רגב הוד מוציא את אלבומו החדש "בדרכים הכי טובות", הכולל 17 שירים שהוציא בשלוש השנים האחרונות. השיר הותיק ביותר בו, "אשת חיל", יצא באוקטובר 2011. מאז יצאו ממנו עוד 13 סינגלים: "פעימות ליבך" ו"הפרח שנבל" (שנועדו במקור לפרויקט קאברים ענק שנגנז), "נערתי", "שתבואי" עם הקליפ בבריכה, "יום מיוחד" עם קליפ מחתונתו עם אשתו הלן,  "מלכודת דבש", "להיות שם בשבילך", "חשמל זורם", "הלילה לא נגמר", "אבא", "קרוב אליך", "יא חביבתי". והלהיט הנוכחי "כמו כוכב".

שלושת השירים הנותרים מהאלבום, מובאים כאן לגולשי mako בהאזנה ראשונה: שיר הנושא "בדרכים הכי טובות" (אותו כתב והלחין רגב הוד עצמו), "מי יעצור אותי" ו"הוא אותך אוהב".

"עברתי תהליך ארוך עם האלבום הזה", אומר הוד, "עברתי הרבה דברים בדרך. לכן הוא נקרא 'בדרכים הכי טובות'. זה אלבום שהוא מסע בזמן, עם חוויות יותר טובות ופחות טובות. בשלוש השנים האלה נפרדתי מהניהול האישי שלי, נפרדתי מאבא שלי, רוני יהודה ז"ל, שהלך איתי לכל אורך הדרך והלך לעולמו. התחתנתי עם הלן ונולדה לנו וילדה מקסימה, אדל שרה. היו לי רגעים של אפ ודאון, ועכשיו התוכנית 'היחידה'".

"מי שיאזין יבין מה עבר עלי"

-במלחמה קמת מהשבעה על אביך, וחזרת להופיע בדרום.
"נכון. אבא שלי זה כל עולמי, וזה מה שהוא היה רוצה שאעשה. אני לא יודע איך באלבום הזה ניבאתי בצורה מפחידה ועלומה את מה שקרה. אני שר על אבא, בשיר שלקוח מפרויקט 'שרים לשמשון'".

-זה אלבום מגוון, הרבה להיטים, גרסאות כיסוי, שיר על החתונה, שיר על אבא.
"אלבום מגוון מאוד אישי שבא מהנשמה שלי. אני מתרגש ממנו. הוא מסע בזמן. מי שיאזין לו יבין מה עבר עלי. כל שיר מספר סיפור, כמו תאריך בלוח השנה. הוא מבחינתי צומת של דברים שעברתי בחיים שלי, מי אני, לאן אני הולך. עבדתי עם ארבעה מעבדים ומפיקים מוזיקליים - צפריר יפרח, תמיר צור, רביד קשתי ויוני קיסר. היו כאלה שהרימו גבה על הקריירה שלי ופתיחת קופות, ועל שירים כאלה ואחרים. נמנעתי מלדבר על חברים בז'אנר, שמרתי על הפה, לא עקצתי, לא הלכתי בדרכים מסריחות. חיכיתי לתוכנית הריאליטי הנכונה".

-מרוצה ממה שהשגת עד היום?
"אני מאוד גאה באלבום הזה, מחבק אותו, אני שר ערב ערב להיטים מתוכו כמו 'קרוב אליך', 'כמו כוכב', 'יא חביבתי', 'חשמל זורם'. שירים שמשמשים אותי בהופעות ואני מאוד אוהב. באלבום הזה הייתי מעורב בהכל, עד הגרפיקאי, הדפוס, הניירת. יש פה התבגרות, הכל עבר דרכי. לא מישהו שמטפל בדברים, אני שם. אני מאוד הישגי. תמיד שואף קדימה. מקווה שבקרוב יעלה המופע החדש שייקרא 'בדרכים הכי טובות'. מופע על במה עם 12 נגנים".

"בדרכים הכי טובות"

מילים ולחן: רגב הוד, עיבוד והפקה מוזיקלית: רביד קשתי
רגב הוד: "שיר הנושא שכתבתי והלחנתי בימי האבל על אבא שלי. אני מדבר בו על המוזיקה, עם תהיות, שאלות, מה עשיתי ולאן הגעתי. אני שומר בו על רגליים על הקרקע, יציבות, רצון תמים לשיר. המוזיקה שומרת אותי שפוי בעשייה שלי. הרצון שלי הוא לא להיכנס למאבקי כוח עם זמרים אחרים, לגבי מי עושה יותר, מי פותח קופה ומי סוגר קופה. השיר הוא על לשמח ולרגש. לא סתם כתבתי אותו ולא סתם בחרתי אותו. הוא נמנע ממרדף להישגיות. תן לי לשיר וליהנות מהרגע".

"מי יעצור אותי"

מילים ולחן: אבירם דרעי, עיבוד והפקה מוזיקלית: רביד קשתי
רגב הוד: "שיר עם עיבוד מצוין של רביד קשתי. התחברתי אליו בשנייה הראשונה. אבירם כותב מוכשר. כששמעתי את השיר אהבתי אותו מהרגע הראשון".

"הוא אותך אוהב"

מילים: דורית מוגרבי, לחן : אביחי מליחי, עיבוד והפקה מוזיקלית: יוני קיסר
רגב הוד: זה שיר מהימים ההם. אני מחובר לכתיבה וההלחנה בסגנון הזה. הוא מזכיר לי את האלבום הראשון שלי, את הכתיבה המיוחדת, הגבוהה הזו. אני זוכר שבראשית התהליך עבדתי על פרויקט 'פסקול חיי', 50 שירים שעליהם גדלתי. זה היה תוך כדי ההתפוצצות של 'הפרויקט של רביבו'. הלכתי אז לראש העין, לאביחי מליחי, שכתב לפיני חדד ונתי לוי. נפגשתי איתו והוא נתן לי את השיר הזה, שהשארתי אותו באווירה של פעם כמו בסקיצה, עם הבוזוקי והקול וההגשה שלי כמו שאהבתי באלבום הראשון שלי".