★ את השיר "אלוהים נתן לך במתנה", במקור של איתן מסורי, כולנו מכירים. השיר שנכתב בשנת 1975 ומאז שיצא, נתן השראה ואופטימיות למאות אלפי אנשים, אבל מסתבר שליוצר שכתב את השיר המרגש הזה, דוד חלפון, החיים מזמן הפסיקו לחייך. היום אחרי 40 שנה, מדבר בכאב וחושב אחרת מהשיר. "היום אני לא רואה שהחיים הם מתנה, יש לי ימים קשים".

את דוד חלפון קשה להשיג. "אין לי שיחות יוצאות בפלאפון, אבל יש לי פקס", מספר בהתרגשות אחד הכותבים הגדולים, שמאחוריו שירים רבים: "אשליות" של ניסים סרוסי , "עיניך מספרות" אייל גולן, "שמרי על עצמך" של חיים משה, "אישה בונה אישה הורסת" של אבי סנוואני (אותו כתב עם סמדר שיר) ועוד. חלפון בשנות ה-60 לחייו התגורר כל חייו עם אמו באור יהודה, עד שנפטרה. "אמא היקרה שלי נפטרה לפני 12 שנים ועד היום אני בוכה את לכתה. 12 שנים שיש בי עצב גדול". עם כל הכאב והקושי שהוא נמצא בו, לא מבקש שירחמו עליו ״אני חיי את חיי, כותב ושולח חומרים לזמרים, אלו הם חיי:.

בביתו הצנוע של דוד יש תמונות וזכרונות רבים מימי הזהר של שנות ה70 ואילך, מזהר ארגוב, לברית מילה של בן אל תבורי ועד לשלומי שבת. על הקיר בחדרו תלויה כתבה על גולן מלפני 20 שנה שבה נשאל גולן על השיר האהוב עליו, וזה היה "אלוהים נתן לך במתנה". "כשראיתי את הכתבה של אייל מאוד התרגשתי, מסגרתי אותה ותליתי אותה על הקיר ומאז היא שם". השיר הראשון שאייל גולן התפרסם איתו הוא "עיניך מספרות" שכתב לו חלפון. "השיר הזה היה אצל חיים משה, וציון שרעבי אז ביקש שאתן אותו לאייל גולן שלא הכירו בכלל. שמעתי אותו שר, וכשחיים משה החזיר לי את השיר הרבה אמנים מפורסמים ביקשו את השיר ולא נתתי להם, אמרתי זה שזה הולך רק לאייל גולן. הם הרימו גבה ושאלו מי זה הגולן הזה, אמרתי להם שתוך חצי שנה מדינה שלמה תשיר אייל גולן. לא טעיתי, אני גאה בו".

שלושה עשורים עברו מהימים הגדולים של חלפון, שכל חייו שמר על צניעות ותמיד נענה לכל זמר, ולכולם הוא כתב. היום המצב שונה, האמנים שהוא פירגן להם מתעלמים ממנו. "אני שולח פקסים, הולך לפגישות עם אמרגנים שקידמתי אותם בזמנו, זמרים שהרמתי להם את הקריירה. לא אגיד שמות, אבל מבטיחים לי שיעבירו את השירים שלי ושיקליטו אותם, וכבר 10 שנים שהם משקרים לי. התייאשתי מהם אבל בכל זאת אני ממשיך לכתוב. הכי קשה לי שאני פוגש אנשים שמכירים אותי בשכונה למשל ושואלים אותי, 'דוד למה הפסקת לכתוב?' 'למה לא שומעים חומר חדש שלך?' והם לא מבינים שמעולם לא הפסקתי לכתוב, פשוט האמנים מתעלמים ממני״.

מה קורה איתך בימים אלה?

"אני ממשיך, לכתוב אבל מאוד חשוב לי שלא יהיה לשון הרע על אף אחד, לכולם אני מוחל ואת כולם אני אוהב. אתה יודע שאני חי בשביל לכתוב ואני כותב בשביל לחיות".

אחרי שעה התקשר אלי שוב חלפון וסיפר שכתוצאה מהשיחה שלנו הוא כתב שיר אחרי  השיחה ביננו אחרי אלוקים במתנה שהוא כתב על עצמו כשהיה צעיר ואהב את החיים שאז חייכו אליו ״הוא חיי בין עצב לעצב, פעם כתב שיר החיים הם מתנה, לא רודף אחר הכסף חי בבדידות חי בצינעה, כותב שירים שיש בהם מסר, איש תמים הוא עם אלוהיו".

★ עומר אדם מטייל עם גבס, לאחר ששבר את ידו. מסתבר שהזמר חובב אופנועים, ובאמצע רכיבה על  החליק. התוצאה: שבר וגבס. עופר מנחם בשם אדם: "אין תגובה".

★ אחרי אבי סינוואני, שלומי שבת אבנר גדסי - ליאור פרחי החליט שהוא צריך יורש. השבוע הוציא סינגל בשם "בועט כמו מסי", שבו הוא משתף פעולה לראשונה עם בנו שליו בן ה16, שהחל לבנות קריירה כראפר.

 אבי כאכון מגיש את התכנית "מתוקים" בכל יום שישי בשעה 9:00 בערוץ 24.