זו כוחה של אהבה אתה יודע, אין בעולם חזק ממנה אין דומה / היא משנה סידרי עולם ואין אדם בה לא נוגע, כל אחד רק בזמנו נפגע ומתישהו דומע, זו כוחה של אהבה בשמחה ובכאב, רק תדאג לשמור אותה קרוב ללב / יש רגעים היא נעלמת, ומשאירה אותנו כאובדי עצות, ולעולם היא לא מושלמת, אך בלעדיה לא נוכל יותר לחיות / זו כוחה של אהבה אתה יודע, אין בעולם חזק ממנה אין דומה / היא משנה סידרי עולם ואין אדם בה לא נוגע, כל אחד רק בזמנו נפגע ומתישהו דומע, זו כוחה של אהבה בשמחה ובכאב, רק תדאג לשמור אותה קרוב ללב".

 

"טוב לי בלעדייך"


מילים ולחן: גילי זכאי, עיבוד והפקה מוזיקלית: יעקב למאי
"רציתי שיהיה בסדר, אז אמרתי לה כל מה שצריך, אל תלכי רחוק ממני, ניסיתי להחזיק בכח מה שיש בינינו, ולא ראיתי לא ראיתי מה קורה לי, כשהייתי איתך לא חייתי כל כך / היום כשטוב לי בלעדייך, אני עף עוזב ידיים לא פוחד, להיות מה שאני, היום כבר טוב לי בלעדייך, אני עף עד השמיים, לא חוזר להיות מה שהייתי איתך / ישבתי לבדי בחדר וכתבתי לך כל מה שמרגיש, לא אשמור יותר עלינו, יכולתי לשנות אך לא מצאתי את הטעם, בחרנו להרוס יותר משבנינו, כשהייתי איתך לא חייתי כל כך / היום כשטוב טוב לי בלעדייך, אני עף עוזב ידיים לא פוחד
להיות מה שאני, היום כבר טוב לי בלעדייך, אני עף עד השמיים, לא חוזר להיות מה שהייתי איתך".

 

"בזמן אחר"


מילים ולחן: פאר טסי, עיבוד והפקה מוזיקלית: יעקב למאי
"בזמן אחר אני זוכר ילדות יפה, עדיין לא היית בתוך חיי, הייתי ילד מסתובב סתם ובין ימיי, מחפש לי דרך / עולם אחר אני מתבגר, ואיך הזמן עובר מהר, אני אדם אחר מתוך הוויכוחים איתך, מוצא עצמי שואל ובין כל זה את מתרחקת / איך זה נמשך שנים שכך, ימים עברו חלפו לך לא אכפת, האם את גם שומעת את קולי ששר, האם גם לך קשה לומר שזה נגמר / בזמן אחר היית חבר, איך הזמנים כאן משתנים להם בשנות חיי, אני ממשיך לי ואוסף את כל זכרונו-די, אל תבקשי יותר לסלוח / איך זה נמשך שנים שכך, ימים עברו חלפו לך לא אכפת, האם את גם שומעת את קולי ששר, האם גם לך קשה לומר שזה נגמר".

 

"בחור פשוט"


מילים ולחן : נדב אסולין, עיבוד והפקה מוזיקלית: יעקב למאי
"ואת אומרת שאני עכשיו קצת משונה, לא מתייחס ולפעמים אפילו לא עונה, החלומות שלי היו תמיד קצת משונים, רציתי שקט את רצית מזומנים / לך לא חסר גברים שילבשו איתך צמוד, יקנו לך מתנות וגם כלבלב כזה חמוד, אז תסלחי יקרתי אמשיך לי בדרכי, ואחפש אישה שאותי תמיד תבין / מה לעשות שאני בחור כזה פשוט, רוצה רק לאהוב אותך ולא להיות שפוט, והאהבה זה לא משחק ואת לא בשבילי, אז יאללה סאלמת ד"ש חם לחמותי / ואם תראי אותי אני עכשיו קצת מסתובב, חופשי ומאושר וזה אפילו לא דומה, לחלומות שלך היו תמיד קצת משונים, נתתי כסף את הלכת עם אחרים / לך לא חסר גברים שיצטלמו איתך צמוד, יעשו קניות יקחו אותך איתם לחו"ל, אז תסלחי יקרתי אמשיך לי בדרכי, ואחפש אישה כי את פשוט לא בשבילי / מה לעשות שאני בחור כזה פשוט, רוצה רק לאוהב אותך ולא להיות שפוט, והאהבה זה לא משחק ואת לא בשבילי, אז יאללה סאלמת ד"ש חם לחמותי".