"לקרוא למוזיקה המזרחית מוזיקה ים תיכונית זו מכבסה של מילים. קראו לה ככה בתקופה שבה היא היתה פחות באור הזרקורים", אומר שמעון פרנס, שחוזר לתוכנית טלוויזיה חדשה, שצפויה לשלב מוזיקה, אווירה, אוכל ושאר דברים טובים.

"קרה למוזיקה המזרחית מה שקורה לכל מוזיקה שמתברגנת ומתמסדת. כל מהפכה עוברת תהליך של קונצנזוס. היא הופכת להיות תעשייה, היא מגלגלת כסף, היא חושבת איך לעשות את הכסף, איך להגיע ליותר אנשים, שזה לגיטימי, אבל היא מאבדת משהו בדרך, את הנשמה, את התכנים, את הדוקרניות שהיתה בה לפני כן. כשאתה חוץ ממסדי אתה אחר".

"אני לא אוהב את כל הדמויות החדשות היום, כשכל שדרן מלך"

"אני די חצוי לגבי מה שקרה למוזיקה המזרחית בשנים האחרונות. מצד אחד אני מאוד שמח שהמוזיקה הזו הגיעה לאן שהגיעה מבחינה תקשורתת, אחרי שנים על גבי שנים שבהם היא היתה די מבוזה בתקשורת", אומר פרנס, שתוכניות "בטברנה" שלו היוו גורם משמעותי ומדרבן בהפיכת המוזיקה הים תיכונית למיינסטרים במוזיקה הישראלית.

"התמזל מזלי ללוות אותה בימי המהפכה. ליוויתי אותה עד לגדר, עד לשער, ושם אני מודה - עזבתי. אני לא אוהב את ההתמסחרות, אני לא אוהב את כל המסחרה שנלווית לזה. אני לא אוהב את כל התהליך של התדרדרות הטיפול התקשורתי בנושא הזה, את כל הדמויות החדשות היום וכל..כל שדרן מלך, וסליחה, גם את כל הדברים הלא כל כך ישרים שנעשים מאחורי הקלעים. את הדברים האלה אני מתעב. אני מאוד שמח בשמחתם של הזמרים שמצליחים, חלקם זמרים מצוינים ומעולים, אבל אני איבדתי בזה עניין".

>> נתי לוי מתכנן להופיע בהיכל התרבות או קיסריה; דודו אהרון בקליפ "כסף ואלכוהול"